پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| توهین به امام سیستانی، اقدامی شرارت بار و ویرانگر است

شیخ عامر البیّاتی، نماینده و سخنگوی دار الافتای اهل سنت عراق معتقد است مرجعیت عالی عراق در به شکست کشاندن تمامی نقشه‌ها و پروژه‌های دشمن به ویژه صهیونیست‌ها و غرب نقش مهمی داشته‌اند و با قدرت با آن‌ها مقابله کرده‌اند.

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، روزنامه سعودی شرق‌الاوسط جمعه گذشته در کاریکاتوری موهن، آیت‌الله سیستانی را به عنوان عامل برهم‌زدن وحدت ملی معرفی کرده بود. امری که با اعتراض عمومی و سیاسی و تشکل‌های صنفی در عراق مواجه شده است. انتشار کاریکاتور موهن به مرجع عالیقدر شیعه در عراق با موجی از انتقادات، محکومیت‌ها در بین گروه‌های مختلف عراقی، کشورهای اسلامی را برانگیخته و جنجالی در شبکه‌های مختلف اجتماعی به راه انداخته است.

در همین ارتباط «دولت قانون» به ریاست «نوری المالکی»، ائتلاف «الفتح» به ریاست «هادی العامری»، فراکسیون «حکمت ملی» به ریاست «سید عمار حکیم»، ائتلاف سائرون مورد حمایت «مقتدا صدر» به علاوه برخی تشکل‌های دینی و مذهبی مانند «جماعت علمای دین اهل سنت» (شیخ خالد الملا) و تشکل‌های صنفی هنرمندان و حقوقدانان به این اهانت واکنش نشان داده‌اند. هتک حرمت به آیت‌الله سیستانی درحالی صورت می‌گیرد که پیروزی بر گروه تروریستی داعش به برکت فتوای جهاد کفایی بود که ایشان صادر و تمام ملت عراق از آن تبعیت کرده و با وحدت پیروزی بزرگی برای عراق، منطقه و همه جهان تحقق بخشیدند.

در همین زمینه خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر با شیخ عامر البیّاتی، نماینده و سخنگوی دار الافتای اهل سنت عراق گفتگو کرده که شرح آن از نظر می‌گذرد.

 

خیبر: موضع شما در قبال کاریکاتور توهین‌آمیز روزنامه سعودی الشرق‌الاوسط درباره آیت‌الله سیستانی حفظه‌الله چیست؟

مرجعیت عالی در عراق خطوط قرمزی دارد که هیچ گروه و طیف و منصب و مقام حق تجاوز از آن را ندارد و  تاجی بر سر عراقی‌ها محسوب می‌شود که توانست پروژه داعش را در عراق شکست دهد. خداوند متعال بر ما منت نهاد که امام سیدعلی الله سیستانی با فتوای جهاد کفائی موجب شکست داعش شد. ۳۶ روز بعد از فتوای ایشان نیز علامه دکتر الصمیدعی مفتی اهل سنت عراق نیز فتوای جهاد صادر کردند. مرجعیت تنها مختص شیعیان نیست بلکه متعلق به تمام عراقی‌ها اعم از مسیحی و ایزدی و کرد و ترک و... می‌باشد. بنابراین ایشان مشکلات عراق را معالجه کردند تا به وضعیت کنونی رسیده‌ایم.

ما انتشار این کاریکاتور را با قدرت و شدت محکوم می‌کنیم و آن را به مسیر و روندی ویرانگر و شرارت‌بار علیه عراق می‌دانیم. ما از دولت نیز خواسته‌ایم که موضعی قاطعانه در این خصوص اتخاذ کند. زیرا هر توهینی به مرجعیت توهین به عراقی‌ها محسوب می‌شود.

 

خیبر: به نظر شما پشت‌پرده حملات رسانه‌ای و توهین به مرجعیت و بزرگان دینی چیست؟

پشت‌پرده این اقدامات مشخص است و آن‌ها خواهان ویران‌کردن عراق هستند. توهین به مرجعیت و بزرگان دین نیز در چارچوب سلسله اقدامات جنایتکارانه علیه ملت و کشور عراق صورت می‌گیرد. از اقدامات نیروهای مخلص کشور به ویژه حشد الشعبی و ارتش عراق و نیروهای امنیتی برای مقابله با اشغالگران داعش و دیگر توطئه‌ها علیه کشور تشکر می‌کنیم و امیدواریم خداوند به آن‌ها بیش از پیش کمک بکند.

 

خیبر: آیا مرجعیت در امور حاکمیتی عراق مداخله می‌کنند یا اینکه حضور ایشان سوپاپ امنیتی برای کشور عراق است؟

ما از مرجعیت عراق فقط خیر و خوبی برای کشور دیده‌ایم و تاکنون ابداً در حاکمیت کشور دخالت نکرده‌اند بلکه توصیه‌ها و نصیحت‌هایی به رهبران سیاسی فرموده‌اند. مرجعیت عالی در عراق سوپاپ امنیت برای کشور و ملت محسوب می‌شود و با قدرت الهی با تمامی توطئه‌ها و نقشه‌ها علیه عراق مقابله خواهد کرد.

 

خیبر: نقش مرجعیت عالی عراق در خنثی‌کردن نقشه‌ها و توطئه‌های صهیونیست‌ها و غرب و محور عربی-عبری علیه عراق و جهان اسلام و عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم اسرائیل چیست؟

مرجعیت عالی در عراق در به شکست کشاندن تمامی نقشه‌ها و پروژه‌های دشمن به ویژه صهیونیست‌ها و غرب نقش مهمی داشته‌اند و با قدرت با آن‌ها مقابله کرده‌اند. اقدام سعودی‌ها برای عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها محکوم و کفر آمیز است و خداوند اجازه چنین کاری به ما نداده است. امیدواریم که قدس شریف به مسلمانان بازگردد و جمهوری اسلامی ایران در بازگرداندن قدس و آزادسازی فلسطین نقش مهمی داشته است.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.