پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| شرارت بنی‌اسرائیل فلسفه کثرت انبیاء

صدر و ساقه قرآن را که بررسی می‌کنید، آبرویی برای یهودی‌ها نگذاشت. شما برای کدام قوم دیدید که (کُونُوا قِرَدَةً خَاسِئِینَ) آمده باشد؟ برای همین‌ها بود. کدام قوم است که آمده باشند و (وَیَقْتُلُونَ النَّبِیِّینَ بِغَیْرِ الْحَقِّ)، برای همین‌ها بود. (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَى خَائِنَةٍ مِنْهُمْ) یعنی از بس این‌ها اهل جهالت و مَکر و خیانت بودند، ما هیچ چاره‌ای نداشتیم و مرتّب أنبیاء را فرستادیم. البته یهودیان هم مرتّب آن‌ها را کشتند.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، قرآن اگرچه کتاب آسمانی مسلمانان و بزرگ‌ترین معجزه پیامبر آخرالزمان است ولی اینقدر که از قوم بنی‌اسرائیل و یهود سخن گفته درباره پیامبر اسلام و مسلمانان صحبت نکرده است.

البته بنا به شهادت خود قرآن کریم در آیه ۸۲ سوره مائده، یهودیان از شدیدترین دشمنان اسلام و مسلمین محسوب می‌شوند. از این رو قرآن به عنوان کتابی برای دشمن شناسی، می‌تواند بهترین راهنمای آنان در شناخت ماهیت و تاریخ یهودیان باشد.

بنابراین برای روشنگری بیشتر مخاطب عزیز، بخشی از تاریخ این قوم بعد از هجرت از مصر را ذیل تفسیر سوره مبارکه دخان، از زبان عالم گرانقدر آیت‌الله جوادی آملی در اختیار شما قرار می‌دهیم:

 

وَلَقَدْ نَجَّیْنَا بَنِی إِسْرَائِیلَ مِنَ الْعَذَابِ الْمُهِینِ، مِن فِرْعَوْنَ إِنَّهُ کَانَ عَالِیًا مِّنَ الْمُسْرِفِینَ، وَلَقَدِ اخْتَرْنَاهُمْ عَلَى عِلْمٍ عَلَى الْعَالَمِینَ، وَآتَیْنَاهُم مِّنَ الْآیَاتِ مَا فِیهِ بَلَاء مُّبِینٌ، إِنَّ هَؤُلَاء لَیَقُولُونَ، إِنْ هِیَ إِلَّا مَوْتَتُنَا الْأُولَى وَمَا نَحْنُ بِمُنشَرِینَ، فَأْتُوا بِآبَائِنَا إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ.

این وصفی که قرآن فرمود: (یَقْتُلُونَ) بعد در عصر پیغمبر (صلی الله علیه و آله) هم وجود مبارک حضرت، فرمود شما این کاره هستید! اینکه فرمود شما این کاره هستید، یعنی الآن هم اگر از دستتان بر بیاید همین کار را می‌کنید. (فَلِمَ تَقْتُلُونَ) برای این است که راضی هستید! اگر گروه «لاحق» کار گروه «سابق» را نپذیرد و آن روش را نداشته باشد که به گروه «لاحق» استناد داده نمی‌شود.

در سوره مبارکه «بقره» پیغمبر (صلی الله علیه و اله) فرمود: شما می‌کُشید و حال آنکه این‌ها که معاصر حضرت بودند و پیغمبرکُشی نکردند! پس آنان به سنّت سیّئه گذشتگان خودشان راضی بودند. آیه ۹۱ سوره مبارکه «بقره» این است: (وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ آمِنُوا بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ قَالُوا نُؤْمِنُ بِمَا أُنْزِلَ عَلَیْنَا وَیَکْفُرُونَ بِمَا وَرَاءَهُ وَهُوَ الْحَقُّ مُصَدِّقًا لِمَا مَعَهُمْ قُلْ فَلِمَ تَقْتُلُونَ أَنْبِیَاءَ) شما چرا پیامبران را می‌کُشید؟ یهودیانی که در زمان وجود مبارک پیغمبر که پیامبرکُشی نکردند! معلوم است این‌ها هم اگر شرایط فراهم شود، همین کار را می‌کنند. این مورد اول. علاوه بر این به سیّئات نیاکان خودشان راضی بودند. این هم مورد دوم. این‌ها چنین گروهی هستند! قرآن کریم از چهره آنان پرده برداشته و فرمود این‌ها گروهی هستند که ساختار اصلی آنان خیانت است.

 

اخطار خدای سبحان به پیامبر دربارهٴ نقشه‌های کینه‌ورزانه یهود
خدای متعال درباره یهودی‌ها به پیغمبر فرمود: (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَىٰ خَائِنَةٍ مِنْهُمْ) صَیاصی« یعنی کاخ، چه کسی این‌ها را از آن کاخ بیرون آورده؟۱ چه کسی درِ قلعه خیبر را یک نفره کَند؟ او مأمور ما بود. حضرت فرمود: (ما قلعت باب خیبر ورمیت به خلف ظهری اربعین ذراعاً بقوّة جسدیة ولاحرکة غذائیة لکنّی اُیّدت بقوّة ملکوتیّة).

بعد فرمود این‌ها اینطور نیست که حالا فرار کردند یا فعلاً ساکت هستند و کاری با شما نداشته باشند، (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَىٰ خَائِنَةٍ مِنْهُمْ)، هر روز در حال نقشه‌کشیدن علیه تو هستند. آن عقل کُلّ به پیغمبر فرمود: مواظب باش و به مسئولین خودت بگو که این‌ها هر لحظه مواظب نقشه دشمن باشند. چون بنا بر این نیست که عالم با معجزه حرکت کند. بخش اساسی عالم با معجزه حرکت می‌کند. بعد مردم که راه افتادند باید با اختیار خودشان بروند. چون وظیفه‌ای هست، جهادی هست، یک عمل صالحی هست. تمام امور با معجزه حلّ بشود که کمال نیست. فرمود مواظب باشید این‌ها هر لحظه دارند نقشه می‌کشند. آن هم با فعل مضارع بیان کرد که مفید استمرار است، فرمود: (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَى خَائِنَةٍ مِنْهُمْ).

 

صدر و ساقهٴ آیات قرآن دال بر بی‌آبرویی غالب یهودیان است

صدر و ساقه قرآن را که بررسی می‌کنید، آبرویی برای یهودی‌ها نگذاشت. شما برای کدام قوم دیدید که (کُونُوا قِرَدَةً خَاسِئِینَ) آمده باشد؟ برای همین‌ها بود. کدام قوم است که آمده باشند و (وَیَقْتُلُونَ النَّبِیِّینَ بِغَیْرِ الْحَقِّ)، برای همین‌ها بود. (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَى خَائِنَةٍ مِنْهُمْ) یعنی از بس این‌ها اهل جهالت و مَکر و خیانت بودند، ما هیچ چاره‌ای نداشتیم و مرتّب أنبیاء را فرستادیم. البته یهودیان هم مرتّب آن‌ها را کشتند.

در سوره مبارکه «زخرف» هم گذشت. اینطور نیست که حالا اگر ملتی پیامبر خودشان را بکشند ما دیگر پیامبر نفرستیم، اینطور نیست. ما مرتّب پیامبر می‌فرستیم ولو این که آن‌ها را مرتّب شهید کنند. بنابراین (إخترنا) و امثال آن، هیچ نظام ارزشی‌ای برای یهودی‌ها نمی‌سازد.

با این حال یک گروه خاصی در هر ملتی مستثنی هستند که قرآن آن‌ها را با احترام یاد می‌کند. می‌فرماید: (مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ أُمَّةٌ قَائِمَةٌ یَتْلُونَ آیَاتِ اللَّهِ آنَاءَ اللَّیْلِ). در این میلیون‌ها نفر، چند نفر آدم سالم هم هستند که آن‌ها را هم قرآن با احترام ذکر می‌کند. اما آن قشر و نژاد غالب آن‌ها همین است. قرآن حرمت آن افراد قلیل را هم حفظ کرده است. اینجا هم فرمود: (وَلَقَدِ اخْتَرْنَاهُمْ عَلَى عِلْمٍ عَلَى الْعَالَمِینَ)۲ معلوم می‌شود که یک حساب خاصی نیست.

 

تفسیر سوره دخان، آیات 36-30: آیت الله جوادی آملی

 

پی‌نوشت:

۱ احزاب/۲۶ : وَأَنْزَلَ الَّذِینَ ظَاهَرُوهُمْ مِنْ أَهْلِ الْکِتَابِ مِنْ صَیَاصِیهِمْ وَقَذَفَ فِی قُلُوبِهِمُ الرُّعْبَ فَرِیقًا تَقْتُلُونَ وَتَأْسِرُونَ فَرِیقًا.

۲- دخان/۳۲

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/9q6B

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.