پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| بهنام تحت فشار بود، اما قطعاً خودکشی نکرده است

اصلاً در مورد پناهندهشدن یا گرفتن تابعیت سوئیس چیزی نگفت. در واقع هیچ وقت در این مورد صحبتی نمیکرد. بعید میدانم که خودکشی کرده باشد. چون بهنام آدمی نبود که بخواهد به خودکشیکردن فکر کند. این مسئله با روحیات و عقاید بهنام هم کاملاً در تضاد است. به همین دلیل من بحث خودکشی را کاملاً رد میکنم.

 

پرونده ویژة «رمز و راز یک قتل»؛

شماره دوم: گفت‌وگو| بهنام تحت فشار بود، اما قطعاً خودکشی نکرده است

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، «بهنام بهرامی»، کاریکاتوریست ایرانی که سابقه طراحی یک کاریکاتور مفهومی علیه هولوکاست را در کارنامه کاریاش دارد، در حالی سال گذشته در سوئیس فوت کرد که مقامات این کشور هنوز جزئیات ماجرای درگذشت این هنرمند ایرانی را اعلام نکردهاند. خبرنگار پایگاه صهیونپژوهی خیبر ابعاد این قضیه را از طریق گفتوگو با آقای شهنام بهرامی، برادر مرحوم بهنام بهرامی جویا شده است.

 

خیبر: لطفاً قبل از شروع بحث، خودتان را معرفی بفرمائید، و در مورد روحیات و عقاید شادروان بهرامی هم توضیح دهید.

بنده شهنام بهرامی، برادر بهنام، متولد سال 1353 هستم. بهنام زمانی که در ایران بود، در بسیج محله حاضر میشد و کلاً فعالیتهای مذهبی انجام میداد. چند سال پیش یکدفعه به من گفت: میخواهم بروم تهران. بعد از یک ماه از رفتنش هم خبر داد که به یونان رفته و درحال سفر به سوئیس است. پنج، شش سال پس از زندگی در سوئیس هم خبردار شدیم که به طرز مشکوکی فوت کرده است. البته در مدتی که در سوئیس زندگی میکرد تحت نظر بود.

 

خیبر: اخیراً اعلام شده که ایشان تابعیت سوئیس داشتند و همچنین این شایعه مطرح شده که علت فوت مرحوم بهنام بهرامی خودکشی است. نظر شما در خصوص این دو موضوع چیست؟

در خصوص بحث تابعیت هیچ چیزی به من نگفت. یعنی اصلاً در مورد پناهندهشدن یا گرفتن تابعیت سوئیس چیزی نگفت. در واقع هیچ وقت در این مورد صحبتی نمیکرد.

 

گفت‌وگو| هولوکاست به یک دروغ مقدس تبدیل شده است

گزارش| گویا قرار نیست خبری از بهنام در رسانه‌های صهیونیستی باشد

گفت‌وگو| پسرم در سوئیس شدیداً تحت فشار بود

 

بعید میدانم که خودکشی کرده باشد. چون بهنام آدمی نبود که بخواهد به خودکشیکردن فکر کند. این مسئله با روحیات و عقاید بهنام هم کاملاً در تضاد است. به همین دلیل من بحث خودکشی را کاملاً رد میکنم.

 

خیبر: زمانی که در ایران بودند تمایلی به اخذ تابعیت کشور دیگری جهت پیشرفت کاری، تحصیل و ... داشتند؟

نه، هیچ وقت نمیگفت که قصد خروج از کشور را دارد. خیلی ناگهانی از ایران رفت. یک روز به من گفت میخواهد به تهران برود و یک ماه بعد از یونان پیام داد که درحال رفتن به سوئیس است.

 

خیبر: کاریکاتور ضدصهیونیسم معروف و مفهومیِ زندهیاد بهرامی خیلی معروف شد و به نوعی ضربه زیادی به صهیونیسم جهانی وارد کرد. باتوجه به مشکوکبودن ماجرای فوت ایشان، مدتی که برادر شما در ایران یا سوئیس حضور داشتند، در مورد تهدیدشدن و یا تحت فشار بودن چیزی به شما میگفتند؟

بله، در این مورد با من صحبت میکرد. میگفت که در سوئیس یکسره تحت پیگرد و زیر ذرهبین است. حتی یک بار به من گفت: عدهای وارد خانهاش شدند و لپتاپ و گوشی موبایلش را بررسی کردند. حتی میگفت از من پرسوجو کردند که فلان روز در خیابان چکار میکردی؟ و فلان لباس را چرا و برای چه کسی خریدی؟ دائماً میگفت که تحت کنترل است، ولی هیچ وقت به من نگفت از طرف چه کسانی پیگیری میشود. هرچقدر هم میپرسیدم که چه کسی تعقیبت میکند و چه افرادی کنترلت میکنند، درست و دقیق جواب نمیداد.

مدتی قبل از فوتش، یک هفتهای با بهنام تماس نداشتم که خودش با گوشی دوستش تماس گرفت و گفت در یکی از پارکها، کل مدارک، کیف، گوشی و کلیدهای خانهاش را دزدیدهاند. فکر میکنم یکی، دو روزی هم در خانه همان دوستش مستقر بود تا اینکه کلید خانهاش را درست کرد و به خانه خودش برگشت. خلاصه اینکه میدانم در سوئیس تحت تعقیب بود، اما نمیدانم از طرف چه کسانی.

 

خیبر: این قضیه بعد از ماجرای بازجویی توسط پلیس اتفاق افتاد؟

بله. وقتی فشارها به بهنام زیاد شد، قرار شد به ایران برگردد. چون با هم صحبت کردیم و گفت قصد دارد برگردد. من هم گفتم اتفاقاً خوشحال میشویم که برگردی. البته برای خروج کمکش نکردند. چون از مددکارش پرسیدم چرا کمکش نکردید؟ اما جواب درستی نداد. این اواخر من احساس میکردم بهنام در خطر است، اما واضح در این مورد صحبت نمیکرد.

 

خیبر: روزهای آخر قبل از فوت، حرف خاصی در مورد فشارها و تهدیدها به شما نزدند؟

اواخر که با هم صحبت میکردیم به من میگفت: در چتها و صحبتها خیلی در مورد خارجیها و علیه آنها صحبت نکن چون برای من (بهنام) بد میشود. منظورش این بود که با احتیاط صحبت کنیم. خودش میگفت شنود میشود و کلاً خطهای تلفنش تحت کنترل است.

سه ماه قبل از فوتش هم یک بار برای رسیدگی به وضعیت قلبش به بیمارستان رفت. به ما گفت قلبش ناراحت است و تحت درمان قرار گرفته و خلاصه توضیحاتی در این مورد داد و گفت که آنجا کمی حالش خراب شده است. بعد از مرخصشدن از بیمارستان و نهایتاً سه روز بعد از فوت مادرم، برادرم هم از دنیا میرود. ده روز بعد از فوتش هم از کنسولگری به من زنگ زدند و خبر دادند که بهنام از دنیا رفته است.

 

خیبر: دولت سوئیس همچنان جزئیاتی به شما اعلام نکرده و مدارک و لوازم شخصی شادروان بهرامی را به شما تحویل نداده است؟

نه، فقط خبر فوت را به من اعلام کردند. وقتی علت را پرسیدم، فردی که از کنسولگری تماس گرفته بود گفت: خودکشی کرده ولی جزئیات بیشتری نگفتند. و گفتند انشاءالله مدارک را هم به شما ارائه میکنیم.

وقتی به نمایندگی وزارت خارجه رفتیم، گفتیم رضایت میدهیم در همانجا (سوئیس) دفن شود؛ به شرطی که مدارک پزشکی قانونی و پلیس را برای ما ارسال کنید. اما هنوز هیچ مدرکی به دست ما نرسیده و مدام امروز و فردا میکنند.

آقای صادقی مسئول کنسولگری که با ایشان صحبت و کار را پیگیری میکنیم میگوید: نمیشود به واسطه زور مدارک را از آنها گرفت؛ هنوز به ما تحویل ندادهاند ولی سعی میکنیم مدارک را تحویل بگیریم. این آخرین حرفی است که به من گفتند.

 

خیبر: در مورد پیگیریهایی که انجام دادهاید، توضیح مختصری بدهید.

من به همراه پدرم، سه یا چهار مرتبه به نمایندگی وزارت خارجه رفتیم. و چون یکی از اقوام در وزارت کشور مسئولیت دارد، روزی دو، سه مرتبه هم با ایشان تماس میگیرم. به دلیل اینکه از ایشان هم تقاضای کمک کردیم، کمتر به نمایندگی وزارت خارجه رفتیم.

البته دو مرتبه هم کتباً درخواست دادیم که ما مدارک و لوازم بهنام اعم از گوشی و لپتاپ و دستنوشتههایش را میخواهیم، اما هنوز خبری نشده است.

 

خیبر: انشاءالله هرچه زودتر ابعاد قضیه مشخص شود. ممنون از اینکه در این گفتوگو شرکت کردید.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/yGt1OOi

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.