پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| توهم برگزیدگی

این‌که یک فرد یهودی باشد معیار برتری او نمی‌شود، آنچه موجب برتری می‌شود انسانیت انسان‌ است. یقیناً رژیم صهیونیستی که دست او به خون بسیاری از مسلمانان جهان آلوده است و تمام معیارهای انسانی را زیر پا گذاشته است نمی‌تواند ادعای برتری و برگزیدگی نسبت به انسان‌های دیگر را داشته باشد.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، اعتقاد و توهم یهودیان به این‌که آنان برترین مردمان و دارای عالی‌ترین و پاک‌ترین نژادند و خداوند آنان را سرآمد همه‌ی ملت‌ها قرار داده و برایشان سروری بخشیده است، موجب نفرت و انزجار مردم از آنان شده است. این تخیّلات افراطی، موجب غرور و نخوت ایشان شده و همین امر، روابط آنان را با دیگران مبتنی بر دشمنی، بهره‌کشی و تحقیر قرار داده است.

ماکس نورداو[۱] از برجسته‌ترین چهره‌های نژادپرست صهیونسیم و دوست بسیار نزدیک هرتزل با سخنان قاطع و صریح خود، تأکید کرده است: «یهودیت، دین نیست، بلکه تنها مسئله‌ی خون و نژاد است.»[۲] لویس براندیس رهبر صهیونیست‌های آمریکا، در سخنرانی خود در سال ۱۹۱۵ اظهار داشت: «یهودیت، مسئله تعلّق خونی است.»

به موجب همین نگرش صهیونیستی و رفتارهای نژادپرستانه رژیم اشغال‌گر، مجمع عمومی سازمان‌ملل، در دهم نوامبر ۱۹۷۵م. طی قطعنامه‌ی شماره‌ی (۳۰) ۲۲۷۹، اعلام کرد: «صهیونیسم، یکی از انواع نژادپرستی و تبعیض‌نژادی است». ولادیمیر ژابوتینسکی[۳]، چهره سرشناس صهیونیسم، می‌گوید: «من بنّایی هستم که در ساخت معبد جدید برای پروردگارم که نامش ملت یهود است، شرکت کرده‌ام».[۴]

این‌گونه اظهارات آشکار و ملحدانه را در بیانات دیگر رهبران سیاسی صهیونیسم، هم‌چون پینسکر، کلاتزکین، حاییم وایزمن، ناحوم گلدمن، بن گوریون و به فراوانی می‌توان یافت.

اظهارات فوق سخنانی است که ریشه‌ای تاریخی و گسترده دارد. خداوند متعال در قرآن کریم مسئله‌ی خودپسندی قوم یهود را مطرح می‌کند: «وَ قالَتِ الْیَهُودُ وَ النَّصارى‏ نَحْنُ أَبْناءُ اللَّهِ وَ أَحِبَّاؤُهُ».[۵]

سخنان سران صهیونیسم جهانی و ادعاهای بی‌اساس این قوم که قرآن کریم به آن پرداخته است، بیان‌گر یک توهم است که اصرار بر این توهم رذیله‌ای اخلاقی آفریده است. اصرار بر برگزیدگی از سوی قوم یهود هیچ‌گونه منطق و معیاری جز جهالت و نژادپرستی ندارد. قوم یهود به این منطق نرسیده است که سرافرازی و سربلندی، بسته به تلاش و کار و مجاهدت دارد. شعبه شعبه شدن، قبیله قبیله شدن، نژاد نژاد شدن، بنا به تصریح قرآن کریم صرفاً برای شناختن امت‌های مختلف است و آنچه معیار برتری است فقط تقوای الهی می‌باشد «انّ اکرمکم عنداللّه اتقاکم»[۶].

این‌که یک فرد یهودی باشد معیار برتری او نمی‌شود، آنچه موجب برتری می‌شود انسانیت انسان‌ است. یقیناً رژیم صهیونیستی که دست او به خون بسیاری از مسلمانان جهان آلوده است[۷] و تمام معیارهای انسانی را زیر پا گذاشته است نمی‌تواند ادعای برتری و برگزیدگی نسبت به انسان‌های دیگر را داشته باشد.

 

نویسنده: مجید رحیمی

 

پی‌نوشت:

[۱] Max Nordau

[۲] عبدالوهاب المسیری، صهیونیسم، ترجمه ی لواء رودباری، ص۸۳٫

[۳] Ze’ev Jabotinsky

[۴] همان ص۵۹٫

[۵]  آیه ۱۸ سوره مائده

[۶]  آیه ۱۳ سوره حجرات

[۷] http://khbn.ir/HLPHxGF

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/gh62

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.