پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| اسرائیل و ترور هدفمند

یک سلاح در زرادخانه وسیع آن‌ها وجود دارد که برای خنثی‌کردن جدی­ترین تهدیدها به آن‌ها اعتماد کرده‌­اند: آن‌ها بارها و بارها از این سلاح در مورد دشمنان بزرگ و کوچک خود استفاده کرده‌­اند، گاه در پاسخ به حملات علیه مردم اسرائیل و گاه به عنوان اقدام پیش­گیرانه.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، یکی از مهم­ترین ویژگی­‌های رژیم جعلی اسرائیل تروریست بودن آن و استفاده هدفمند و موردی از آن برای از سر راه برداشتن مخالفین است. این ویژگی از ابتدای انحراف در بنی­‌اسرائیل در مواجهه با پیامبران الهی رخ داد. آن‌ها نسبت به قتل بسیاری از پیامبران الهی اقدام کردند تا آنکه به قتل عیسی علیه السلام نیز مبادرت کردند. آن‌ها ترور پیامبر خاتم را نیز در دستور کار قرار دادند.

 

این مبنای انحراف­‌گرایانه دینی در نظام سیاسی برآمده از یهود انحرافی یهود در نظام سیاسی رژیم‌صهیونیستی نیز به چشم می­‌خورد. از دید آن‌ها ترور یک ابزار مشروع برای از میان برداشتن هر مخالفی است.

 

ترور هدفمند در نظام سیاسی اسرائیل

اسرائیل از سردمداران ترور هدفند[1] در جهان است. بسیاری از رهبران سازمان‌های فلسطینی همچون جهاد اسلامی و حماس توسط دستگاه‌های امنیتی اسرائیل ترور شده‌اند. دادگاه عالی اسرائیل قتل هدفمند را توجیه و آن را در مقابل عملیات‌های فلسطینان تأیید کرد. اسرائیل این قتل‌ها را در راستای دفاع از امنیت خود و آنچه مقامات اسرائیلی جلوگیری از پیشروی تروریست می‌خوانند می‌داند. قتل هدفمند اسرائیل با واکنش جامعه جهانی مواجه گردید.

سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد دارای واحد ویژه­‌ای بنام کیدون است که در ترور افراد مختلفی اعم از عرب، ایرانی و غیره دست داشته است. نیروهای این سازمان از بین سربازان نخبه اسرائیل استخدام می‌شوند.

استفاده از ترور توسط حامیان ایده حکومت یهودی در فلسطین، سیستماتیک و روتین بوده و از سوی رهبران یهود برای دستیابی به اهداف خود ضروری دانسته می‌­شود.[2]

تلمود می‌­گوید: «اگر کسی آمد که شما را بکشد، ابتدا برخیزید و او را بکشید.» این مولفه، مبنای هویتی اسرائیل و یهود برای پیشبرد تهاجمی‌­ترین اقدامات تروریستی آن‌هاست. اسرائیل از همان ابتدای تاسیس در سال ۱۹۴۸، محافظت از ملت را با اقدامات امنیتی اطلاعاتی در دستور کار قرار داده است.

یک سلاح در زرادخانه وسیع آن‌ها وجود دارد که برای خنثی‌کردن جدی­ترین تهدیدها به آن‌ها اعتماد کرده‌­اند: آن‌ها بارها و بارها از این سلاح در مورد دشمنان بزرگ و کوچک خود استفاده کرده‌­اند، گاه در پاسخ به حملات علیه مردم اسرائیل و گاه به عنوان اقدام پیش­گیرانه.

 
برخیز و بی­درنگ او را بکش

برگمن (روزنامه­‌نگار و تحلیل­گر نظامی) با استفاده از حمایت و همکاری گسترده بسیاری از اعضای فعلی و پیشین دولت اسرائیل از جمله نخست‌وزیر شیمون پرز، اهود باراک، آریل شارون و بنیامین نتانیاهو و همچنین چهر‌‌ه‌­های سطح بالا در خدمات نظامی و اطلاعاتی این کشور، پشت‌پرده فعالیت‌­های کلیدی امنیتی اسرائیل را بر اساس صدها مصاحبه ضبط شده و هزاران پرونده بررسی می‌­کند.

او در کتاب «برخیز و بی­درنگ او را بکش: تاریخچه مخفی ترورهای هدفمند اسرائیل»[3] اولین تاریخ قطعی ترورهای هدفمند نهادهای تروریستی اسرائیل را بیان کرده است. این کتاب برنده جایزه کتاب ملی یهودیان در تاریخ شده و در نیویورک تایمز، مجله تاریخچه بی بی سی، مادر جونز و بررسی­های کرکوس معرفی و بررسی شده است.

نویسنده برای نوشتن این کتاب از اسناد مراکز زیر استفاده کرده است:

IDF (نیروهای دفاعی اسرائیل)، موساد (سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل)، سزارین (موساد درون موساد که حملات به اهداف با بالاترین ارزش را انجام می­دهد) و شین بت (سرویس امنیتی داخلی اسرائیل که به عنوان بزرگ‌ترین عملیات ترور هدفمند، برای متوقف‌کردن عملیات استشهادی طراحی شد).

 

 دکتر محسن محمدی

 

پی‌نوشت:

[۱]. برای مطالعه بیشتر در مورد ترور هدفمند ر.ک: «بررسی و نقد ترور هدفمند، مبارزه با تروریسم و حقوق مخاصمات مسلحانه بین المللی»، حسین سرتیپی، احمدرضا بردبار، محمد موسی­زاده، ص ۳۹-۷۶، دوره ۱۴، شماره ۳۸، پاییز ۱۳۹۱.

[۲] . برای مطالعه بیشتر در این مورد به کتاب «حکومت ترور: چگونه تروریسم اسرائیل مدرن را ایجاد کرد» مراجعه کنید:

State of Terror: How Terrorism Created Modern Israel, Thomas Suarez, Skyscraper Publications, 2016.

[۳] . Rise and Kill First: The Secret History of Israel’s Targeted Assassinations, Ronen Bergman, Random House, 2018.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/9pZjmo

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.