پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| پسرم در سوئیس شدیداً تحت فشار بود

با بهنام در تماس بودیم تا اینکه سال قبل، اینترنت قطع شد و چند روزی بی‌خبر شدیم. گویا در کشور سوئیس نمایشگاه گذاشته بود و طرفداران صهیونیسم ریختند و نمایشگاه و کاریکاتورهایش را خراب کردند و از بین بردند. پلیس سوئیس هم بدون قضاوت عادلانه، بهنام را دستگیر می‌کند و 24 ساعت در بازداشت نگه می‌دارد.

 

پرونده ویژه‌ی «رمز و راز یک قتل»؛
شماره اول: گفت‌وگو| پسرم در سوئیس شدیداً تحت فشار بود

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مدتی پیش ماجرای فوت مشکوک «بهنام بهرامی» کاریکاتوریست ایرانی رسانه‌ای شد. بهرامی در حالی به صورت نامشخص فوت کرد که سابقه ترسیم یک کاریکاتور ضد صهیونیستی با موضوع هولوکاست را در کارنامه دارد. خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر ابعاد این ماجرای دردناک که به نظر می‌رسد بخش اعظمی از آن مربوط به صهیونیسم جهانی است را از طریق گفت‌و‌گو با آقای اسدالله بهرامی، پدر بهنام بهرامی جویا شده است:

 

خیبر: ابتدا خودتان را معرفی کنید و در مورد شخصیت و فعالیتهای زندهیاد بهنام بهرامی توضیح بدهید.

بنده اسدالله بهرامی طاقانکی، پدر مرحوم بهنام بهرامی طاقانکی، کاریکاتوریست ضدصهیونیسم هستم. بهنام با روزنامه قدس، خراسان و چند روزنامه دیگر همکاری داشت. بهنام به درس علاقهمند بود. دوستان زیادی داشت که همه اهل مسجد و فعالیت در بسیج و فعالیتهای سالم بودند. بهنام حدوداً 39 سالش بود و ازدواج نکرده بود. برایش برنامه داشتم ولی نشد. قصد داشت با یک دخترخانمی ازدواج کند؛ اما سرنوشت جور دیگری رقم خورد.

ما با بهنام در تماس بودیم تا اینکه سال قبل، اینترنت قطع شد و چند روزی بیخبر شدیم. گویا در کشور سوئیس نمایشگاه گذاشته بود که طرفداران صهیونیسم ریختند و نمایشگاه و کاریکاتورهایش را خراب کردند و از بین بردند. پلیس سوئیس هم بدون قضاوت عادلانه، بهنام را دستگیر میکند و 24 ساعت در بازداشت نگه میدارد.

بهنام به من میگفت در آنجا کاریکاتور ضد صهیونیسم من را دیدند و گفتند این طرح را تو اجرا کردی و از آن موقع مثل سایه دنبال بهنام بودند. حتی میگفت راه رفتنم در خیابان، خرید کردنم و صحبت کردنم را کنترل میکردند و مدام دنبالم بودند. به همین دلیل شرایط خیلی برایش سخت شده بود. من به بهنام گفتم برگرد به ایران، اما گفت اجازه نمیدهند برگردم. من متوجه شدم که چرا اجازه نمیدهند. در نهایت زمانی که اینترنت قطع شد، چند روزی نتوانستیم تماس بگیریم، و همان زمان کار خودشان را کردند.

 

خیبر: خبر فوت پسرتان را چطور به شما اعلام کردند؟ چه پیگیریهایی انجام دادهاید؟

پنجم آذرماه 1398 همسرم فوت کرد. بیست و دوم آذر هم به ما اطلاع دادند که بهنام فوت کرده، در صورتی که هفتم آذر از دنیا رفته بود. در اصل بهنام را کشته بودند. هفتم این کار را کردند و بیست و دوم آذر به ما اطلاع دادند. به برادرش زنگ زدند و خبر فوت را به پسرم گفتند. خبر را هم بدجور اعلام کردند. بعد هم ما به نمایندگی وزارت امور خارجه رفتیم. درخواست کردیم کلیه مدارک پزشکی قانونی و علت فوت را به ما بدهند. چندین بار هم مراجعه کردم، همین چند روز پیش هم رفتم، اما جواب نمیدهند و فقط میگویند صبر کنید.

با آقای صادقی، یکی از مسئولان سفارت ایران در سوئیس صحبت کردم میگفت ما باید با اینها خیلی نرم صحبت کنیم وگرنه لج میکنند. من هم گفتم چند ماه است که منتظریم، اما باز هم جوابی نمیدهند. اگر هم جوابی بدهند معلوم نیست که جوابشان درست است یا نه.

از من پرسیدند که پیکر بهنام را چکار کنند؟ آوردنش برای ما مشکل بود و گفتم به این شرط که مدارک را اول ارائه کنند و من علت فوت و نیامدن و اذیتکردنش را متوجه شوم، اجازه میدهم آنجا دفن شود. آنها هم پذیرفتند، من هم رضایت دادم؛ ولی بعد از اینکه من رضایت دادم، مدارکی به دست ما نرسید و بهنام را هم در سوئیس دفن کردند. هنوز هم جواب درستی به ما نمیدهند.

 

خیبر: متأسفانه این شایعه مطرح شده که مرحوم بهنام بهرامی خودکشی کرده است. نظر شما در این مورد چیست؟

خارجیها ادعا میکنند که بهنام خودکشی کرده است. بهنام به چه دلیل باید خودکشی کرده باشد؟ ما به هیچ وجه خودکشی را قبول نداریم.

منافقین وارد نمایشگاهش در سوئیس شدند و همه چیز را خراب کردند و شعار مرگ بر بسیجی دادند و کلیدهای خانه و مدارکش را دزدیدند. وقتی میخواست برگردد، مدتی دنبال مدارکش بود. حتی میگفت تحت فشار است، اذیتش میکنند و اجازه نمیدهند به ایران برگردد. میگفت مثل سایه اطرافم هستند، حتی اطراف خانهام هستند. برای همه کارهایی که انجام میداد، برای خریدکردن و صحبتکردنش هم بازخواست و سؤال و جواب میشد. میگفت در عذاب است، ولی اجازه نمیدهند برگردد.

چطور میگویند بهنام خودکشی کرده؟ چرا نمیگویند خودشان بهنام را کشتند؟ و چرا پزشکی قانونی و پلیس سوئیس نظر و مدارک دقیق را نمیفرستند؟ الان چندین ماه از فوت بهنام گذشته، من هم چندین بار از طریق وزارت امور خارجه پیگیری کردهام، اما نتیجهای نگرفتهایم.

حتی به آقای صادقی گفتم چقدر باید چشم انتظار باشیم و صبر کنیم؟ گفت ما نمیتوانیم با آنها تند صحبت کنیم، محبوریم با ملایمت صحبت کنیم. من هم گفتم صحبتکردن با آرامی جواب نمیدهد؛ باید از طریق قانون پیگیری کنید. حرف ما و شما که زور نیست. ما میگوییم مدارک و نتیجه تحقیق پزشکی قانونی را بفرستند. اگر هم من رضایت دادم بهنام در سوئیس دفن شود، به خاطر این بود که نظر پزشکی قانونی و پلیس سوئیس به دست ما برسد.

آقای صادقی وقتی خبر فوت بهنام را به پسرم اعلام کرد، گفت میخواهید همینجا دفن شود یا میخواهید پیکرش را به ایران انتقال دهید؟ من به نمایندگی وزارت امور خارجه رفتم و گفتم به یک شرط اجازه میدهم در سوئیس دفن شود: اول باید نظر پزشکی قانونی و پلیس به دست ما برسد و از روی این گزارش و اطلاعات موبایلش بررسی کنیم ببینیم چه اتفاقی افتاده و دلیل فوت را بفهمیم.

اینکه چرا به نمایشگاهش حمله کردند و به ایرانیها توهین کردند مشخص نیست. پلیس سوئیس هم طرفدار اسرائیل است که اگر طرفدار آنها نبود، بهنام را بازداشت نمیکرد. باید کسانی که حمله کردند و کلیدها و مدارک و لوازم بهنام را دزدیدند، بازداشت میکردند. چرا آنها را بازداشت نکردند؟

 

خیبر: وقتی خبر فوت یا بهتر است بگوییم خبر شهادت آقا بهنام را شنیدید، چه حالی به شما دست داد؟

وقتی خبر را شنیدم اینقدر حالم بد شد که به من آرامبخش دادند، وگرنه من هم رفته بودم. کاش آن داروها را نمیدادند و من هم میرفتم. تا کی باید با این داغ زندگی کنم. داغ فرزند، آن هم دور از وطن، فولاد را ذوب میکند، من که هیچ.

پسر نازنینم را کشتند و میگویند خودکشی کرده است. نظریه و نتیجه تحقیق پزشکی قانونی هم مشخص نیست و هرچیزی که میخواهند، میگویند و مینویسند.

من در این مدت در آرزوی دیدن پیکر پسرم ماندم ولی در سوئیس دفن شد و ندیدمش. دلم میخواهد بشود روزی پیکرش را به ایران بیاوریم.

 

خیبر: انشاءالله خداوند به شما و خانواده محترم صبر بدهد. ممنون از اینکه در این گفتوگو شرکت کردید.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/5RAv

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.