پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| پشتیبانی سیاسی بریتانیا از جنبش صهیونیست‌های یهودی

دیوید لوید جورج که در سال ۱۹۱۹م. به نخست‌وزیری بریتانیا رسید اعتراف می‌نماید که یک صهیونیست و از افکاری مشابه شافتسبوری برخوردار بوده است.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، تعدادی از رهبران سیاسی با پذیرش نظرات شافتسبوری و قبول مسئولیت در تحقق رؤیای صهیونیستی وی مشارکت نمودند که از آن جمله: لورنس اولیفانت (۱۸۲۹- ۱۸۸۸ م)، ویلیام هیشلر (۱۹۳۱ ۱۸۴۵ م)، دیوید لوید جورج (۱۹۴۵- ۱۸۶۳ م) و چه بسا مهم‌تر از همه‌ی افراد مذکور، آرتو بالفور (۱۹۳۰- ۱۸۴۸ م) می‌باشد.

با فرا رسیدن سال ۱۸۹۷م و برگزاری اولین کنفرانس جهانی صهیونیست‌ها در بازل سوئیس، رهبران یهودی که درصدد ایجاد دولت صهیونیستی بودند، موفق شدند حمایت و همبستگی تعداد زیادی از شخصیت‌های سیاسی و مقامات بلندپایه دولت انگیس را  به دست آورند، یکی از عوامل موثر در این زمینه «ویلیام هیشلر» می‌باشد که بیش‌ترین نقش را در سیاست داشت.

هیشلر فرزند یکی از مبشرین اعزامی به فرانسه و آلمان بود که بعدا در سال ۱۸۸۵ م به عنوان یک کاهن[۱] در سفارت انگلیس در وین به کار اشتغال یافت و به همین دلیل این منسب برای جنبش صهیونیست‌ها اهمیت استراتژیک پیدا کرد.

 
بازگشت یهود به فلسطین

هیشلر با اعتقاد استوار به راه و روش شافتسبوری در سال ۱۸۹۴ م کتابی تحت عنوان «بازگشت یهود به فلسطین» را به رشته تحریر در آورد (کتاب وی دو سال قبل از کتاب هرتزل  «Der Juden Steat»انتشار یافت). وی در کتاب خود اعلام داشت: «بازگشت یهود به سرزمین فلسطین براساس پیشگوئی‌های عهد قدیم است.» و مشارالیه به عنوان یک هم پیمان اصلی مسیحی برای هرتزل در تحقق دیدگاه وی برای تشکیل دولت صهیونیسم، مطرح گردید.

وی همچنین از جمله رهبران سه گانه مسیحی به شمار می‌رود که برای حضور در کنفرانس جهانی صهیونیست‌ها، دعوتنامه‌ها را ارسال نمود. هرتزل فرد متدینی نبوده، ولیکن به خرافات اعتقاد داشته است. وی در خاطرات روزانه‌اش در مورد مذاکراتش با هیشلر در تاریخ۱۰ / ۳ / ۱۸۹۶ م. می‌نویسد: «کشیش ویلیام هیشلر کاهن سفارت انگلستان برای دیدن من به اینجا آمد، شخصی مهربان و ریشی خاکستری همانند پیامبران داشت؛ وی نسبت به راه حلی که برای قضیه یهودیان ارائه نموده بودم، با اشتیاق ابراز علاقه نمود و چنین می‌پنداشت آنچه که انجام داده‌ام نقطه تحولی در پیشگویی‌ها بوده که وی در سال قبل آنرا بیان نموده است و هیشلر انتظار داشت که در سال ۱۸۹۷ م بازگشت یهودیان به فلسطین آغاز شود.»

 

پرونده ویژه| تاریخچه همجنس‌گرایی در اسرائیل، بهشت همجنس‌بازان

عکس‌نوشته| معادلات منطقه در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای تغییر کرد

 

هرتزل دومین دیدار خود با هیشلر را که در منزل وی انجام شد چنین توصیف می‌نماید: «از اینکه اتاق هیشلر از کتاب مقدس و نقشه بزرگ جنگی فلسطین که از چهار برگ تشکیل شده و کف اتاق وی را به طور کامل پوشانده بود تعجب نمودم. وی جایگاه و محل استقرار هیکل جدید در «بیت‌ایل» که براساس محاسبات خود مرکز دولت مورد نظر به شمار می‌رفت، برای من تشریح نمود و از من خواست تا به نمونه هیکل قدیم نظری بیفکنیم. سپس با صدائی که حاکی از پیروزی بود گفت: ما سرزمین را برای شما آماده کردیم و... . شخصی ساده و رویایی به نظر می‌رسید، خالصانه و با صداقت مرا نصیحت می‌کرد. وی شخصی باهوش، زیرک و در عین حال ساده بود.»

هیشلر با وفاداری به عهد و پیمان خود، هرتزل را برای مذاکره با ویلیام دوم پادشاه آلمان و «دوکِ» منطقه بارن و همچنین رسیدن وی به دستگاه سیاسی بریتانیا کمک و مساعدت نمود.

 
تحول ریشه‌ای در شیوه تفکرات صهیونیست‌های مسیحی

تلاش و تحرکات هیشلر موجب تغییر و تحول ریشه‌ای در شیوه تفکرات صهیونیست‌های مسیحی گردید.  بدون توجه به نظرات متقدمین اولیه، همانند: آپرونیک و دراموند، که بازگشت یهودیان به فلسطین را نتیجه تغییر دیانت یهود به مسیحیت می‌دانستند، هیشلر هم اکنون اصرار می‌ورزید که وظیفه مسیحیان کمک و حمایت از بازگشت یهودیان می‌باشد.

دیوید لوید جورج که در سال ۱۹۱۹م. به نخست‌وزیری بریتانیا رسید اعتراف می‌نماید که یک صهیونیست و از افکاری مشابه شافتسبوری برخوردار بوده است.

وی ابراز می‌دارد تحت تأثیر «حاییم وایزمن» به صهیونیسم گرایش یافته و می‌گوید: «آستیون مرا به صهیونیسم متحول کرد». وی این عبارت را از آن جهت بیان می‌دارد که وایزمن با به کارگیری آستیون در توسعه مواد منفجره، حکومت بریتانیا را کمک نموده بود و ابراز می‌داشت: «به نظر می‌رسد فلسطین پاداشی است که به وی اعطا شده است».[۲]

 

حسین صلواتی‌پور، جایگاه صهیونیست‌های مسیحی در آمریکا

 

پی‌نوشت:

[۱] شخصی است که از آواز جانوران فال می‌گیرد. ادعای آگاهی از اسرار دارد. با عنوان منجمی که مدعی غیب می‌داند. در مقام روحانی محل رجوع  یهود، نصاری و بت پرستان می باشد. مراسم ذبح و قربانی آنان را انجام می دهد.

[۲] استفان سایزر الصهیونیون المسیحیون علی طریق هرمجدون و  دکتر ریاض جرجور صهیونیسم مسیحی یا صهیونیسم آمریکایی

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/Qaho2

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.