پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گزارش| هشدار قرآن به امت‌های اسلامی!

خدای متعال به پیامبر فرمود: مواظب یهودی‌ها باش! (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَى خَائِنَةٍ مِنْهُمْ)، فرمود این‌ها اینطور نیست که حالا چون شما پیامبر هستی، حرمتی برای تو قائل باشند. هر روز نقشه می‌کشند!

 

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، قرآن کریم اگرچه کتاب آسمانی مسلمانان و بزرگ‌ترین معجزه پیامبر آخرالزمان است ولی اینقدر که از قوم بنی‌اسرائیل و یهود سخن گفته درباره پیامبر اسلام و مسلمانان صحبت نکرده است.

البته بنا به شهادت خود قرآن کریم در آیه ۸۲ سوره مائده، یهودیان از شدیدترین دشمنان اسلام و مسلمین محسوب می‌شوند. از این رو قرآن به عنوان کتابی برای دشمن‌شناسی، می‌تواند بهترین راهنمای آنان در شناخت ماهیت و تاریخ یهودیان باشد.

بنابراین برای روشنگری بیش‌تر مخاطبان عزیز، بخشی از تاریخ این قوم بعد از هجرت از مصر را ذیل تفسیر سوره مبارکه دخان، از زبان عالم گرانقدر آیت‌الله جوادی‌آملی در اختیار شما قرار می‌دهیم:

 

خدای متعال به پیامبرفرمود: مواظب یهودی‌ها باش! (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَى خَائِنَةٍ مِنْهُمْ)۱. فرمود این‌ها اینطور نیست که حالا چون شما پیامبر هستی، حرمتی برای تو قائل باشند. هر روز نقشه می‌کشند! این را با فعل مضارع ذکر کرد.

 

سؤال: پس باید بر این‌ها عذاب نازل می‌شد؟

پاسخ: عذاب هم نازل شد و بدترین عذاب، آن هم اختلاف است. این که می‌گوییم (کُونُوا قِرَدَةً خَاسِئِینَ)۲ متعلّق به این‌هاست. برای دیگران که نیامده است. (کُونُوا قِرَدَةً) مسخ، برای این‌هاست. فرمود: (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَى خَائِنَةٍ مِنْهُمْ) به امت اسلامی هشدار می‌دهد.

 

نمونه‌ای از نقشه خیانت‌آمیز یهود با حاکم اسلامی

مرحوم «صاحب جواهر» را خدا غریق رحمت کند. البته کار، کار صاحب جواهری نیست. کار فقیه و فقهی نیست، یک کار متتبّع تاریخی عجیبی است؛ منتها «صاحب جواهر» آنقدر قَدَر است که همه این‌ها را مدیریت می‌کند. ایشان در بحث «جهاد» حرفی که بعضی از مورّخان نامی اسلام کشف کردند، اکتشاف آن‌ها را نقل می‌کند.

صاحب جواهر آنقدر مورّخ نیست که بتواند لابه‌لای تاریخ را کشف کند. او یک فقیه نامی است. منتها مدیریت خوبی در کنار فقه دارد. مرحوم صاحب جواهر(رضوان الله علیه) در همان بحث جهاد کتاب «جواهر» خیانت یهودیان را ذکر می‌کند، البته بعضی از مورّخان این را کشف کرده و ایشان نقل می‌کند.

 

خیانت یهودیان 

در عصر بعضی از خلفا، از همین یهودی‌های خیبر -در مدینه- خواستند که جِزیِه بگیرند. این یهودی‌ها یک قباله درآوردند که ما با پیغمبر (صلی الله علیه و آله) مصالحه کردیم و او به ما بخشیده که جِزیِه نباید بدهیم و  باید در این سرزمین بنشینیم. آن‌ها هم قانع شدند که این قباله از طرف پیغمبر است که بعضی از کاتبان حضرت امضا کردند و بعضی از صحابه هم شهادت دادند، چون حضرت که خودش چیزی نمی‌نوشت.۳

سند و قباله درآوردند که امضای بعضی از اصحاب حضرت در آن بود. خطّ بعضی از کاتبان در آن بود. همه چیز آن درست بود. آن‌ها بررسی کردند و دیدند که بله امضای بعضی از کاتبان است و شهادت هم برای شهادت بعضی از صحابه است؛ اما امضا متعلق به آن کاتبی است که هنوز مسلمان نشده بود و بعدها اسلام آورده است و شهادت آن، شهدایی بود که زمان فتح خیبر مُرده بودند. گفتند بله آن شخص کاتب بود؛ ولی بعد از فتح خیبر اسلام آورده است.

البته این‌هایی که کاتب بوده و نامه‌ها و بخشنامه‌های حضرت را به شهرها و روستاها می‌فرستادند، این‌ها می‌نوشتند. وحی را گروه خاص می‌نوشتند. یعنی حضرت امیر بود و گروهی خاص. نامه‌های حضرت که بخشنامه بود و برای استاندارها و والی‌ها می‌فرستادند را این‌ها می‌نوشتند.

به تاریخ که نگاه کردند، دیدند که تاریخ آن مربوط به زمانی است که نویسنده‌ای که امضای او پای این قباله است هنوز کافر بوده و مسلمان نشده بود. در دستگاه اسلام و پیغمبر نبود. شهادت اصحابی در تاریخ هست که این‌ها قبلاً مرده بودند. معلوم شد که جَعل است. بعد وقتی فهمیدند که جعل است، دوباره آن حاکم عصر از همان یهودی‌های خیبر این جِزیِه را گرفت. این را مرحوم صاحب جواهر در کتاب جهاد جواهر نقل می‌کند.۴

 

گرفتار شرقی یا غربی نشویم

آن‌ها به نام پیغمبر جعل می‌کنند. فرمود: (وَلَا تَزَالُ تَطَّلِعُ عَلَى خَائِنَةٍ مِنْهُمْ) این معنایش این است که مسلمان‌ها باید مواظب باشند. این نفوذی که می‌گویند همین است که مبادا انسان - خدای ناکرده - گرفتار شرقی یا غربی شود. انسان باهوش جهنم نمی‌رود. انسانی که زود فریب می‌خورد، اصلاً جهنم را برای این‌ها ساختند. فرمود که مواظب باش.

 

منبع: تفسیر سوره دخان، آیات 36-30: آیت‌الله جوادی‌آملی 

  

 

پی‌نوشت:

۱ مائده/ ۱۳

۲- بقره/۶۵

۳- مناقب آل أبی طالب علیهم السلام ،لابن شهرآشوب، ج٢،ص۲۴۰٫

۴- جواهرالکلام، ج ٢١، ص٢٣٥: «و دعوی بعض أهل الذمة و هم أهل خیبر سقوط الجزیة عنهم بکتاب من النبی صلی اللّه علیه و آله لم یثبت، بل الثابت خلافها، بل عن أبی العباس بنشریح أهم طولبوا بذلک فأخرجوا کتابا ذکروا أنه خط معاذ کتبه».

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/DLM

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.