پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| ساختار نهادینه‌سازی خشونت در کودکان رژیم‌صهیونیستی

تکرار همیشگی بدرفتاری و خشونت علیه فلسطینی‌های ساکن در مناطق اشغالی از سوی شهرک‌نشینان بیش از هرچیز نشان‌دهنده ساختاری بودن آن در جامعه صهیونیستی است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی الوقت، مدتی پیش در مناطق اشغالی یک زن فلسطینی بر اثر پرتاب سنگ از سوی شهرک‌نشینان صهیونیست جان خود را از دست داد. طبق گزارش رسانه‌های فلسطینی، عایشه محمد طلال رب، زن فلسطینی ۴۷ ساله و ساکن روستای بدیا در کرانه باختری روز شنبه بر اثر پرتاب سنگ از سوی شهرک‌نشینان به سمت خودروی او در نزدیکی ایست‌بازرسی تاپواخ و اصابت سنگ به سر وی، کشته شد. اگرچه پلیس اسرائیل ادعا کرده که تحقیقات در این زمینه را آغاز می‌کند، اما همزمان ساکنان روستای فلسطینی بدیا در واکنش به کشته‌شدن این زن فلسطینی، اعلام اعتصاب عمومی کردند. این مسئله و حوادث مشابه دیگری در مناطق اشغالی، نشان می‌دهد که صرف نظر از اشغال‌گری و بدرفتاری عمومی رژیم‌صهیونیستی با فلسطینیان در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن، اما بدرفتاری با فلسطینان حتی در مناطق اشغالی که در حال حاضر در کنترل نیروهای صهیونیستی می‌باشد موضوعی رایج و پرتکرار است و در واقع فلسطینی‌ها هم در کرانه باختری و نوار غزه و هم در سایر مناطق اشغالی تحت بدرفتاری و خشونت از سوی صهیونیست‌ها می‌باشند. خشونت‌هایی که تکرار همیشگی آن بیش از هرچیز نشان‌دهنده ساختاری بودن آن در جامعه صهیونیستی است.

 

 

منطق خشونت برخواسته از جدایی طلبی تاریخی صهیونیسم

خشونت‌طلبی در میان صهیونیست‌ها موضوع جدید و تازه‌ای نیست و همواره این جنبش برآمده از یهودیت تلاش خود را بر جدایی طلبی با غیر خود و خشونت با غیریهود قرار داده است. نمونه‌های تاریخی این جدایی‌طلبی و خشونت در برابر غیرخودی متعدد هستند. در جریان تحولات روسیه تزاری و قتل تزار روسیه در سال ۱۸۹۱ با وجود آن‌که دستگاه تزار جنبشی یهودی‌کشی را در روسیه به راه انداخت، اما یهودیان حاضر نشدند با سوسیالیست‌ها ائتلاف کنند و در مقابل خواسته رهبران چپ برای اتحاد در برابر تزار اعلام کردند که صهیونیسم فقط با صهیونیسم همکاری می‌کند و در مقابل صهیونیست‌ها در آن زمان هم علیه تزار و هم سوسیال‌ها توطئه و اقدام خشونت‌آمیز ‌کردند. در سال  ۱۹۴۸ نیز که اسرائیل موجودیت خود را اعلام کرد، این اعلام تأسیس در پی یک کارزار تروریستی و به شدت خشونت‌آمیز صورت گرفت که منجر به ‏بیرون راندن صدها هزار فلسطینی از خانه و کاشانه خود شد و با کشتار ۲۴۰ فلسطینی در «دهکده دیر یاسین» بود که ‏دولت اسرائیل متولد شد و همزمان مردان، زنان و کودکان بسیاری زنده‌زنده در چاه آب روستا انداخته شدند. صهیونیست‌ها پس از اعلام تأسیس خود بر خون فلسطینی‌ها، تجاوز و خشونت‌گرایی خود را در نظام بین‌المللی نیز ادامه دادند و از جمله موشه دایان وزیر دفاع اسرائیل، در سال ۱۹۶۶ به مدت دو ماه در ویتنام‌جنوبی مشاور نظامی حکومت دست‌نشانده آمریکا علیه مردم ویتنام  بود. اسرائیل هم‌‎چنین تأمین کننده تسلیحات جنگی برای دیکتاتوری نظامی پنوشه در شیلی، دولت نژادپرست یان اسمیت در آفریقای ‏جنوبی و همه کشورهایی بود که به دلیل عدم رعایت حقوق بشر مورد تحریم تسلیحاتی قرار گرفته بودند. موارد از این دست بسیار زیاد هستند که در تاریخ پر از تباهی و جنایت این رژیم موج می‌زند. براین اساس منطق خشونت‌گرایی و خشونت‌پروری ویژگی ساختاری نظام صهیونیستی است و در این شرایط چندان عجیب و غیرمنتظره نیست اگر زنی فلسطینی به‌دست شهرک‌نشینان صهیونیستی کشته شود.

 

ترویج ساختاری خشونت

ترویج خشونت در مناطق اشغالی تا به امروز بصورت سازماندهی شده‌ای ادامه دارد و از جمله سال گذشته وزارت جنگ رژیم‌صهیونیستی کتابی را به هزاران خانواده ساکن در سرزمین‌های اشغالی اهدا کرده که در آن مستقیماً از صهیونیست‌ها خواسته شده تا«کرانه باختری را به قسمتی از کشور یهودی تبدیل کرده و خشونت علیه‌ فلسطینان‌ را‌ افزایش دهند.» این کتاب هم‌چنین یهودی‌ها را تشویق به کوچ‌کردن به سوی کرانه‌باختری و سرزمین‌های اشغالی می‌کند. کتاب که در قالب راهنمای گردشگری ارائه شده است، به گردشگران توصیه کرده تا در مناطق نزدیک به روستاهای فلسطینی با خود سلاح حمل کنند. کارشناسان فلسطینی توزیع این کتاب را با هدف ترویج خشونت علیه فلسطینیان دانسته و می‌گویند که کتاب بر مبنای فلسفه وجودی صهیونیسم طراحی شده است و هم‌چنین به روستاها و مناطق فلسطینی نام‌های عبری داده شده است. از سوی دیگر منابع عبری تا کنون تصاویر زیادی را منتشر کرده‌اند که در آن تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ قتل، ترور و خشونت در میان کودکان اسرائیلی به وضوح دیده می‌شود و در آن صهیونیست‌ها آموزش فرهنگ قتل و ترور به طور برنامه‌ریزی شده و هدفمند به نسل جدید را دنبال می‌کنند. تصاویر منتشر شده در منابع عبری نشان می‌دهد که صهیونیست‌ها کودکان خود را به طور هدفمند با تجهیزات جنگی آشنا می‌کنند تا آن‌ها در آینده به حضور در ارتش رژیم‌صهیونیستی و قتل فلسطینی‌ها ترغیب شوند، هرچند از جهت دیگر، این‌گونه اقدامات صهیونیست‌ها بیان‌گر ترس شدید صهیونیست‌ها از آینده پیش‌روی آن‌ها است. در ماجرای حمله به غزه در سال ۲۰۱۴ از کودکان یهودی خواسته می‌شد بر روی بمب‌ها، گلوله‌های توپ و موشک‌هایی که قرار است به سمت مردم و از جمله کودکان لبنانی و فلسطینی شلیک می‌شود، یادگاری بنویسند.

 

تشدید فضای سرکوب و تبعیض برای تبعید خودخواسته فلسطینیان

در عین حال در کنار خشونت علیه فلسطینیان ساکن در مناطق اشغالی، ما شاهد افزایش تبعیض و بدرفتاری از سوی مقامات صهیونیست نیز می‌باشیم که جملگی حاکی از تلاش برای ناامن کردن فضا علیه شهروندان فلسطینی در مناطق اشغالی است تا آن‌ها را به ترک خانه‌های خود وادار کنند.

نظرسنجی سال گذشته توسط «جمعیت حقوق شهروندی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸» حکایت از آن دارد که میزان تبعیض‌نژادی اسرائیل علیه فلسطینیان ساکن این منطقه به ۸۵ درصد می‌رسد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این نظرسنجی نشان داد که دشمن صهیونیستی از ارائه خدمات درمانی و بهداشتی و آموزشی به فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ خودداری می‌کند. این نظرسنجی که به مناسبت روز جهانی حقوق‌بشر انجام گرفته است، نشان می‌دهد که تبعیض نژادی اسرائیل و ظلم و ستم آن علیه فلسطینیان در منطقه النقب کاملاً محسوس است؛ به گونه‌ای که ارتش صهیونیستی خانه‌های فلسطینیان را ویران می‌کند و آنان را از خانه و کاشانه‌شان تبعید می‌کند. هم‌چنین میدل‌ایست مانیتور در ارتباط با تبعیض علیه فلسطینی‌ها به نقل از کمیته رفع تبعیض علیه زنان سازمان ملل متحد (CEDAW) گزارشی را منتشر کرد که در آن از تبعیض سیستماتیک اسرائیل علیه زنان فلسطینی خبر می‌داد. این کمیته خواستار انجام اقداماتی ویژه برای افزایش نرخ اشتغال زنان  فلسطینی شد و نسبت به شهرنشینی اجباری، اخراج و جابه‌جایی جوامع روستایی فلسطین از سوی اسرائیل، ابراز نگرانی کرد. همه این شرایط حاکی از تبعیض و خشونت سیستماتیک رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها به‌ویژه ساکنان مناطق اشغال شده می‌باشد تا در این شرایط سخت آنان را وادار به تبعید و ترک خانه‌ها و اراضی خود کنند و در این وضعیت در واقع موقعیت برای شکل‌گیری جامعه یک‌دست یهود یا همان آپارتاید صهیونیستی فراهم شود. آپارتایدی که تا کنون غرب برای توقف آن نه تنها اقدامی دنبال نکرده، بلکه بیش از گذشته به سیاست سکوت و انفعال در برابر اقدامات نژادپرستانه تل‌آویو روی آورده است.

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.