پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| کشمیر و فلسطین؛ تولدی شوم و انحلالی قابل پیش‌بینی

فلسطین و کشمیر عزیز تقریبا در یک سال، به این وضع در آمده‌اند؛ چرا که در یک زمان، در سال ۱۹۴۷، استعمار انگلیس تصمیم به تقسیم فلسطین و تشکیل منطقه کشمیر، و جدا سازی آن از جایگاه خود، یعنی پاکستان گرفت. بعد از جنگی هولناک، صدها هزار نفر از ساکنین آن آواره شده، هند بر قسمت وسیعی از این منطقه سیطره پیدا کرد و دست به سرکوب و خشونت توسط نیروهای تندرو و مجازاتهای جمعی در این منطقه زد؛ و عرصه را بر ساکنان مسلمان آن تنگ کرده و آنها را از یکپارچگی کشور و روابط با یکدیگر محروم ساخته است.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، کشمیر و فلسطین دو قلب جهان عرب و اسلام را مجروح و خونبار کرده‌اند. حوادث تلخ در آن‌دو از مدت‏‌ها پیش آغاز شده ودرد‏هایشان از چند دهه قبل ادامه دارد ورنج‏‌های آنها از سال‏‌ها پیش تداوم یافته است. امت اسلامی، در یک زمان، به خاطر آن دو متحمل رنج‏‌های بسیاری شده است. آن‌دو در شرایط یکسان و مشابهی قرار گرفته‌اند. استعمار پیر انگلیس این وضعیت را برای آن‌ها به وجود آورد و آن‌ها را به غصه‌ای در قلب جهان عرب و اسلام و استخوانی در گلوی آن‌ها قرار داد.

 

خباثت انگلیس

انگلیس، از روی عمد و با خباثت بسیار، مستعمره‏‌های اسلامی خویش را، جز با انفجار و باروت ترک نمی‌کند و همچنین پیش از ترک آن‌ها، آنجا را مین گذاری کرده و مناطق پر تنش و اختلاف را از خود به جای ‏‏می‏‌گذارد؛ و پس از آن، در این مناطق، فضاهای پر تنش و جنگ‏‌هایی بی‌پایان به وجود می‌آید؛ همچنین با اعمال فشار، برای تغییر نمادها، تغییر ساکنان و همچنین محو هویت آن‌ها تلاش کرده است؛ و جذب بیگانگان برای سکونت در آن دو را تسهیل کرده است. سرزمین ساکنان حقیقی و قدیمی آن دو را اشغال کرده و به آن‌ها سلاح داده است؛ پادگان‏‌های خود را به روی آنان گشوده تا علیه ساکنان اصلی این دو منطقه فعالیت کنند و با نیروی نظامی و قدرت‌‏های مادی بر آنان پیروز شوند.

 

تقسیم فلسطین و تشکیل منطقه کشمیر

فلسطین و کشمیر عزیز تقریبا در یک سال، به این وضع در آمده‌اند؛ چرا که در یک زمان، در سال ۱۹۴۷، استعمار انگلیس تصمیم به تقسیم فلسطین و تشکیل منطقه کشمیر، و جدا سازی آن از جایگاه خود، یعنی پاکستان گرفت. بعد از جنگی هولناک، صد‏ها هزار نفر از ساکنین آن آواره شده، هند بر قسمت وسیعی از این منطقه سیطره پیدا کرد و دست به سرکوب و خشونت توسط نیرو‏های تندرو و مجازات‏‌های جمعی در این منطقه زد؛ و عرصه را بر ساکنان مسلمان آن تنگ کرده و آن‌ها را از یکپارچگی کشور و روابط با یکدیگر محروم ساخته است؛ و همچنین کمر به کشتار، دستگیری و شکنجه شدید فرزندان آن بسته سیاست‏‌های افراطی خود علیه آن‌ها را ادامه داده و کینه هندو‏ها را نسبت به آنان افزوده و برای کشتن و نابودیشان تحریک ‏می‌کند.

 

توطئه‏‌های خبیثانه و طرح‏‌های شیطانی

انگلیس توطئه‏‌های خبیثانه و طرح‏‌های شیطانی خود را با محکم کردن جای پای یهودی‏‌ها و تسهیل مهاجرتشان به فلسطین، کامل کرد و اقدام به تجهیز آنها با سلاح و نیروهای مادی کرد. در پادگان‏‌های آموزشی را به رویشان گشود و از شهرک‌سازی و جمعیت‏‌های مسکونی آنان حمایت کرد؛ سپس بعد از جنگی خونین و کشتارهای وحشتناک که باعث آوارگی ساکنین و اخراج آنان از سرزمین‌شان شد، اقدام به تاسیس یک رژیم صهیونیستی در فلسطین برای آنها کرد. همچنان اسرائیل بر سیاست‏‌ها و مصر بر اهداف خود، پایبندند؛ حتی اگر به قیمت کوچ اجباری یک ملت و یا محروم کردن آنها از حق یک زندگی سعادتمندانه و یا داشتن یک دولت و یک سرزمین باشد.

 

سرنوشت مشترک کشمیر و فلسطین

امروزه، کشمیر و فلسطین یک سرنوشت را پیش روی خود ‏می‌بینند، و با یک مصیبت دست و پنجه نرم ‏می‏‌کنند؛ همچنین، هر دو باهم، در جنگ تعیین سرنوشت و محافظت از هویت وارد شده‌اند؛ انگار که از دست بد سرنوشت است که در یک سال، و به دست یک دشمن، برای انحلال و خط خوردن آنها از صفحه روزگار توطئه شده است، زیرا که دسیسه‏‌های علنی و مخفی روی آن دو تمرکز داشته و انحلال و نابودیشان را هدف قرار داده؛ و این بعد از آن بود که هند و رژیم صهیونیستی، به همراهی ایالات متحده مطمئن شدند که هیچ کس قدرت ایستادگی و یا اعتراض علیه آنها را نداشته، و اعراب و مسلمانان، پراکنده و آواره‌اند و توانی برای تهدید دشمن و جلوگیری از آن را ندارند.

 

اتفاقات اخیر کشمیر

رئیس جمهور هند، با صدور قطعنامه‌ای مقدمات پیوستن همیشگی کشمیر را به هند با نابودی رؤیای اتحاد دو گروه این کشور وساکنان آن، و محو هویت اسلامی آنها و پراکنده کردن ما بقی ساکنان آن در سراسر هند، و لغو توافقات و تفاهم سال ۱۹۴۷ فراهم کرد و به سرعت، ده‏ها هزار سرباز هندی را در آن پخش کرد تا مانعی برای جنبش‏‌های مردمی، رویارویی با هر اقدام نظامی از طرف کشمیر، و جلوگیری از هر عمل مسلحانه‌ای از طرف حکومت اسلامی پاکستان، یا تهدید توافقات صلح صورت گرفته بین دو کشور باشند. گویا از کسی که این فتنه را پایه‌گذاری کرده و این خنجر را درسینه مسلمانان فرو کرده است، چراغ سبزی گرفته تا عملا، در روند پیوستن رسمی به دولت هند و گسترش حکمرانی آن بر کشمیر دخالت کرده باشد.

 

معامله قرن

همزمان جرد کوشنر، داماد رئیس جمهور آمریکا و معاونانش، در سفر به پایتخت‌‏های کشورهای منطقه، در تلاشند با توزیع پول، ساخت راه‌ها و پروژه‏‌ها، ایجاد فرصت‌‏ها و زیبا جلوه دادن چهره زندگی، پروژه آمریکایی معامله قرن را که تمامی فلسطین را مورد هدف قرار داده، تصویب کرده و برای اجرای آن برنامه‌ریزی کنند و موانع احتمالی را از سر راه آن بردارند. دولت آمریکا، برای پذیرش وهموارسازی اجرای معامله قرن، با نایده گرفتن نظر فلسطینیان، به خشونت در گفتگو با آنها پناه آورده است.

 

یک دست و یک عقل مشترک

به نظر می‌رسد، دستی که با حقوق و مقدسات ما بازی کرده و کشورهای ما را به تباهی کشانده، یک دست و یک عقل مشترک است، که کینه و توطئه را به ارث برده و اصرار بر ایجاد فتنه‌‏ها، فجایع و جنگ‏‌ها دارد. شاید همزمانی باز شدن پرونده کشمیر و فلسطین، برای انحلال و محو نباشد؛ بلکه این دو سرزمین هدف توطئه و طمع قرار گرفته‌اند و دشمنان از این فرصت، برای تضعیف، تجزیه، نابودی نقشه‏‌ها، رویا‏ها و نابودی نهایی آرزو‏هایمان، دریغ نخواهند کرد؛ ولی فراموش کرده‌اند که سرزمین ما بخشی از عقیده ماست و نسل‏‌ها و ملت ما، آن را رها نمی‏‌کنند؛ پس به زودی به اشتباه خود پی برده و پشت خواهند کرد؛ پس صبح ما، به اذن خدا در راه بوده و فردای ما با آزادی همراه است؛ و وعده خداوند به ما برای پیروزی حتمی ‏است.

 

دکتر مصطفی یوسف اللداوی

 

ترجمه: پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.