پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| اسرائیل و لابی­‌گری در مراکز و مجامع بین‌­المللی

رژیم صیهونیستی با لابی‌­گری در آمریکا از همان ابتدا جنایات و اقدامات خود را پوشش داد. ایالات متحده و اسرائیل مدتهاست که رابطه ویژه‌­ای دارند. ایالات متحده اولین کشوری بود که دولت اسرائیل را در سال ۱۹۴۸ به رسمیت شناخت و از آن زمان تاکنون متحد و حمایت­گر مهمی برای آن بوده است.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، از جنگ جهانی اول، مقدمه­ چینی برای تشکیل کشور یهودی آغاز شد تا اینکه بعد از جنگ جهانی دوم توطئه آمریکا و انگلیس در قالب کشور جعلی اسرائیل عملی شد. این اقدام جنایت­کارانه فلسطینیان را آواره کرد و منطقه را دچار جنگ و آشوب کرد. رژیم‌صهیونیستی دستاوردی به جز ترور، نسل‌­کشی، غصب‌سرزمین و آواره‌­سازی مردم فلسطین نداشت.

در مقابل این همه ظلم و جنایت، قدرت‌­های غربی اگر نگوییم با رژیم جعلی اسرائیل همکاری کردند، مردم بی­‌پناه فلسطین را رها کردند و اقدامات دشمنانه رژیم‌صهیونیستی را محکوم نکردند. در این مسیر مجامع بین­‌المللی نیز نتوانستند جلوی ظلم و جنایت رژیم اشغالگر قدس را بگیرند.

لابی صهیونیستی در آمریکا و مجامع بین­‌الملل مانع از این می‌­شد که این مجامع بین­‌المللی که البته دست­ پروده نظام سلطه و در راستای منافع کشورهای غربی بودند، به حمایت از مردم بی‌­پناه فلسطین اقدام کنند.

 

اسرائیل با لابی­گری جنایاتش را می­‌پوشاند

رژیم صیهونیستی با لابی‌­گری در آمریکا از همان ابتدا جنایات و اقدامات خود را پوشش داد. ایالات متحده و اسرائیل مدتهاست که رابطه ویژه‌­ای دارند. ایالات متحده اولین کشوری بود که دولت اسرائیل را در سال ۱۹۴۸ به رسمیت شناخت و از آن زمان تاکنون متحد و حمایت­گر مهمی برای آن بوده است.

مؤلفه مهم این روابط، لابی طرفدار اسرائیل در آمریکاست. لابی و لابی­‌گری موضوعی بحث­‌ برانگیز در افکار عمومی است و تفسیرهای مختلفی در مورد آن ارائه شده است. «والتر‌هیکسون» در کتاب «زره اسرائیل: لابی اسرائیل و اولین نسل از درگیری فلسطین[1]» با بررسی منشأ و تاریخ اولیه لابی اسرائیل شکل‌­گیری فعالیت‌­های آن در تاریخ دیپلماتیک نسل اول مناقشه فلسطین و همچنین تأثیر آن را در سیاست خارجی آمریکا بررسی می­‌کند تا نشان دهد لابی اسرائیل از ابتدا نقش مهمی در بسیج پشتیبانی ایالات متحده از دولت صهیونیستی داشته است.

نویسنده شواهد فراوانی در مورد چگونگی شکل‌­گیری لابی‌اسرائیل در سیاست خارجی ایالات متحده به روش­‌هایی که به نفع ملی آمریکا نیست ارائه می‌­دهد.

یورش اسرائیل در دسامبر ۲۰۰۸ به نوار غزه، ۱۴۰۰ نفر از اهالی غزه کشته شدند که چند صد نفر از آنها تنها در روز اول جان باختند. سازمان عفو بین‌الملل، سازمان دیده‌بان حقوق بشر و بخش تحقیقات سازمان ملل، در گزارش اقدامات اسرائیل علیه غیرنظامیان، بر روی حمایت درازمدت از اسرائیل تاثیرگذار بوده‌اند.[2]

 

سازمان ملل متحد تحت نفوذ آمریکا و سایر لابی‌­های صهیونیستی

سازمان ملل متحد به عنوان اصلی­‌ترین نهاد بین‌­المللی متولی و مرکز رسیدگی به مسئله فلسطین و اشغال­گری رژیم صهیونیستی بود ولی این سازمان تحت نفوذ آمریکا و سایر لابی‌­های صهیونیستی با به رسمیت شناختن رژیم جعلی اسرائیل، آورگی فلسطینیان را به دنبال آورد و در ادامه نیز در نزاع فلسطین-اسرائیل داشت.[3]

صهیونیسم بین‌الملل با ایجاد لابی در مراکز بین‌­المللی و آمریکا به جوسازی و جهت‌­دهی افکار عمومی اقدام می‌­کنند. یکی از این رویدادها حادثه ۱۱سپتامبر بود که به تشدید اسلام ­هراسی در دنیا و مقابله با آمریکا با برخی کشورهای اسلامی منجر شد ولی برخی از اسناد و مطالعات به نقش پشت­ پرده صهیونیسم در این ماجرا اشاره دارند. بر این اساس موساد با کمک افراد صهیونیست‌ در حکومت آمریکا توطئه کرده و حملات یازده سپتامبر را به عنوان یک رویداد دروغین اجرا کردند تا یک «برخورد تمدن‌ها» را میان دنیای غرب و جهان اسلام و به نفع اسرائیل و صهیونیسم آغاز کنند.[4]

 

نویسنده: محسن محمدی

  

پی‌نوشت:

[۱]. Israel’s Armor: The Israel Lobby and the First Generation of the Palestine Conflict (Cambridge Studies in US Foreign Relations), Walter L. Hixson, Cambridge University Press, 2019.

[۲]. برای مطالعه بیشتر در این مورد به کتاب «این بار، ما از حد گذراندیم: حقیقت و پیامدهای هجوم به غزه» مراجعه کنید:

This Time We Went Too Far: Truth and Consequences of the Gaza Invasion, Norman G. Finkelstein, OR Books, 2012.

[۳] . برای مطالعه بیشتر دراین مورد به کتاب «سازمان ملل و نزاع عربی-اسرائیلی: هژمونی آمریکایی و دخالت سازمان ملل از سال ۱۹۴۷» مراجعه کنید:

The UN and the Arab-Israeli Conflict: American Hegemony and UN Intervention since 1947, Danilo Di Mauro, Routledge, 2012.

[۴] . برای مطالعه بیشتر در این مورد به کتاب «استادان فریب: صهیونیسم، یازده سپتامبر و جنگ علیه حقه ترور» مراجعه کنید:

Masters of Deception: Zionism, 9/11 and the War on Terror Hoax, Zander C. Fuerza, 2013.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/ZQKd

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.