پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| نفاق و دورویی قوم یهود

گروهی از یهود که دشمنی با حق نداشتند، هنگامی که مسلمانان را ملاقات می‌کردند از آن‌چه در تورات پیرامون صفات پیامبر(ص) آمده بود به آن‌ها خبر می‌دادند، بزرگان یهود از این امر آگاه شدند و آنان را از این کار نهی کردند وگفتند: « شما صفات محمد(ص) را که در تورات آمده برای آن‌ها بازگو نکنید تا در پیش‌گاه خدا دلیلی بر ضد شما نداشته باشند.» آیات(۷-۷۶/ بقره) نازل شد و به آنان پاسخ گفت.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، یکی از خصائل رذیله‌ای که در یهود ریشه دوانیده و سبب دوری‌شان از رحمت الهی است، برخورد دوگانه آن‌ها با مسلمین بود. یهودیان در عرصه‌های مختلف با رسول خدا(ص) به عداوت و دشمنی برخاستند که اگر تحلیل و بررسی شود یکی از علل آن، به‌همین حالت نفاق و دورویی آن‌ها برمی‌گردد که در ظاهر، اظهار اسلام می‌کردند ولی در باطن به‌خاطر حقد و کینه‌ای که نسبت به اسلام پیدا کرده بودند، تیشه به ریشه آن می‌زدند، بنابراین یکی از دلایل کارشکنی یهود را می‌توان در دوگانگی و نفاق آن‌ها جست‌وجو کرد. خداوند متعال در قرآن کریم، قوم یهود را به خاطر این صفت رذیله مورد نکوهش قرار داده و از آن‌ها به بدی یاد می‌کند: « وَإِذَا لَقُوا الَّذِینَ آمَنُوا قَالُوا آمَنَّا وَإِذَا خَلَا بَعْضُهُمْ إِلَىٰ بَعْضٍ قَالُوا أَتُحَدِّثُونَهُمْ بِمَا فَتَحَ اللَّهُ عَلَیْکُمْ لِیُحَاجُّوکُمْ بِهِ عِنْدَ رَبِّکُمْ ۚ أَفَلَا تَعْقِلُونَ؛ 1و هرگاه با مؤمنان روبه‌رو شوند گویند: ما نیز ایمان آورده‌ایم؛ و چون با یک‌دیگر خلوت کنند گویند: چرا دری که خدا از علوم به روی شما گشوده به روی مسلمانان باز می‌کنید تا به کمک همان علوم با شما نزد خدای‌تان محاجّه کنند؟ چرا راه عقل و اندیشه نمی‌پویید؟».

 
تلبیس و تحریف معجزات

امام حسن عسکری(ع) در روایتی در ذیل همین آیه می‌فرماید: «وقتی رسول خدا(ص) به‌وسیله معجزات عدیده، خودش را به یهود شناساند و تمام عذرهای یهود را با روشنی دلایلش قطع نمود، به‌طوری که برای یهود هیچ راه توجیهی نبود که از چنگ برهان او فرار کنند و هیچ راهی برای تلبیس و تحریف معجزات او وجود نداشت همه مقهور او بودند و مجبور شدند در برابر پیامبر(ص) چنین وانمود کنند که ای محمد(ص) ما ایمان آوردیم که تو رسول خدا و هادی او و مهدی از طرف او هست همانا علی(ع) برادر تو و وصی تو و ولی خدا و مردم است. از طرف دیگر وقتی وارد قوم یهود می‌شدند به آن‌ها می‌گفتند: «همانا ما اظهار ایمان نزد او می‌کنیم به خاطر این که به‌این وسیله هر شری از جانب او بر خودمان را بهتر می‌توانیم دفع کنیم. علاوه بر این ایمان ظاهری، ما را بیشتر کمک می‌کند که ریشه وجودی او و اصحاب او را بخشکانیم چون وقتی که آن‌ها اعتقاد داشتند ما مؤمن به آن‌ها هستیم اسرار خود را به ما می‌گویند و ما را از اطلاع‌رسانی محروم نمی‌کنند و کتمان نمی‌نمایند، به‌این‌صورت دشمنان آن‌ها را می‌شناسیم، که وقتی نیاز به پشتیبانی ما داشتند در مواقعی که دچار اضطراب و ناامنی هستند و در زمانی که از مدافعه و مقابله با مسلمین معذورند و از ما کمک خواستند، ما به آن‌ها کمک خواهیم نمود و با این حال، مردم هر آن‌چه از معجزات و نشانه‌های پیامبر(ص) را دیده بودند همه را انکار می‌کنند.2»

 
رفتار دوگانه منافقان

در آیه شریفه اشاره به منافقین یهود نموده که رفتاری دوگانه از خود نشان می‌دادند. از یک‌طرف آن‌چه از صفات پیامبر(ص) و اسرار او در کتب مقدس بوده، مانع می‌شدند که مسلمانان از آن مطلع شوند، یهودیان آن‌ها را بر زبان خود در حضور مردم جاری نکنند و از طرف دیگر خود را مذهبی معرفی می‌نمودند که از اسرار مسلمانان و عقاید باطنی آن‌ها مطلع شوند.3 بعضی از مفسران در شأن نزول آیه از امام باقر(ص) آورده‌اند: «گروهی از یهود که دشمنی با حق نداشتند، هنگامی که مسلمانان را ملاقات می‌کردند از آن‌چه در تورات پیرامون صفات پیامبر(ص) آمده بود به آن‌ها خبر می‌دادند، بزرگان یهود از این امر آگاه شدند و آنان را از این کار نهی کردند وگفتند: « شما صفات محمد(ص) را که در تورات آمده برای آن‌ها بازگو نکنید تا در پیش‌گاه خدا دلیلی بر ضد شما نداشته باشند» آیات(۷-۷۶/ بقره) نازل شد و به آنان پاسخ گفت.4

گویا خصلت نفاق و دورویی در یهود ریشه دوانیده است و صرفاً به یهود زمان پیامبر(ص) اختصاص نمی‌یابد، یهود در هر مکانی باشد، خودش را در ظاهر با همان تطبیق می‌دهد و هماهنگ می‌کند، اما در باطن به همان اهداف شوم خود ادامه می‌دهد و این فرضیه با مراجعه به کتاب «پروتکل‌های دانش‌وران صهیون»5 که بسیاری از اسرار یهود را فاش ساخته و ماهیت آن‌ها را به جهان بشریت معرفی می‌کند به مرحله عینیت می‌رسد و در حقیقت برای جامعه انسانی هشداری است که به هوش باشند و خود را در مقابل ترفندهای یهود تجهیز نمایند امروزه سردمداران یهود طراح بسیاری از بدبختی‌ها، فسادها، آلودگی‌های فکری و عقیدتی هستند که در پشت پرده صورت می‌گیرد ولی در ظاهر خود را طرف‌دار حقوق بشر، حتی بانی و مؤسس آن می‌دانند، چنان‌چه ردپای یهود در چنین مجامعی با اندکی دقت احساس می‌شود و می‌خواهند با ادامه تزویرها و نیرنگ‌های خویش، دنیا را تحت‌سیطره خویش در آورند، بنابراین لازم است صاحبان اندیشه و قلم، انسان‌ها را با ماهیت یهود و طرح‌ها و نقشه‌های آنان آشنا سازند و عالم بشری را از زوال و انحطاط نجات دهند.

 

منبع: علی جدید بناب، تحلیلی بر عمل‌کرد یهود در عصر نبوی

 

 

پی‌نوشت

[۱]  سوره بقره، آیه ۷۶

[۲] سید هاشم بحرانی، البرهان فی تفسیر القرآن، ج ۱، ص ۷-۹۶.

[۳] . سید مرتضی حسینی اصفهانی، نگرش وحی بر یهود و مسیحیت، ج ۱، ص ۱۷۱.

[۴] طبرسی، مجمع البیان فی تفسیر القرآن، ج ۱، ص ۲۷۲.

[۵] عجاج نویهض، پروتکل های دانشوران صهیون، ترجمه حمید رضا شیخی.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/bma7yG

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.