پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| صهیونیسم ابزار امپریالیسم جهانی در جهان اسلام

اسرائیل برای تحقق اهداف توسعه­‌طلبانه‌اش علاوه‌بر حفظ برتری فنی چشم‌گیر به سود موجودیت اسرائیل در برابر همه کشورهای عربی و جهان اسلام، «کمیت عربی در مقابل کیفیت صهیونیستی» که قادر به تحمیل تسلیم بر عرب‌هاست، تفرقه‌­افکنی در جهان عرب را در دستور کار خود قرار داده است. صهیونیسم به مثابه ابزار امپریالیسم جهانی در جهان اسلام می‌کوشد تا با سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن جنبش‌های اسلامی و عربی را در هم بکوبد.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، درون­مایه اصول صهیونیسم ساختن نه‌تنها یک مذهب بلکه یک ملت و یک دولت از یهودیت است که می‌کوشد تا همه یهودیان دنیا را با توسل به جنگ‌های توسعه‌­طلبانه در سرزمین موعود «اسرائیل بزرگ» گردهم‌آورد. از آن‌جا که صهیونیسم سلطه اقلیت استثمارگری در جهان است که با منشأ غربی در جهت اهداف استعماری و امپریالیستی خود در خاورمیانه پایگاهی به نام اسرائیل را به وجود آورده است. از این‌رو توسعه­‌طلبی در جوهره و ذات چنین جنبشی است.1

از اهداف راهبردی و اعلام شده صهیونیسم، کوشش برای تشکیل «اسرائیل بزرگ» با گستره‌ای از «نیل تا فرات» است. آن‌ها این اشتهای سیری­‌ناپذیر خود را با توسل به تورات، رنگ و بوی مذهبی نیز می‌دهند و این‌گونه تبلیغ می‌کنند که براساس تعالیم مذهبی، سرزمین نیل تا فرات به فرزندان یهود اهدا شده است.2 اسرائیل برای تحقق اهداف توسعه­‌طلبانه‌اش علاوه‌بر حفظ برتری فنی چشم‌گیر به سود موجودیت اسرائیل در برابر همه کشورهای عربی و جهان اسلام «کمیت عربی در مقابل کیفیت صهیونیستی» که قادر به تحمیل تسلیم بر عرب‌هاست3 تفرقه‌­افکنی در جهان عرب را در دستور کار خود قرار داده است. صهیونیسم به مثابه ابزار امپریالیسم جهانی در جهان اسلام می‌کوشد تا با سیاست تفرقه‌ بینداز و حکومت کن جنبش‌های اسلامی و عربی را در هم بکوبد.4 این موضوع در نوشته‌های نظریه‌پردازان و نویسندگان صهیونیست مانند «ارییه اورنشتاین» و «دیوید کاما» به روشنی آمده است.5

 

نویسنده: دکتر محسن محمدی

 

 

 

پی‌نوشت:

[۱]. طرح تقسیم فلسطین از سوی سازمان ملل متحد در ۱۹۴۷ مطرح شد که بر مبنای آن تشکیل دولت مستقل یهودی و عربی مورد تایید قرار گرفته بود و بیت‌المقدس نیز بین‌المللی اعلام شده بود. در این طرح به یهودیان که کمترین جمعیت را داشته و مالک سرزمین کمتر از ۶ درصد کل فلسطین بودند، ۵۷ درصد از کل سرزمین فلسطین را بخشید.«ر.ک: فلسطین و حقوق بین‌الملل، هنری کتان، ترجمه غلامرضا فدایی عراقی، ص ۷۷، تهران، امیر کبیر، ۱۳۶۸؛ ریشه‌های بحران در خاورمیانه، حمید احمدی، ص ۴۷۸ ـ ۴۷۶، تهران، کیهان، ۱۳۶۹.»

[۲]. ر.ک: طرح یهودیان قبرس، اسکار ک. آ. را بینوویچ، ص ۱۷، انتشارات هرتزل، نیویورک، ۱۹۶۲ م؛ حقایق و اباطیل فی تاریخ بنی اسرائیل، فوزی محمد حمید، ص ۶۳ ـ ۵۷؛ دارالصفدی، دمشقع ۱۹۹۴م؛ پرونده اسرائیل و صهیونیسم سیاسی، روژه‌گارودی، ترجمه نسرین حکمی، ص ۱۳۳، سازمان چاپ  و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تهران، ۱۳۶۹.

[۳]. ر.ک: استراتژی صهیونیسم در منطقه عربی و کشورهای هم جوار آن، موسسه‌الارض ویژه مطالعات فلسطینی، ص ۲۷۷ ـ۲۷۵، انتشارات بین‌الملل اسلامی، بی‌جا، ۱۳۶۳.

[۴]. پویایی فرهنگ و تمدن اسلامی و ایران«از رکود تا بیداری اسلامی» ، علی اکبر ولایتی، ج ۲، ص ۱۰۵۸.

[۵]ر.ک: همان، ص ۱۹۰ ـ ۱۸۱؛ تروریسم مقدس اسرائیل، لیویا روکاچ، ترجمه مرتضی اسعدی، ص ۷۶ ـ ۶۷، کیهان ، تهران، ۱۳۶۵.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/1jcL

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.