پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| تحریم سزار آمریکا علیه سوریه، ویروس اقتصادی است

سرتیپ «محمد عباس» معتقد است که حضور ایران در سوریه با تصمیم و اراده ملی سوری ها و اتحاد میانه سوریه و ایران و هم پیمانی آنها بوده است تا زمینه افزایش و تقویت مقاومت سوری‌ها در برابر تجاوزات آمریکا و صهیونیست ها فراهم شود.

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، سه شنبه شب مواضع ارتش سوریه در حومه «السویداء»، «حمص» و «دیرالزور» هدف حملات هوایی «دشمن صهیونیستی» قرار گرفت که پدافند هوایی ارتش آن را دفع کرد. وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که در حملات هوایی سه شنبه شب به مناطق ذکر شده، دو سرباز ارتش سوریه کشته و چهار نفر زخمی شدند. استان «حماه» واقع در غرب سوریه نیز در حالی هدف حملات هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت که همزمان در شب های اخیر چند نقطه دیگر از خاک سوریه هدف حملات «دشمن» قرار گرفته بود.

بر همین اساس خبرنگار پایگاه صهیون پژوهی خیبر با «محمد عباس» کارشناس نظامی و سرتیپ بازنشسته ارتش سوریه گفتگو کرده است که شرح آن از نظر می گذرد.

 

خیبر: روند انتخابات پارلمانی در سوریه را چگونه ارزیابی می کنید و به نظر شما اولویت های پارلمان آینده سوریه چه موضوعاتی باید باشد؟

امروز کشور سوریه به دلیل وجود نهادها و موسسات قوی و همبستگی اجتماعی طی سال‌های اخیر در قبال دشمنان ایستاد و از سوی دیگر نیز دوستان و متحدان سوریه از کشور ما حمایت کردند و بدین وسیله در قبال جنگ مسلحانه بین المللی علیه خود ایستاده ایم. هدف این جنگ نابودسازی کشور بود و اکنون نیز وارد مرحله جنگ اقتصادی شده است. آنها همچنین در صدد از بین بردن هویت اسلامی و ملی ما هستند. این در حالی است که دشمنان ما مانند اسرائیل و ترکیه در صدد ایجاد جنگ فرقه‌ای از طریق تحریک عشایر و طوایف سوریه بودند.

اکنون نیز پارلمان سوریه باید با قدرت تشکیل شود تا ثبات را برای کشور و مردم سوریه محقق سازد و ملت سوریه نیز در روزها و هفته‌های آتی برای انتخاب نمایندگان خود به منظور رقم زدن واقعیت و تحولات جدید ملی گام برخواهند داشت. این‌گونه سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی و مردمی به صورت کامل تر رقم خواهد خورد و قدرت مردم نیز برای مقابله با چالش‌ها و مشکلات افزایش خواهد یافت. پارلمان در بازسازی کشور و همچنین بازسازی مردمی که مهمتر از آن است نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

 

خیبر: تحلیل شما از تحریم‌های اخیر آمریکا علیه سوریه به ویژه قانون قیصر یا سزار چیست؟

تحریم‌های آمریکا علیه سوریه از دهه هفتاد قرن پیش وجود داشته و تغییر می کرده و علت آن نیز حرکت سوریه به سمت پیشرفت و ارتقاء اجتماعی بوده است. تحریم سزار قانون نیست. زیرا قانون باید عادلانه باشد بلکه آن را باید دشمنی آمریکا با ملت سوریه نامید و در واقع قصد تجاوز اقتصادی و محاصره سوریه را دارند تا سوریه را از همکاری با دوستان و متحدانش به دلیل نگرانی آنها از تحریم شدن بازدارند.

تحریم اخیر آمریکا نشانگر شکست حملات آنها از طریق حمایت از داعش و دیگر گروه های تروریستی علیه سوریه است و بدینگونه در تلاش هستند تا مقاومت ملت سوریه و پیروزی آنها را از بین ببرند. آنها سیاست قحطی و گرسنگی کردن مردم را در پیش گرفته‌اند تا ملت سوریه علیه دولت خود شوند و این حقیقت سیاست آنهاست.

 

خیبر: برای نجات اقتصاد سوریه از تحریم های آمریکا چه راهکارهای جایگزین دارید؟

سوریه اقتصاد متنوع و جغرافیایی گسترده‌ای دارد و ملت سوریه نیز آگاهی و بصیرت دارند. این مردم آگاه و قوی و با اراده قادر به کشف راهکارهای جایگزین و ایستادگی در برابر شرایط کنونی و رقم زدن واقعیت جدید برای مقابله با تمامی چالش ها هستند. تحریم سزار در واقع ویروس سزار هست و ملت سوریه نیز با آن مقابله می‌کنند و ما راهکارهای جایگزین به ویژه در حوزه کشاورزی برای تقابل با آمریکا داریم. اقتصاددانان سوریه با تمامی توان در برابر ویروس اقتصاد تروریستی آمریکا که در غلط ویروس سزار علیه ما تحمیل شده است خواهند ایستاد.

سوریه باید در ابتدا اقدام به خودکفایی نماید و سپس با کشورهای متحد و همسایه که در برابر داعش ایستادند پیمانهای اقتصادی ایجاد نماید که دلار را به حاشیه ببرند. بنابراین کشورهای محور مقاومت و ضد تروریسم آمریکایی باید مبادلاتی با ارزهای محلی انجام دهند. در حوزه داخلی نیز دولت سوریه باید از کسب و کارها و پروژه های کوچک حمایت کند تا معیشت مردم تامین شود. البته این کار از مدتی قبل شروع شده است.

 

خیبر: پاسخ دولت و ارتش سوریه به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به خاک این کشور به خصوص تهدید نیروهای ایرانی چیست؟

اولاً باید بگویم که نیروهای ایرانی در سوریه نیستند بلکه مستشاران ایرانی حضور دارند که متحد ما محسوب می‌شوند و کشورهایی مانند آمریکا و ترکیه و اسرائیل نیز به نیروهای مسلح سوریه حمله میکنند ولی حضور ایرانی ها در سوریه را بهانه می کنند. حضور ایران در سوریه با تصمیم و اراده ملی سوری ها و اتحاد میانه سوریه و ایران و هم پیمانی آنها بوده است تا زمینه افزایش و تقویت مقاومت سوری‌ها در برابر تجاوزات آمریکا و صهیونیست ها فراهم شود.

آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با اعلام اینکه به ایرانی ها در سوریه حمله می‌کنند، درصدد تحریک مردم سوریه علیه ایران می باشند اما در واقع اتحاد میان کشورهای مقاومت اتحادی تاریخی و مستحکم است. این اقدامات آمریکا و صهیونیست‌ها فایده ای ندارد. زیرا مقاومت عامل ثبات و استقرار شده است. نیروهای مقاومت در سراسر منطقه از عوامل قدرتی برخوردار هستند که عناصر تروریستی و آمریکایی فاقد آن می باشند.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.