پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گزارش| گویا قرار نیست خبری از بهنام در رسانه‌های صهیونیستی باشد

تاکنون هیچ گزارش معتبر و دقیقی از سوی مقامات سوئیس منتشر نشده و حتی لوازم شخصی بهنام بهرامی به خانواده او تحویل داده نشده است. وزارت امور خارجه کشورمان نیز اعلام کرده در حال پیگیری این مسئله است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، بهنام بهرامی کاریکاتوریست ایرانی که سابقه طراحی یک کاریکاتور ضد صهیونیستی با موضوع انکار هولوکاست را در کارنامه دارد، آذرماه سال 1398 در کشور سوئیس به طرز مشکوکی درگذشت. گفتوگوهای انجام گرفته با اعضای خانواده این هنرمند کشورمان نشان میدهد که بهنام بهرامی در تمام مدت حضورش در سوئیس، به شدت تحت فشار قرار داشت و تمام افعالش زیر ذرهبین بود. بهرامی همچنین توسط پلیس سوئیس مورد بازجویی قرار گرفته بود و درست هنگامی که قصد داشت به ایران بازگردد به طرز مشکوکی فوت کرد.

تاکنون هیچ گزارش معتبر و دقیقی از سوی مقامات سوئیس منتشر نشده و حتی لوازم شخصی بهنام بهرامی به خانواده او تحویل داده نشده است. وزارت امور خارجه کشورمان نیز اعلام کرده در حال پیگیری این مسئله است.

باتوجه به اهمیت مسئله هولوکاست برای یهودیان و صهیونیستها و روشهایی که آنان برای مجازات منکرین هولوکاست به کار میگیرند، و نیز با نظر به سوابق رژیم صهیونیستی در ترور شخصیتهای هنری و سیاسی مخالف صهیونیسم و هولوکاست، به نظر میرسد بهنام بهرامی از سوی صهیونیسم جهانی تحت فشار قرار گرفته و نهایتاً توسط این جماعت ظالم به قتل رسیده است.

 

گویا قرار نیست خبری از بهنام در رسانه‌های صهیونیستی باشد

پس از شنیدن خبر مرگ مشکوک بهنام بهرامی کاریکاتوریست مشهور هولوکاست برآن شدیم تا واکنش رسانههای خارجی را دنبال کنیم. آخر او با موضوع هولوکاست برسرزبانها افتاده بود، و تجربه نشانداده رسانههای صهیونیستی نسبت به حتی مرگ سادهی یک شخصِ بهقول خودشان «منکر هولوکاست» به این سادگیها گذر نمیکنند. اما هرچه گشتیم کمتر یافتیم، گویا قرار نیست اثری از بهنام بهرامی در رسانههای صهیونیستی باشد. جالب است حتی تیتر کوچکی با عنوان «یک ایرانی منکر هولوکاست درگذشت» هم یافت نشد.

این درحالیست که این کاریکاتوریست خشم صهیونیستها را برافروختهبود و انتظار شادی از صهیونیستها درپی مرگ و یا طبق آنچه سفارت سوئیس گفته «خودکشی» یک ضد هولوکاست امری کاملاً طبیعی است.

بر اساس قانون اساسی سوئیس«انکار، تقلیل یا هرگونه توجیه نسلکشی یا سایر جنایات برعلیه بشریت» جنایت تلقی میشود. تجدیدنظرطلبی یا همان انکار هولوکاست طبق این ماده و به مانند بیشتر کشورهای اروپایی جنایت تلقی میشود. قانون سوئیس تاکنون شهروندان زیادی را بابت تجدیدنظرطلبی نقرهداغ کرده است. از جمله شخصیتهای معروف میتوان به آمائود روز، یورگن گراف و گردهارد فورستر اشاره کرد که طبق این قانونِ نژادپرستِ به اصطلاح ضد نژادپرستی جریمه و زندانی شده و به دلیل نوشتن و انتشار کتابهای ضدیهود محکوم و پس از آن ترور شخصیت و منزوی شدند.

چندی پیش مرحوم بهرامی با تشکیل نمایشگاهی در سوئیس تعدادی از آثارش را به نمایش گذاشته بود. امری که سبب شد مجاهدین خلق با شعار «مرگ بر بسیجی» از او استقبال کنند و دادگاهی در سوئیس او را فراخوانَد.

بهنام بهرامی درسال 1389 با خلق کاریکاتوری که در آن  پینوکیویی خبیث و شیطانی با کلاهی که جلوی آن ستارهی داود دارد (مثلث پرچم اسرائیل)، با دماغ بلندش پرندهی صلح را کشته است، صهیونیستها را حسابی خشمگین کرده بود. بسیجی مسجد سناباد، پایِ ثابت روضه و مداحی و هنرمند تجدیدنظرطلب هنگام خلق اثر به خواهرش گفته بود: «این کاریکاتور نقطهی آغاز و پایانِ من است». این جمله حالا این روزها با این بهت خبری رسانهها و مرگِ غریبانه و شهادتگونه در غربت خیلی بهتر درک میشود.

در پایان باید گفت در دنیایی که حتی با یک توئیت ضدصهیونیستی به مرگ تهدید میشوید، این سکوت خبری عجیب، پنهانکاری دولت سوئیس و درخواست برای ترک آن کشور بخاطر نمایشگاه آثار ضدصهیونیستی، تهدیدات مکرر مجاهدین در سوئیس همه و همه گواه یک مطلب است: آن کاریکاتور «نقطهی آغاز و پایان» بهنام بود.

 

مجتبی محمودی، فعال رسانه‌ای

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/s6AY

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.