پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| صهیونیسم توطئه‌ای برای همه بشریت است

بایستی به این نکته توجه داشت که در هر نقطه‌ای از دنیا که مشکلی و ظلمی پیش می‌آید، به نحوی به صهیونیست‌ها مرتبط می‌شود. پروتکل‌های صهیونیسم حتی فراتر از اسلام و مسلمین است، یعنی آن‌ها قصد دارند کل دنیا را نابود کنند.  لذا صهیونیسم توطئه‌ای برای همه بشریت است. البته در بین کل بشریت که مورد هدف صهیونیست‌هاست، مسلمانان برای آن‌ها اولویت دارند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی (ره) روز جهانی قدس نامیده شد تا مسلمانان جهان وحدت خود را در برابر دشمن صهیونیستی حفظ کنند و ایجاد تمدن نوین اسلامی که مقدمه آن آزادی قدس شریف از سیطره رژیم صهیونیستی است، محقق شود. به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس، گفت‌و‌گوی ویژه‌ای با «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رضا برنجکار»، استاد تمام دانشگاه تهران با بررسی اهمیت روز جهانی قدس با توجه به رویکرد معرفتی و الهی انجام شده است:

 

خیبر: مسئله فلسطین و روز جهانی قدس از منظر مبانی معرفتی و کلامی چگونه بررسی می‌شود؟

اگر از بعد الهیات دینی به این موضوع نگاه کنیم، همه ما مخلوقات خداوند هستیم و خداوند یک‌سری خواسته‌ها از ما دارد. از جمله‌ی این خواسته‌ها این است که ظلم نکنیم و بین خودمان انسان‌ها به عدالت رفتار کنیم؛ به حریم دیگران تجاوز نکنیم؛ خانه و کاشانه دیگران را غصب نکنیم. بر اساس مبانی دینی و آموزه‌های اعتقادی، خدایی وجود دارد و انسان‌ها و جهان مخلوق خدا هستند و مالک همه انسان‌ها و دنیا در حقیقت همان خالق است.

وقتی خداوند مالک باشد، می‌تواند امر و نهی کند و قانون بگذارد. خداوند این قانون را گذاشته و برخی از این قوانین را حتی در عقل ما هم قرار داده است. در حقیقت خداوند برخی از قوانین پایه‌ای و اساسی را در عقل انسان‌ها قرار داده که اگر کسی هم دین به آن نرسیده باشد، آن قوانین را بفهمد. مهم‌ترینِ این قوانین، عدالت است. در واقع حسن عقل، وجوب عقل و قبح یا حرمت ظلم است. مثل دزدی که نوعی ظلم و تجاوز به دیگران و قبیح است و عقل این را درک می‌کند. تمام ادیان الهی روی این مسئله تأکید کرده‌اند. لذا این احکام در ادیان اسلام، مسیحیت و یهودیت فرقی ندارند و حتی اگر به کسی دین هم نرسیده باشد، چون این موضوع عقلانی است، بایستی رعایت کند.

بر این اساس وقتی به مسئله فلسطین نگاه می‌کنیم، می‌بینیم عده‌ای از سراسر دنیا آمده‌اند و ملتی را از سرزمین خودشان اخراج کرده‌ یا عده‌ای از آن‌ها را کشته‌اند؛ افراد باقی‌مانده را هم تحت محاصره قرار داده و روز به روز در حال تخریب منازل آن‌ها و اخراج‌کردنشان هستند و به جای آن ملت برای خودشان (صهیونیست‌ها) خانه می‌سازند.

این بر خلاف تعالیم تمام ادیان، و بلکه عقل بشر است. بنابراین اگر با رویکرد الهیاتی به مسئله فلسطین نگاه کنیم، این کار قبیح است و همه انسان‌ها موظف هستند بر اساس تعالیم الهی که جزو مستقلات حسن و قبح هم هست و هر عقلی آن را می‌فهمد، از مظلوم حمایت کنند و در برابر ظالم بایستند. پس با نگاه الهیات دینی و خدامحور، نه الهیات لائیک و سکولار، بایستی این‌گونه عمل کرد.

 

گفت‌وگو| روز قدس باید تقابل حق و باطل را آشکار و تثبیت کند

یادداشت| کرونا و امنیت خارجی اسرائیل

پرونده ویژه| اسرائیل و به کارگیری سلاح‌های بیولوژیک

 

جالب این است که صهیونیست‌ها خودشان را مدعی دین یهود می‌دانند. بر این اساس نیز باید بگوییم کار صهیونیست‌ها زشت است و همه انسان‌ها بایستی در برابر اقدامات رژیم اسرائیل بایستند. حداقل کاری که انسان‌ها می‌توانند انجام بدهند، اعتراض به این رژیم است. به تصریح حضرت امام (قدس سره شریف): روز قدس شکل گرفت تا همه بتوانند در یک روز از رژیم اسرائیل اعلام انزجار کنند.

اکنون که شرایط متفاوت است و با بحران کرونا مواجه هستیم، بایستی به گونه‌ای این اعلام انزجار در سراسر دنیا انجام شود. حداقل وظیفه‌ای که داریم اعتراض‌کردن، بالاتر از آن حمایت به وسیله نوشتن و سخنرانی و در سطح بالاتر نیز حمایت‌های مالی است. در واقع بایستی هر مقدار که قدرت داریم، از مظلوم حمایت کنیم.

اگرچه با توجه به شرایط نمی‌توانیم تجمع کنیم، اما حمایت از مظلوم وظیفه‌ای الهی است که بر اساس الهیات دینی بر دوش همه انسان‌ها، مسلمان، مسیحی و یهودی، قرار دارد و بایستی در هر شرایطی انجام شود.

 

خیبر: باتوجه به فرمایشات شما، حمایت از مظلوم وظیفه‌ای الهی است. اما چرا بحث فلسطین نسبت به ظلم به سایر ملت‌های مسلمان، یمن، کشمیر، نیجریه و...، خاص‌تر شده و در حقیقت بیشتر مورد توجه قرار داد؟

قاعده‌ی کلی که عرض کردم همه جا وجود دارد. ملت ایران از مردم یمن حمایت می‌کنند. حداقل حمایت، حمایت معنوی است که انجام می‌گیرد. در مطبوعات و در سایر عرصه‌های مختلف حامی یمن و مظلومان هستیم. اگر امکان حمایت‌های بشردوستانه مثل ارسال غذا و اسلحه به یمن را داشته باشیم بایستی نه فقط ما ایرانیان بلکه همه انسان‌ها، این حمایت را به عمل آوریم.

اما ویژگی خاص مسئله فلسطین این است که رژیم منحوس و جعلی اسرائیل را غربی‌ها، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها و به طور کلی دشمنان اسلام، در قلب جهان اسلام و مقدس‌ترینِ مکان‌ها ایجاد کرده‌اند. در فلسطین بحث یک ملت نیست، بلکه بحث کل ملت اسلام مطرح است. در واقع رژیم صهیونیستی جعل نشده برای اینکه یهودیان به سرزمین فلسطین بیایند و در این ناحیه زندگی کنند. آن‌ها می‌توانستند به نقاط دیگری بروند. اتفاقاً بسیاری از یهودیان پیش از مستقرشدن در فلسطین، در اروپا و آمریکا بودند و وضع بهتری نسبت به زندگی در سرزمین‌های اشغالی داشتند.

در مسئله فلسطین در حقیقت بحث آواره‌کردن کل کشورهای اسلامی مطرح است. صهیونیست‌ها وقتی فلسطین را اشغال کردند، شعار «از نیل تا فرات» سر دادند. یعنی اینکه صهیونیست‌ها می‌خواهند تا عراق و بخشی از ایران را غصب کنند. به عبارت دقیق‌تر صهیونیست‌ها می‌خواهند کل جهان اسلام را بگیرند.

بایستی به این نکته توجه داشت که در هر نقطه‌ای از دنیا که مشکلی و ظلمی پیش می‌آید، به نحوی به صهیونیست‌ها مرتبط می‌شود. پروتکل‌های صهیونیسم حتی فراتر از اسلام و مسلمین است، یعنی آن‌ها قصد دارند کل دنیا را نابود کنند.  لذا صهیونیسم توطئه‌ای برای همه بشریت است. البته در بین کل بشریت که مورد هدف صهیونیست‌هاست، مسلمانان برای آن‌ها اولویت دارند.

لذا بایستی کل مسلمانان در برابر صهیونیست‌ها ایستادگی کنند؛ و به نظر من لازم است همه انسان‌ها در برابر این رژیم آپارتاید و نژادپرست بایستند تا رژیم منحسوس اسرائیل از بین برود.

 

خیبر: ممنون از توضیحات جامع و کاملی که ارائه فرمودید.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/x5EF

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.