پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| روشنگری، مقدمه شکست اسرائیل و آزادی قدس

هنگام وقوع انقلاب اسلامی در ایران، تنها از یک کشور در منطقه غرب آسیا صدای مرگ بر اسرائیل به گوش می‌رسید، اما حالا بعد از گذشت ۴دهه این صدا از عراق، پاکستان، سوریه، لبنان، یمن، اردن، مصر و به گوش می‌رسد. در حقیقت این مسئله نتیجة تبدیل مسئله فلسطین به دغدغه و اولویت برای افکار عمومی است.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، مسئله فلسطین و اشغال این سرزمین توسط رژیم صهیونیستی اگرچه مسئله مهمی است، اما افکار عمومی ایرانی و عربی آن‌را در اولویت اول خود قرار نداده‌اند و تنها قشر خاصی از افکار عمومی جهان دغدغه نابودی اسرائیل و آزادسازی هرچه سریع‌تر فلسطین را دارند.

پایگاه صهیون پژوهی خیبر به جهت بررسی نحوه همراه‌کردن افکارعمومی با آرمان آزادی فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی، مصاحبه‌ای با «استاد مهدی شکیبایی»، مدیرعامل خبرگزاری قدس ترتیب داده است. در ادامه متن مصاحبه تقدیم می‌گردد.

 

خیبر: امروزه حل مسئله فلسطین تنها برای طیف خاصی از مردم ایران یک دغدغه جدی محسوب می‌شود و سایر مردم این مسئله را در اولویت‌های بعدی خود قرار داده‌اند؛ از سوی دیگر کشورهای عربی نسبت به مسئله فلسطین نگاهی ناسیونالیستی و عربی دارند. از چه راه‌کاری می‌توان بهره گرفت تا این دو نگاه در داخل ایران و در کشورهای عربی تغییر کند و بحث فلسطین به اولویت اول جهان اسلام تبدیل شود؟

امام خمینی (ره) در یکی از مهم‌ترین سخنان خود و در اشاره به یاران و یاوران انقلاب اسلامی می‌فرمایند: «یاران من در گهواره هستند». هنگامی که ایشان نهضت اسلامی را آغاز کردند مسئله انقلاب دغدغه جدی و اولویت اول مردم نبود. حضرت امام (ره) از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷ که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، ۱۵ سال به روشنگری پرداخت تا انقلاب به دغدغه مردم تبدیل شد و همراهی مردم با حضرت امام (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد.

ما هم وظیفه پیروی و اطاعت از ولی‌فقیه را داریم و وقتی ایشان می‌فرمایند «اسرائیل غده سرطانی است»، حجت بر ما تمام شده و وظیفه ما تبدیل مسئله فلسطین به دغدغه عموم مردم است. حضرت امام(ره) اگرچه فرمودند «اسرائیل باید از بین برود»، اما ایشان به چگونگی و زمان این واقعه اشاره‌ای نداشتند و لذا وظیفه داریم استراتژی ایشان را روشنگری کنیم.

  

خیبر، برای تببین استراتژی امام خمینی در مسئله فلسطین چه راهکارهایی پیشنهاد می‌کنید؟

در اولین قدم باید تلاش کرد تا مسئله فلسطین برای همه مردم به مانند تحریم‌های اقتصادی اهمیت پیداکند. آمریکایی‌ها در پی این هستند تا اذهان عمومی ایران درگیر مسائل معیشتی و تحریم و باشد و برای تحقق آرمان‌های بزرگی چون نابودی نظام استکباری تلاش نکند. البته نظام نسبت به این مسئله آگاهی تمام دارد و همچنان پیگیری آرمان‌های والای انقلاب اسلامی را در دستورکار دارد؛ اما چنانچه مردم هم به واسطه روشنگری رسانه‌ها و اندیشکده‌ها از این سیاست دشمن اطلاع پیدا کنند، همه برای شکست و نابودی رژیم صهیونیستی آماده می‌شوند و این غده سرطانی از بین می‌رود.

هنگام وقوع انقلاب اسلامی در ایران، تنها از یک کشور در منطقه غرب آسیا صدای مرگ بر اسرائیل به گوش می‌رسید، اما حالا بعد از گذشت ۴دهه این صدا از عراق، پاکستان، سوریه، لبنان، یمن، اردن، مصر و به گوش می‌رسد. در حقیقت این مسئله نتیجه‌ی تبدیل مسئله فلسطین به دغدغه و اولویت افکار عمومی است.

هرگاه دغدغه نابودی اسرائیل و آزادسازی فلسطین برای طیف گسترده‌ای از مردم منطقه و جهان به اولویت تبدیل شود، این دو امر مبارک رقم می‌خورند.

 

خیبر، به نظر شما چرا با توجه به تاکید امامین انقلاب و اتقان مبانی دینی ما در حمایت از مظلوم، قضیه فلسطین امروز اولویت همه مردم نیست؟

دلیل اینکه قضیه فلسطین امروز اولویت همه مردم نیست، به متولیان دولتی و غیردولتی مسئول در مسئله فلسطین هم بر می‌گردد، چراکه دستگاه‌های مسئول آن‌طور که باید در راستای تبیین گفتمان حضرت امام (ره) در قبال آزادی قدس و نابودی رژیم صهیونیستی تلاش نکردند؛ چنانچه این موضوع در شمار اولویت اول مردم قرار گرفته بود، آمریکا جرأت نمی‌کرد از یک توافق بین‌المللی خارج شود و اسرائیل هم نمی‌توانست از این اقدام ایالات متحده حمایت کند.

البته همین مسئله برجام و شماتت طرف‌های غربی از تعلیق مفاد برجام توسط جمهوری اسلامی، می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا دشمنی و قلدری استکبار روشنگری شود و مردم نسبت به ماهیت واقعی آمریکا و رژیم صهیونیستی آگاهی پیدا کنند. اگر این روشنگری به نحو احسن صورت گیرد، نابودی اسرائیل به مسئله اول افکار عمومی تبدیل می‌شود و نیازی نیست به دنبال ابزار آزادسازی قدس و نابودی اسرائیل باشیم.

 

خیبر: ممنون از توضیحاتی که ارائه فرمودید.

 

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/neozE

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.