پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| مردم جنوب یمن به آرمان فلسطین خیانت نمی‌کنند

«احمد القنع»، وزیر امور گفتگو و آشتی ملی یمن تاکید کرد امارات بازوی اسرائیل در منطقه عربی است و گروه‌هایی در جنوب یمن با حمایت مالی و لجستیکی راه انداخته که بدون امارات چیزی نیستند.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، ارتش یمن و کمیتههای مردمی دوشنبه شب با استفاده از پهپادهای تهاجمی و شلیک چندین فروند موشک‌ خود، شمال ریاض و برخی از مواضع نظامی عربستان در ریاض، جیزان و نجران را هدف قرار داد.

(سه شنبه) نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه مهم خود تأکید کرد که ارتش یمن عملیات تهاجمی بزرگ «موازنه بازدارندگی چهارم» را در پایتخت عربستان انجام داده و مقر وزارت دفاع و اطلاعات سعودی و پایگاه هوایی ملک سلمان و برخی مواضع نظامی در ریاض و جیزان و نجران را هدف قرار داد.

در همین زمینه نیز خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر با «احمد القنع»، وزیر امور گفتگو و آشتی ملی یمن گفتگو کرده که شرح آن از نظر می‌گذرد.

 

خیبر: اهمیت حملات موشکی توسط هواپیماهای بدون سرنشین یمنی که دوشنبه شب چندین نقطه نظامی در ریاض را هدف قرار دادند چیست؟

این حملات در چارچوب حق مشروع ما برای دفاع از کشور و ملت یمن صورت گرفت و همچنین تذکری بود نسبت به محاصره ظالمانه یمن که منجر به قحطی و گرسنگی یمنی‌ها شده است. ما چندین طرح برای توقف تجاوز و رفع محاصره و بازگشایی فرودگاه‌ها ارائه دادیم اما کشورهای متخاصم و متجاوز حتی به آن گوش هم ندادند. بنابراین ذلت ملت یمن را نمی‌پذیریم و به حملات خود به صورت قوی‌تر و شیوه‌های غیرمنتظره برای متجاوزان ادامه خواهیم داد.

 

خیبر: زمان اجرای عملیات و پیامی که باید از این عملیات بزرگ منتقل شود چیست؟

از جهت زمانی این حملات در شرایط و زمانی صورت گرفت که کشورهای متجاوز اقدام به اشغال سرزمین یمن و گسترش تسلط خود از طریق خریدن افراد ضعیف‌النفس کردند. این حملات برای تاکید بر این موضوع بود که از یک وجب خاک یمن عزیزمان دست برنمی‌داریم.

 

خیبر: شما به ادعای سعودی‌ها مبنی بر حمله به اهداف غیرنظامی چه واکنشی نشان می‌دهید؟

جنگ و دفاع ما از سرزمینمان از ابتدای تجاوز تاکنون پاک و سالم بوده و خواهد بود و به هیچ وجه به شهروندان و شهرها حمله و تجاوز نکرده و نمی‌کنیم.کشورهای متجاوز را به این چالش دعوت می‌کنیم که ثابت کنند ما به یک شهروند حمله کرده‌ایم. این در حالی است که متجاوزان، مردم بی‌گناه و شهروندان را به قتل رسانده و تاسیسات شهری را بدون رعایت موازین دینی و اخلاقی و انسانی هدف قرار می‌دهند.

 

خیبر: همه می‌دانند که تصمیم به جنگ در یمن یک اراده آمریکایی است و تصمیم عربستان سعودی به دست او نیست. بنابراین چگونه می‌توان به راه حل پایان جنگ رسید؟

راه حل این است که کشورهای متجاوز پایان حملات و تجاوزاتشان را اعلام کنند. در آن زمان ما آمادگی کامل داریم تا در مذاکرات جدی برای دستیابی به صلح جامع وارد شویم؛ این صلح نیز فقط محدود به یمن نمی‌شود، بلکه ما در ایجاد صلح جامع در تمامی منطقه نقش مهم و اساسی داریم.

 

خیبر: تحرکات امارات را در جنوب یمن و رابطه العیدروس الزبیدی با صهیونیست‌ها را چگونه می‌بینید؟ آیا اسرائیل قصد دارد در جنوب یمن نفوذ کند؟

مشخص است که امارات بازوی اسرائیل در منطقه عربی است و گروه‌هایی در جنوب یمن با حمایت مالی و لجستیکی راه انداخته که بدون امارات چیزی نیستند. مردم آزادة جنوب هرگز نزدیکی به اسرائیل را نخواهند پذیرفت. مردم جنوب یمن مقاومت فلسطین را در دهه 80 میلادی در آغوش گرفتند و از عرفات و حبش و حواتمه استقبال کردند. مردم جنوب از جمله کسانی بودند که توسط فلسطینی‌ها آموزش دیده و بافرهنگ شدند و از کسانی نخواهند بود که به فلسطین و آرمان آن خنجر از پشت بزنند.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/DXv

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.