پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| اهمیت فوق وزارتی وزیر جنگ در رژیم اسرائیل

این نوشتار به اهمیت بیش از اندازه‌ و غیر معمول وزیر جنگ در کابینه رژیم صهیونیستی می‌پردازد و قصد دارد چرایی اهمیت فوق وزارتی وزیر جنگ در رژیم اسرائیل را تبیین نماید.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، در تمام کشورها و رژیم‌های دنیا به جهت معادلات سیاسی گسترده در کابینه دولت‌های مختلف گاهی ممکن است مشکلاتی در کابینه بوجود بیایید و فردی به جهت عدم هماهنگی فکری با کابینه از جمع خارج شود. این موضوع مسئله‌ای کاملا بدیهی و طبیعی است. اما رسانه‌ها و سیاستمداران جهان روز گذشته شاهد بودند که با خروج لیبرمن بنیان کابینه نتانیاهو بهم ریخت و حواشی بسیار زیادی را به همراه خود داشت. بسیاری از نظریه پردازان رژیم صهیونیستی مدعی شدند با خروج لیبرمن کابینه نتانیاهو از بین می‌رود و نگرانی‌های مختلفی بوجود آمد تحلیل حاضر بر گرفته از نخستین قسمت از مجموعه «هاکریا» با موضوع «میلیتاریسم و نظامی‌گری رژیم صهیونیستی» می‌باشد. مهمان این برنامه دکتر حسن عباسی به تبیین ماهیت میلیتاریستی اسرائیل می‌پردازد که این تبیین چرایی اهمیت بیش از اندازه‌ی و غیر معمول وزیر جنگ در کابینه رژیم صهیونیستی را برای ما مشخص خواهد کرد.

در هرم جامعه ما چهار لایه داریم؛ قسمت رأس هرم دولت است، لایه دوم می‌شود نظام، لایه سوم می‌شود ملت و لایه چهارم و کف یا قاعده هرم هم می‌شود ملک یا سرزمین. برای تشکیل جامعه یا تمدن شما باید این چهار لایه را داشته باشید؛ به تعبیر غربی‌ها که می‌گویند state building یعنی چینش دولت، بعد system building یعنی چینش نظام، بعد می‌شود لایه سوم nation building یعنی ملت چینی و در نهایت چینش ملک Land parcel Kdsk رژیم صهیونیستی در هر چهار لایه دارای مشکل است اولاً که سرزمین از خودش نیست هنوز ملک کامل ندارد یعنی ظرف ندارد، مادامی که لیوان نباشد آب را کجا می‌ریزید؟

رژیم صهیونیستی در ساختار ملک چینی و سرزمین چینی، نظامی عمل کرده است یعنی تقسیمات استانی این رژیم بیشتر تابع فرماندهی‌های شمال و جنوب و شرق و غرب خود است.

لایه دوم از پایین به بالا مساله ملت چینی است؛ در ملت چینی رژیم صهیونیستی تعداد زیادی از افراد یهودی را از سرزمین‌های اروپای شرقی از روسیه گرفته تا لهستان، از آمریکای لاتین، از منطقه کشورهای عربی و اسلامی و همچنین از آفریقا به خصوص آن فالاشه‌ها که از اتیوپی و جاهای دیگر آوردند یک ترکیبی از جمعیتی که وجه اشتراکشان ایدئولوژی صهیونیسم و تفکر یهودی است منتها با نحله‌های مختلف یهود، اما از حیث فرهنگی متنوع، در این حالت رژیم صهیونیستی مشکل ملت‌سازی دارد؛ جایی مثل ژاپن یک نژاد، یک قوم و یک مذهب دارند راحت می‌شود ملت سازی کرد اما جایی که تنوع قومی و فرهنگی وجود دارد پروژه ملت سازی خیلی سخت صورت می‌گیرد.

رژیم صهیونیستی آمده ملت‌سازی نظامی انجام دهد یعنی حتی برای جامعه‌سازی و ساخت اجتماع خود هم آمده ساختار ارتش را مبنا قرارداده است. زندگی عمده مردم در ارتباط با نیروهای مسلح است حتی آن‌ها که در بیرون ارتش هستند شما اگر در رپورتاژهای خبری ببینید وقتی یک انفجاری می‌افتد یک سری افراد صهیونیسم با لباس شخصی هستند که می‌آیند و کارهای امدادی را انجام می‌دهند حتی مسائل امدادی و خدماتی را به شکل ساختار نظامی انجام می‌دهند.

مرحله سوم یعنی نظام سازی، چارچوب نظام رژیم صهیونیستی را ارتش شکل می‌دهد. شما می‌دانید که مهم‌ترین مسئولیت‌ها در رژیم صهیونیستی دست نظامی‌های صهیونیست است حتی وزارتخانه‌ای مثل وزارت مسکن این رژیم دست ارتش است، همواره یک نظامی بعد از اینکه کارش تمام شد می‌شود وزیر مسکن! چرا این اتفاق می‌افتد؟! به دو دلیل؛ اساس تمدن‌سازی مبتنی بر شهرسازی است کسانی که می‌خواهند یک تمدن بسازند باید از معماری و شهرسازی آن شروع کنند، رژیم صهیونیستی طراحی شهرها را داده دست ارتش.

شهرک‌های رژیم صهیونیستی غالباً بالای تپه‌ها ساخته می‌شوند، حالت بیضی دارند و خیابان‌های داخل این‌ها همه انحنا دارد! تقاطع بسیار کم دیده می‌شود. آرایش بلوک‌ها جوری طراحی شده که در ساختار یک جنگ تاکتیکی بتوانند بلوک به بلوک مقاومت کنند.

بنابراین در نظام‌سازی هم از معماری گرفته تا خطوط حمل و نقل و بحث راه‌آهن محدودی که دارند، بحث شبکه جاده‌ای‌شان، خطوط هوایی و غیره تا سیستم مخابرات و ارتباطات و آموزش و پرورش و کشاورزی و هرچه فکر کنید در نظام‌سازی ماهیت نظامی دارد.

می‌رسد به لایه بالا یعنی دولت‌چینی؛ دولت رژیم صهیونیستی یک دولت نظامی است.

رئیس جمهور در آنجا چندان قدرتی ندارد و بیشتر کارها دست نخست‌وزیر است. نخست وزیر، وزیر دفاع را دارد. ساختار دفاع مشترک با وزارت دفاع تعریف می‌شود، مهم‌ترین پست بعد از شخص نخست‌وزیر در رژیم صهیونیستی، پست وزارت خارجه و وزارت جنگ است. غالباً افرادی که این پست را احراز می‌کنند در واقع افراد اول، دوم و سوم حزب حاکم محسوب می‌شوند. نیروهای زمینی، دریایی و هوایی این رژیم به علت آنکه سرزمین اشغال شده خیلی کوچک است این‌ها در ساختار منطقه‌ای تقسیم می‌شوند و فرماندهی‌های منطقه هماهنگ با چارچوب نیروها هستند.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/Ugz

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی