پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| لابی‌های صهیونیستی حاکمان آمریکا

باور مسیحیان و یهودیان صهیونیستی برای تخریب مسجدالاقصی و ساخت معبد سلیمان در این مکان، ریشه در اندیشه‌های کابالیستی (تصوف یهودی) دارد. کابالیسم یهودی-مسیحی آمیخته با سحر و جادوگری است. مهم‌ترین کتاب کابالیست‌ها کتاب زوهر است که سرشار از مباحث غیب‌گویی است. کابالیست‌ها برای جذب جامعه مسیحیت به سوی خود، مباحث آخرالزمانی را مطرح کردند و حاصل آن چیزی جز حمایت از صهیونیسم نیست.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، لابیان صهیونیستی نفوذ بسیار جدّی در سیاست‌گذاری آمریکا و برخی از کشورهای غربی دارند. لابیان در اجرای سیاست هماهنگ با منافع صهیونیستی در این کشورها گام‌های زیادی برداشته‌اند. در شرایطی که مردم آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، استخوان‌هایشان زیر فشار اقتصادی لیبرالیسم سرمایه‌داری در حال خردشدن است امّا سازمان‌های صهیونیستی، سرمایه‌های اقتصادی آنان را به آسودگی به سوی اسرائیل جهت می‌دهند.

 

حمایت آمریکا

سازمان‌های صهیونیستی در آمریکا بسیار فعال هستند. سازمان مهمی چون آیپک که مخفف «کمیته امور عمومی آمریکا و اسرائیل» است از قدرتمندترین لابی‌های صهیونیستی در ایالات متحده است. حمایت برخی مسیحیان از صهیونیسم به خاطر تلاش لابی‌های صهیونیستی است که در آمریکا نفوذ عمیقی کرده‌اند تا یهودیان و مسیحیان را با خود همراه کنند.

«بنیاد کوه معبد» یکی از مهم‌ترین سازمان‌های صهیونیسم مسیحی آمریکا است. مرکز آن «لُس آنجلس» در ایالات کالیفرنیا است و هدف آن ساخت معبد در قدس می‌‌باشد. سران این سازمان عقیده دارند که ساخت معبد یهودی (هیکل سلیمان) یکی از آخرین علایمی است که پیش از آمدن دوباره مسیح تحقق خواهد یافت. آنان معتقدند باید هیکل در مکان فعلی مسجدالاقصی ساخته شود. در این نقشه همچنین جایگاه «ُقدس الاقداس» نیز مشخص است.

باور مسیحیان و یهودیان صهیونیستی برای تخریب مسجدالاقصی و ساخت معبد سلیمان در این مکان، ریشه در اندیشه‌های کابالیستی (تصوف یهودی) دارد. کابالیسم یهودی-مسیحی آمیخته با سحر و جادوگری است. مهم‌ترین کتاب کابالیست‌ها کتاب زوهر است که سرشار از مباحث غیب‌گویی است. کابالیست‌ها برای جذب جامعه مسیحیت به سوی خود، مباحث آخرالزمانی را مطرح کردند و حاصل آن چیزی جز حمایت از صهیونیسم نیست.

  

حمایت انگلیسی

انگلیس از دیرباز تاکنون مهد یهود و بستری مناسب برای رشد یهودیان بوده است. یهودیان انگلیس فقط ۵% جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند اما نفوذ بسیاری بر سیاست‌های انگلیس داشته و منافع اسرائیل را تامین می‌کنند. یهودیان انگلیسی در صحنه‌های اجتماعی-سیاسی بریتانیا حضور فعالی داشته و نفوذ فراوانی در عرصه‌های رسانه‌ای و اقتصادی این کشور دارند به گونه‌ای که می‌توان گفت شاهرگ اقتصادی انگلیس در دست آنان است.

حمایت انگلیس از رژیم اشغالگر اسرائیل به سبب نفوذ سیاستمداران و ثروتمندان یهودی مانند خانواده روچیلدها در عرصه اقتصادی-سیاسی این کشور بود. در سال‌های ۱۳۰۸-۱۳۳۸ از میان ۳۱ تاجر سرمایه‌دار انگلیس ۲۴ نفر از آنان یهودی بوده‌اند. خاندان ثروتمند و متنفذ روچیلدها، مونته فیوری‌ها، گلداسمیت‌ها، ساموئل‌ها، استم‌ها، بدینگتون‌ها و ساسون‌ها از جمله خاندان یهودی دارای نفوذ در انگلیس هستند.

از منظر تحلیلگران، انگلیس و اسرائیل دو روی یک سکه هستند و هر زمان اسرائیل دچار وحشت و بحران می‌شود، نخست‌وزیر انگلیس و دیگر صهیونیست‌های این کشور، وفاداری خود را به این رژیم ابراز کرده و حتی وارد تهاجم می‌شوند. اما اکنون با اقتدار ایران و لبنان و سوریه، رژیم صهیونیستی در انتظار انتقامی سخت است و حمایت انگلیس و آمریکا و فرانسه نیز فایده‌ای برای این رژیم ندارد.

 

کشوری اروپایی اما بیش‌تر یهودی‌نشین

فرانسه از جمله کشورهایی است که درصد جمعیت یهودیانی که در آن زندگی می‌کنند بیش از دیگر کشورهای اروپایی است. اکثر یهودیان فرانسه گرایش صهیونیستی دارند. رابطه فرانسه و اسرائیل پس از جنگ جهانی دوم در سطح خوبی بوده است.

در سال ۱۹۵۶ فرانسه و انگلیس در حمایت از اسرائیل به شبه‌جزیره سینا حمله کردند و کانال سوئز را در دست گرفتند. فرانسه تاکنون فروش تسلیحات نظامی زیادی به اسرائیل داشته و پس از سال ۱۹۵۰ برای دستیابی اسرائیل به سلاح هسته‌ای گام‌های بزرگی برداشته است. فعالیت‌های هسته‌ای فرانسه و اسرائیل به شکل گسترده‌ای ادامه داشت تا اینکه نیروگاه هسته‌ای دیمونا، با شرکت ۱۵۰ کارشناس فرانسوی-اسرائیلی به شکل مخفیانه احداث گردید.

هنگامی که سارکوزی بر اریکه قدرت تکیه زد اوضاع سیاسی فرانسه دگرگون شد. هم‌سویی سیاست خارجی او با اسرائیل به گونه‌ای بود که در ملاقات با شارون، اسرائیل را نمونه‌ای از دموکراسی واقعی و دوست فرانسه خواند و شارون نیز او را دوست اسرائیل نامید. سارکوزی در برابر لابی‌های صهیونیستی گفت: «من صادقانه قول می‌دهم هرگز با کسانی که اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند دست ندهم». هنگام شکست اسرائیل در جنگ‌های ۲۲ روزه غزه و ۳۳ روزه لبنان، سارکوزی حمایت شدیدی از اسرائیل به عمل آورد.

 

آلمان

بسیاری از اندیشمندان آلمانی مخالف سیاست‌های اسرائیل هستند و در یکی از نظرسنجی‌ها معلوم شد که شهروندان آلمانی، اسرائیل را یکی از مهم‌ترین خطرات بر سر راه صلح جهانی می‌دانند و ۵۳% مردم، مخالف رابطه آلمان و اسرائیل هستند و تنها ۴۰% مردم، این رابطه را ضروری می‌دانند. مقامات رسمی وزارت خارجه آلمان اخیراً بر افزایش جو ضد اسرائیلی در آلمان اشاره کرده‌اند اما یهود ستیزی آلمان‌ها را پوشانده و آن را به مسلمانان مهاجر در آلمان نسبت می‌دهند.

اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی یکی از استراتژی‌های مهم صهیونیسم است که در اجلاس خود تحت عنوان «مبارزه بین‌المللی علیه تروریسم و رادیکالیسم اسلامی» مطرح می‌شود.

از سال ۱۹۵۳ تاکنون آلمان غربی چیزی بیش از ۳۵ میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی پرداخت کرده است. در دوران صدر اعظم جدید آلمان، آنگلا مرکل، روابط آلمان و اسرائیل به بالاترین سطح خود رسید به گونه‌ای که آنگلا مرکل در ژانویه ۲۰۰۸ اعلام کرد کابینه‌های دو کشور جشن مشترکی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس اسرائیل بگیرند. اکنون نیز شاهدیم که سران صهیونیستی فرانسه در جشن‌های هفتاد ساله اسرائیل شرکت می‌کنند.

 

منابع:

- مسیحیت صهیونیسم و بنیادگرای آمریکا، رضا هلال

- لابی صهیونیسم در ایالات متحده آمریکا، محسن اسلامی

- یهود، صهیونیسم و اروپا، ضحی ربانی خوراسگانی

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/o4CV4h

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی