پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| امام خمینی احیاگر اسلام سیاسی در معادلات بین‌المللی هستند

شیخ «زیاد سلمان» عضو هیأت علمای مسلمان لبنان اظهار داشت که امام خمینی مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شخصیتی بودند که مردم ایران را در مسیر مبارزه با ظلم و استبداد و استعمار رهبری نمودند.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، روز چهارشنبه هفته جاری سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران برگزار خواهد شد. رهبری که در دیدگاه بسیاری از شخصیت‌های جهانی شناخته شده است. کسی که ویژگی‌های متفاوتی از دیگر رهبران جهان دارد و این نکته را می‌توان در تفسیر مواضع و دیدگاه‌هایشان در سخنان رهبران بزرگ جهان دید.

در همین زمینه نیز خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر با «شیخ زیاد سلمان»، عضو هیأت علمای مسلمان لبنان گفتگو کرده که شرح آن از نظر می‌گذرد.

 

خیبر: نقش امام خمینی در گسترش روح جدید در جنبش‌های سیاسی و اجتماعی معاصر چیست؟

امام خمینی (قدس سره) برای نخستین‌بار در تاریخ جدید طرح و پروژه اصلاحی و مهدوی اسلام را به صورت سازمان‌یافته عملی کردند و طرح ایشان در قالب برپایی حکومت جمهوری اسلامی در ایران متبلور شد تا بدین صورت اسلام سیاسی حضور کارآمد داشته باشد و در عرصه معادلات منطقه‌ای و جهانی خود را نشان دهد.

 

خیبر: چگونه امام خمینی (ره) توانستند مردم را ترغیب به مقابله با هژمونی غربی و شرقی کند و خواستار پایان وابستگی جهان سوم به استکبار جهانی شدند؟

امام خمینی مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شخصیتی بودند که مردم ایران را در مسیر مبارزه با ظلم و استبداد و استعمار رهبری نمودند. بنابراین پرداختن به تفکر این رهبر نادر حائز اهمیت است. آنچه به دست ایشان رقم‌زده شد، نقطه تحول سرنوشت‌سازی در تاریخ مسلمان به صورت ویژه و در تاریخ جهان به صورت کلی محسوب می‌گردد. زیرا طرح اصلاحی و مهدوی و اسلامی ایشان نخستین بار در تاریخ معاصر به مرحله اجرا درآمد.

 

خیبر: یکی از ابعاد مهم تفکر حضرت امام، عدم جدایی دین از سیاست بود. تحلیل شما از اهمیت این مسأله چیست؟

افکار امام خمینی در زمینه دین و زندگی، بعد سیاسی و عملی و اجتماعی برای پروژه و طرح اسلامی ایشان قائل بود و بر این اساس باید تمامی پژوهشگران این افکار و طرح را در زمینه‌های مختلف که موجب تمایزش از دیگر طرح‌ها شده، بررسی و مورد کنکاش قرار دهند.

آنچه امام خمینی به آن مبادرت ورزیدند، در واقع دمیدن روح و برانگیختن حرکت و جنبش در اصل این تفکر و کار برای اجرایی‌نمودن و پذیرفته‌شدن طرح اسلامی‌شان توسط عقل و دل مردم بود. ایشان طرح اسلام ناب محمدی را برای ایفای نقش در عرصه جهانی به عنوان امت و پایان دادن به تفکر جدایی دین از سیاست ارائه کردند.

 

خیبر: چرا امام خمینی اعلام کردند که «بیت المقدس» باید در صدر موضوعات اسلامی و عرب قرار داشته باشد؟

مسأله فلسطین در وجدان امام خمینی اولویت داشت و آن را دائم در فکر و روحش حاضر می‌دید. پس از پیروزی انقلاب و جانفشانی مردم ایران و سرنگونی طاغوت به ویژه آمریکا در ایران، آزادسازی قدس و فلسطین در ایران اولویت داشت و روز قدس اعلام گردید تا بدین‌صورت آزادگان جهان متحد شوند. آمریکا از رژیم غاصب صهیونیستی حمایت می‌کند و امام خمینی نابودی اسرائیل را عامل تکمیل انقلاب می‌دانستند. بر این اساس اهتمام جدی به آن داشتند و مبارزه با دشمن صهیونیستی را مبارزه‌ای دینی و فکری و اعتقادی و تمدنی محسوب می‌کردند. امام خامنه‌ای نیز همچنان امام خمینی تاکید کردند که در راه آزادسازی فلسطین و نابودی اسرائیل باید جانفشانی کرد. خداوند بر عمر امام خامنه‌ای بیفزاید تا به همراه آزادگان جهان در قدس نماز بخوانند. آزادی قدس وعده الهی در قرآن است.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/YZ1Z99K

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.