پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| سرشکستگی رژیم‌صهیونیستی در مجامع ورزشی جهان

«مایکل بنت» ستاره تیم «سیاتل سی‌هاوکس» بعد از امتناع از سفر به اراضی اشغالی دلیل خود را اطلاع از ماهیت واقعی اسرائیل عنوان کرد و اظهار داشت ابتدا قصد داشته در این سفر شرکت کند، اما پس از پی‌بردن به ماهیت واقعی رژیم‌صهیونیستی و برنامه‌ریزی این رژیم برای سوءاستفاده از ورزشکاران لیگ «NFL» برای تغییر چهره اسرائیل نزد افکار عمومی جهان منصرف شده است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، رژیم صهیونیستی دولتی جعلی است که سرزمین مردم فلسطین را غصب کرده و در طی هفت دهه‌ای که از موجودیت آن می‌گذرد، انواع جنایات را علیه فلسطینی‌ها مرتکب شده است. طبق آمارهای منتشر شده، رژیم جبار صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ بیش از ۳هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده و بیش از ۱۳هزار کودک فلسطینی را مجروح کرده است؛ هم‌اکنون نیز حدوداً ۶هزار فلسطینی در زندان‌های اسرائیل اسیر هستند و شکنجه‌های روحی و جسمی بسیاری را تحمل می‌کنند.

ورزشکاران ایرانی در رشته‌های مختلف ورزشی به جهت به رسمیت نشناختن رژیم جعلی اسرائیل و برای حمایت از مردم فلسطین و تمام مظلومینی که ظلم‌های رژیم اشغال‌گر قدس را چشیده‌اند، سال‌هاست که از رویارویی با نمایندگان اسرائیل در عرصه ورزش سر باز می‌زنند. در نگاه اول می‌توان گفت عرصه سیاست از ورزش جدا است و نباید این دو را با یکدیگر آمیخت؛ اما نگاهی دقیق‌تر به حضور نمایندگان رژیم‌صهیونیستی در عرصه‌های جهانی ورزش، مشخص می‌کند این رژیم که در جعلی بودن آن شکی نیست می‌کوشد تا چهره خون‌خوار خود را نزد مردم جهان ترمیم کرده و در واقع جنایات خود را در پسِ یک چهره عادی مانند سایر کشورها پنهان کند.

ورزش‌کاران و اهالی ورزش کشورهای دیگر اگرچه در هندسه فکری خود مانند مسلمانان، آرمان‌هایی نظیر مبارزه با ظالم و مقابله با رژیم صهیونیستی را به شکل خاص پیگیری نمی‌کنند، اما آن‌ها هم کرامت‌انسانی را در نظر داشته و نسبت به اعمال ظلم نسبت به زنان و کودکان و کشتن آنان حساس هستند. برخی از این ورزش‌کاران که فرصتی پیدا کردند در برابر نماینده‌ای از اسرائیل قرار گیرند، تصمیم‌هایی گرفته‌اند که موجب سرشکستگی رژیم‌صهیونیستی در مجامع ورزشی جهان شده است. آن‌دسته از ورزش‌کارانی که فرصتی برای تخریب مستقیم صهیونیست‌ها در میادین ورزشی پیدا نکردند نیز با اعلام حمایت از مردم فلسطین و پرداخت پول به موسسات حمایتی برای بهبود شرایط فلسطینی‌ها به شکلی غیرمستقیم انزجار و نفرت خود را از رژیم صهیونیستی بیان کرده‌اند. در این گزارش نگاهی داریم به تعدادی از ورزش‌کاران غیر ایرانی که در عرصه ورزش، انزجار خود از رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین را اعلام کرده و جنایات اسرائیل را برای افکار عمومی جهان یادآور شدند.

 
بازیکنان فوتبال آمریکایی لیگ «NFL»

رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۷ سفری تبلیغاتی برای بازیکنان لیگ فوتبال آمریکایی ایالات متحده موسوم به «NFL» ترتیب داد؛ اما تعداد قابل توجهی از بازیکنان این لیگ از سفر به اراضی اشغالی خودداری کردند؛ در میان این ورزش‌کاران چهره‌های سرشناس فوتبال آمریکایی نظیر «جاستین فارست»، «کنی استیلز» و «مایکل بنت» حضور داشتند. «مایکل بنت» ستاره تیم «سیاتل سی‌هاوکس» بعد از امتناع از سفر به اراضی اشغالی دلیل خود را اطلاع از ماهیت واقعی اسرائیل عنوان کرد و اظهار داشت ابتدا قصد داشته در این سفر شرکت کند، اما پس از پی‌بردن به ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی و برنامه‌ریزی این رژیم برای سوءاستفاده از ورزش‌کاران لیگ «NFL» برای تغییر چهره اسرائیل نزد افکار عمومی جهان منصرف شده است. او هم‌چنین در صفحه توئیتر خود نوشت: «محمدعلی کِلِی اسطوره ورزش بوکس هم‌واره از ملت فلسطین حمایت می‌کرد؛ من هم می‌خواهم مانند او باعث شنیده شدن اعتراض کسانی باشم که صدایی ندارند».

 
تیم ملی فوتبال الجزایر

تیم ملی فوتبال الجزایر پس از این‌که در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل از گروه خود صعود کرد، در اولین مرحله حذفی با نتیجه ۲ بر ۱ بازی را به آلمان واگذار کرد؛ تیم الجزایر اما در مجموع جام‌جهانی موفقی را پشت سر گذاشت. هم‌زمان با برگزاری پر بیننده‌ترین رویداد فوتبالی جهان، غزه در آتش حملات نابرابر صهیونیست‌ها می‌سوخت و همه جهان تنها چشم به ستاره‌های فوتبال دوخته بودند؛ اما بازیکنان تیم ملی الجزایر که از اوضاع مردم فلسطین باخبر بودند مبلغ ۱۰۰هزار دلار به مردم اهالی غزه کمک کردند تا انسانیت در هیاهوی ورزش و هیجان گم نشود.

 
جیان‌لوئیجی بوفون

دروازه‌بان کهنه‌کار ایتالیایی تیم فوتبال «یوونتوس» که جوایز فردی و گروهی بسیاری از جمله قهرمانی در جام‌جهانی ۲۰۰۶ را در کارنامه دارد، در حالی که مسلمان نیست اما چندین مرتبه از مردم فلسطین حمایت کرده و انزجار خود از رژیم‌ سفاک ‌صهیونیستی را فریاد کشیده است. بوفون در جریان بازی دو تیم «مکابی» اسرائیل و «یوونتوس» ایتالیا در چهارچوب مسابقات لیگ قهرمانان اروپای ۲۰۱۰-۲۰۰۹ از دست‌دادن با کاپیتان این تیم صهیونیستی خودداری کرد. او در دور مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ نیز به همراه تیم ملی کشورش در برابر تیم رژیم‌صهیونیستی قرار گرفت و پس از این‌که ایتالیا گل اول را به ثمر رساند، بوفون با حالتی پر از هیجان فریاد «زنده باد فلسطین» سر می‌داد. بوفون البته سابقه حمایت چندین‌باره از مردم فلسطین و ابراز امیدواری برای آزادی این سرزمین را از طرق مختلف مانند استفاده از شال با طرح پرچم فلسطین، ابراز کرده که موجب برانگیخته‌شدن خشم صهیونیست‌ها شده است.

 
ریکاردو کاکا

کاکا بازیکن مطرح برزیلی و سال‌های نه چندان دور دنیای فوتبال که سابقه کسب توپ‌طلای فوتبال را دارد، سال ۲۰۰۸ برای شرکت در اردوی آماده‌سازی به همراه تیم «آث‌میلان» ایتالیا در «دبی» حضور پیدا کرده بود و در یکی از نشست‌های خبری به حمایت از مردم فلسطین پرداخت. او با ابراز تأسف از کشتار کودکان و زنان توسط رژیم صهیونیستی خواستار پایان یافتن جنایات نظامیان اسرائیل علیه ملت فلسطین شد و گفت: «اتفاقاتی که در غزه رخ می‌دهد موجب آزردن بشریت و انسانیت است». کاکا هم‌چنین با اعلام آمادگی برای کمک به مجروحان فلسطینی از ورزشکاران دیگر درخواست کرد تا برای برقراری صلح در غزه به‌پا خیزند.

 
اریک کانتونا

«محمود سرسک» فوتبالیست فلسطینی در سال ۲۰۰۹ به قصد ثبت قرارداد به تیم جدید خود از غزه خارج و توسط صهیونیست‌ها بازداشت شد. او پس از اعتراض به بازداشت‌ شدنش، دست به اعتصاب غذا زد و بعد از ۲ ماه به کلینیک‌های صهیونیستی منتقل شد. «اریک کانتونا» ستاره سال‌های گذشته تیم «منچستر یونایتد» و تیم ملی فرانسه به‌همراه جمعی از ورزش‌کاران و هنرمندان نامه‌ای به وزیر ورزش وقت بریتانیا و رئیس فیفا نوشته و خواستار آزادی «سرسک» شدند. در این نامه ضمن اعتراض به اقدامات رژیم‌صهیونیستی، چنین آمده است: «باید مصونیت اسرائیل پایان یابد و این رژیم نیز معیارهای برابری، عدالت و احترام را در نظر داشته باشد و به کار گیرد».

 
جودی فهمی

جودی فهمی بانوی جودوکار عربستانی در جریان برگزاری المپیک ۲۰۱۶ برزیل پس از هم‌‌قرعه‌شدن با حریفی از رژیم اشغال‌گر قدس، از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد. فهمی درحالی از بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان به قصد حمایت از ملت فلسطین انصراف داد که از حریف خود«جیلی کاهن» ، برتر بود. اقدام ارزشمند جودی فهمی از آن‌جا که با سفر یکی از مقامات سعودی به تل‌آویو هم‌زمان شده بود بازتاب بیش‌تری پیدا کرد و نشان داد حتی اگر سیاست‌مداران کشورهای عربی به عادی‌سازی روابط با اسرائیل فکر کنند، افکار عمومی حاضر به برقراری چنین روابطی نخواهند شد.

 
تیم فوتسال دانشجویان عمان

دانشجویان عمانی در جریان برگزاری آخرین مرحله از جام‌جهانی فوتسال دانشجویان جهان که در پرتغال برگزار می‌شد به تیم دانشجویان اسرائیل برخورد کردند و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی از حضور در این مسابقه حساس کناره‌گیری کردند.

 
عبدالله ولیدالعنجری

اواخر سال گذشته ولیدالعنجری، رزمی‌کار تیم‌ملی کویت که به جهت شرکت در مسابقات قهرمانی جوجیتسو در آمریکا حضور پیدا کرده بود، با نماینده رژیم اشغال‌گر قدس هم‌‌قرعه شد و به صراحت اعلام کرد در برابر این ورزشکار به میدان نخواهد رفت. العنجری پس از این اقدام ارزشمند مورد تمجید «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز قرار گرفت.

 

تیم ‌ملی فوتبال آرژانتین

تیم‌های حاضر در جام‌جهانی فوتبال پیش از برگزاری این مسابقات چندین مسابقه تدارکاتی را به جهت آمادگی هرچه بیش‌تر برگزار می‌کنند و معمولاً این مسابقات از اهمیت نسبتاً بالایی برخوردار هستند. تیم‌ملی آرژانتین در آخرین بازی دوستانه خود قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ قرار بود در اراضی اشغالی مقابل تیم رژیم صهیونیستی قرار گیرد. پس از اعلام این خبر، طرف‌داران تیم‌ملی آرژانتین در این کشور به تظاهرات علیه جنایات رژیم اشغال‌گر قدس پرداخته و از فوتبالیست‌های کشور خود خواستند تا در برابر تیم رژیم‌ سفاک ‌صهیونیستی قرار نگیرند. بازیکنان آرژانتین نیز اعلام کردند در این مسابقه شرکت نخواهند کرد و مسابقه فوتبالی که برای تغییر چهره اسرائیل نزد افکارعمومی جهان طراحی شده بود، لغو شد. صهیونیست‌ها که آماده بودند با برگزاری این مسابقه و حضور ستارگان دنیای فوتبال در اراضی اشغالی چهره خون‌خوار خود را کمی ترمیم کنند، به در بسته خوردند و فدراسیون فوتبال رژیم صهیونیستی از شدت عصبانیت خواستار اخراج تیم‌ملی آرژانتین از جام‌جهانی ۲۰۱۸ شد.

 
منابع:
 
http://mshrgh.ir/839288
http://khbn.ir/9Hj
http://khbn.ir/veq
http://khbn.ir/ao6C2A
http://khbn.ir/4TW
http://khbn.ir/vwC73G
http://mshrgh.ir/839566
http://khbn.ir/0pkOrM
http://khbn.ir/dzxQ

http://ana.ir/i/283178

http://khbn.ir/aH29

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/ULVW4k

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.