پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| دگرباش‌ها از چه حقوقی در اسرائیل بهره‌مند هستند؟

شهروندان دگرباش اسرائیل علاوه بر اینکه از حقوق بسیاری بهره‌مند هستند، می‌توانند در سمت‌های نماینده پارلمان، قاضی و مقامات دولتی فعالیت کنند. «دوری اسپیواک» نخستین قاضی همجنس‌گرای اسرائیل است که در سال 2011م. به این سمت منصوب شد.

 

پرونده ویژه‌ی «یهود، صهیونیسم و صنعت فحشا»؛
شماره دوازدهم: دگرباش‌ها از چه حقوقی در اسرائیل بهره‌مند هستند؟

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در دو شماره پیشین، مطالبی پیرامون تاریخچه دگرباشی و نگاه ادیان ابراهیمی به موضوع همجنس‌گرایی ارائه شد. در این قسمت برخی از حقوقی که دگرباشان در اسرائیل از آن‌ها برخوردار هستند، معرفی می‌شوند.

 

خدمت در ارتش

دگرباشان از سال 1993م. مجاز به ورود در ارتش اسرائیل شده و از این سال بدون هیچ مانع و محدودیتی در زمره نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی حضور دارند و اذیت‌کردن این افراد ممنوع است. سربازان دگرباش همچنین اجازه دارند در مراسم رژه همجنس‌گرایان در اراضی اشغالی شرکت کنند.

 

دریافت تابعیت

رژیم صهیونیستی نخستین بار در سال 2011م. به یک زوج همجنس‌گرای یهودی و کاتولیک که خارج از سرزمین‌های اشغالی ازدواج کرده بودند تابیعت اسرائیل اعطا کرد؛ به نظر می‌رسید این اتفاق برای یک بار رخ داده باشد اما «گیدون سار»[1] وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی در سال 2014م. اعلام کرد زوج‌های همجنس‌گرایی که یکی از آن‌ها غیریهودی باشد نیز می‌توانند به اسرائیل مهاجرت کرده و تابعیت این رژیم را دریافت کنند. «گیدون سار» همچنین پس از اعلام تصمیم رژیم صهیونیستی مدعی شد این توافق با سیاست‌های انتقال یهودیان به فلسطین اشغالی تضادی ندارد.

 

پرونده ویژه| همجنس‌‌گرایی؛ از ادیان ابراهیمی تا ازدواج در اسرائیل

پرونده ویژه| تاریخچه همجنس‌گرایی در اسرائیل، بهشت همجنس‌گرایان

 

سال 2016م.  شرایط دریافت تابعیت اسرائیل برای دگرباشان تسهیل شد؛ در این سال «آویخای مندلبلیت»[2] دادستان کل اسرائیل به وزارت داخلی رژیم صهیونیستی دستور داد تا انتظار هفت ساله زوج‌های همجنس‌گرا برای دریافت تابعیت اسرائیل به مدت زمان کم‌تری تقلیل یابد.

 

اشتغال و بازنشستگی

سال 1992م. نخستین بار قانونی برای حذف تبعیض‌های جنسی و در حمایت از دگرباش‌ها برای اشتغال در اسرائیل به تصویب رسید؛ از این تاریخ به بعد دگرباش‌ها اجازه یافتند تا در بسیاری از مشاغل، مشغول به کار شوند. این افراد همچنین از حقوق بازنشستگی و پزشکی یکسان با افراد غیرهمجنس‌گرا برخوردار هستند.

 

حمایت از دانش‌آموزان و خانواده‌های دگرباش

سال 2014م. نیز قانونی در پارلمان اسرائیل تصویب شد که بر اساس آن مدارس رژیم صهیونیستی حق اعمال تبعیض میان دانش‌آموزان همجنس‌گرا با سایر دانش‌آموزان را ندارند. این قانون در حالی به تصویب رسید که تحقیقات «سازمان جوانان همجنس‌گرای اسرائیل» نشان می‌دهد بیش از نیمی از دانش‌آموزان دگرباش در مدارس اسرائیل مورد تمسخر قرار می‌گیرند.

 

اهدای خون

تا پیش از سال 2017م. همجنس‌گرایان اجازه اهدای خون را نداشتند، اما از این سال به بعد همجنس‌گرایان مرد مجاز به اهدای خون شدند، به شرطی که یک سال قبل از اهدای خون رابطه جنسی برقرار نکرده باشند. وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اما یک سال بعد از تصویب این قانون پا را فراتر گذاشت و به صورت رسمی اعلام کرد مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا می‌توانند بدون در نظر گرفتن آخرین زمان برقراری رابطه جنسی، خون اهدا کنند.

البته همجنس‌گرایان زن هنوز مشمول این قانون نمی‌شوند و اجازه اهدای خون در اسرائیل برای آنان صادر نشده است.

 

حضور در پست‌های سیاسی و قضائی

شهروندان دگرباش اسرائیل علاوه بر اینکه از حقوق بسیاری بهره‌مند هستند، می‌توانند در سمت‌های نماینده پارلمان، قاضی و مقامات دولتی فعالیت کنند. «دوری اسپیواک»[3] نخستین قاضی همجنس‌گرای اسرائیل است که در سال 2011م. به این سمت منصوب شد.

سال گذشته و پس از انتخابات پارلمان اسرائیل، 5 نفر از همجنس‌گرایان به پارلمان رژیم صهیونیستی راه یافتند و نیز بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، «امیر اوهانا»[4] را به عنوان وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی منصوب کرد تا اوهانا اولین وزیر همجنس‌گرای رژیم صهیونیستی باشد.

 

 

منابع:

 

http://khbn.ir/RztV

http://khbn.ir/C1c9

http://khbn.ir/fBY

http://khbn.ir/vJ0FvSc

http://khbn.ir/jT8Qq1

http://khbn.ir/I0sizQP

http://khbn.ir/us8

http://khbn.ir/rST

http://khbn.ir/ie0FAMY

http://khbn.ir/3eT

http://khbn.ir/y2Z62h9

 

[1].Gideon Sa'ar

[2].Avichai Mandelblit

[3].Dori Spivak

[4].Amir Ohana

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/gGi8

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.