پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| حمایت صهیونیست‌های مسیحی از شهرک‌سازی در فلسطین اشغالی

آژانس‌های صهیونیست‌های مسیحی علاوه بر ارائه تسهیلات جهت مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی، اقدامات و فعالیت‌های گسترده‌ای را در حمایت مالی از شهرک‌نشین‌های غیر‌قانونی به‌عمل می‌آورند. در آستانه برگزاری مراسم و جشن‌های سفارت بین‌المللی مسیحیت در قدس، نمایندگان ۱۲ دولت، مساعدت و کمک‌های مالی خود به شهرک‌نشین‌ها را، طی چک‌هایی به اسحاق شامیر ارائه نمودند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، از دیدگاه دینی صهیونیسم(یهودی یا مسیحی) مرزهای قانونی سرزمین اشغالی به مراتب بزرگ‌تر و گسترده‌تر از آن است که هم‌اکنون مورد منازعه قرار دارد. صهیونیست‌های مسیحی برای تحقق سرزمین رویایی مورد نظر، از به‌کارگیری و استفاده از قدرت نظامی، پشتیبانی از سیاست گسترش شهرک‌نشین‌ها، پشتیبانی مالی و اقتصادی از وطن‌گزینی یهودیان، حمایت می‌نمایند.

 
توجیه سرزمین صهیونیستی

«دیوی آلن لویز» رئیس موسسه «مسیحیان متحد برای صهیونیسم» درخواست‌های سرزمینی صهیونیستی را در چارچوب مطالبات خاورمیانه‌ای این کشور دانسته و می‌گوید: «دنیای عرب ۵/۹۹ درصد از اراضی ( مورد ادعای صهیونیست) را در اختیار دارند که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت.» «بن ویلیام فن دیرهوون» در تفسیر دینی پیروزی صهیونیست‌ها در جنگ سال ۱۹۶۷ م و دلایل توجیهی برای عدم عقب‌نشینی از سرزمین‌های اشغالی را در ارتباط با کتاب مقدس دانسته و آن را بازتایی از تجربه قوم یهود در زمانی که تحت حکومت فرعون بودند، می‌داند و می‌گوید: «اراده خداوند برآن تعلق گرفت تا واگذاری بخشی از سرزمین‌هایی که از سال ۱۹۴۸ م تحقق نیافت به قوم و ملت خود اعطا نماید. نتیجه این جنگ شش روزه این بود که «یهودیه و سامره» دو نقطه و مکانی که در مرکز فلسطین و شهر قدیمی قدس و پایتخت حضرت داود قرار داشته، به مالکین اصلی آن‌ها بازگردد، خداوند قادر است که کلام و وعده خود را تحقق بخشد.» سازمان «پل های صلح» در پاسخ به درخواست‌های بین‌المللی برای عقب‌نشینی از ساحل غربی رود اردن، به صراحت این مسئله را مطرح می‌نماید: «چرا و به چه دلیل خط مرزی چهارم ژوئیه سال ۱۹۶۷ م مقدس به شمار می‌رود؟ دلیل مشخص و معینی ندارد. هم‌چنان‌که می‌گویند از نظر تاریخی کلیه این اراضی متعلق به صهیونیست‌ها بوده و در کتاب مقدس نیز به آن اشاره شده است و در جنگ‌های دفاعی سال ۱۹۶۷ م و ۱۹۷۳ م به حق(رژیم غاصب) بر آن سیطره یافته است.» این اعتقاد و باور که تمامی کرانه باختری، جزئی از اراضی اشغالی به‌شمار می‌رود، ایجاد شهرک‌های یهودی‌نشین در این مناطق را تقویت می‌نماید.

ساخت و احداث شهرک‌نشین‌ها

رژیم اشغال‌گر از سال ۱۹۶۷ م با ایجاد انگیزه‌های اقتصادی و تمسک به کتاب مقدس، با ساخت ۱۹۰ شهرک غیر قانونی در قدس شرقی، کرانه باختری، غزه و بلندی‌های جولان، بیش از ۴۰۰ هزار یهودی را در این مناطق اسکان داده است. و تعدادی از موسسات صهیونیسم مسیحی حمایت کامل خود را برای یهودی سازی مناطق اشغالی اعلام داشته‌اند. سازمان «یهود برای عیسی مسیح» این شهرک‌ها را با شهرک‌نشین‌های تکزاس که در آمریکا ایجاد گردیده، مقایسه می‌نمایند. و موسسه «دوستان مسیحی برای جامعه صهیونیستی» که در سال ۱۹۹۵ م توسط «تدبکت» تأسیس گردید، شهرک‌های یهودی‌نشین را چنین معرفی می‌نماید: «سرزمینی است که مهاجرین شجاع یهودی برآن استقرار یافته و غالباً از نظر موقعیت جغرافیایی برروی تپه های خشک و بی‌آب و علف و صخره‌ای قرار دارد که از هزاران سال قبل برای سکونت نامناسب بوده و پس از تجهیز توسط یهودیان، مهاجرین برآن استقرار می‌یابند. در برخی از موارد این شهرک‌ها همانند شهرک «شیلوه» در جایگاه و مکان یک شهر قدیمی یهودی بنا گردیده و در بعضی موارد مانند «هیفرون» «کاش اتیزون» برروی آوار و خرابه‌های شهرک‌هایی است که در هنگام جنگ استقلال‌طلبانه(رژیم غاصب) و یا قبل از آن توسط اعراب تخریب شده‌اند.» سازمان «دوستان مسیحی برای جامعه صهیونیستی» ادعا می‌نماید، که ۵۰ کلیسا در ایالات متحده آمریکا، آفریقای جنوبی، آلمان، هلند، فیلیپین، ۳۹ شهرک یهودی‌نشین غیرقانونی را در سرزمین اشغالی احداث نموده‌اند، که از آن جمله شهرک  «ایرئل» توسط کلیسای «ایمان به کتاب‌مقدس» و شهرک «هیفرون» توسط «برداشت بزرگ» فلوریدا، ساخته شده‌اند. این سازمان درنقشه‌ای که از کرانه باختری در پایگاه اینترنتی خود منتشر نموده ، مناطق بسیار محدودی را به دولت خودگردان فلسطین اختصاص داده تا به ‌این وسیله مطالبات اراضی یهودیان را در آینده تسهیل نماید. هم‌چنین مسئولین این سازمان با ابراز دل‌سوزی از تأثیر تقسیم اراضی منطقه در عملیات صلح برساکنین آن، این سرزمین را ملک ابدی فرزندان ابراهیم، اسحاق، ویعقوب می‌دانند. صهیونیست‌های مسیحی تاکنون نه تنها در قبال اسکان یهودیان و ایجاد شهرک‌نشین‌های غیرقانونی در کرانه باختری موضع صریحی اتخاذ ننموده‌اند، بلکه برنامه ویژه‌ای را به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی و مساعدت به این شهرک‌نشین‌های غیر قانونی تدوین نموده‌اند.

 
حمایت و پشتیبانی از شهرک‌نشین‌ها

آژانس‌های صهیونیست‌های مسیحی علاوه بر ارائه تسهیلات جهت مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی، اقدامات و فعالیت‌های گسترده‌ای را در حمایت مالی از شهرک‌نشین‌های غیر‌قانونی به‌عمل می‌آورند. در آستانه برگزاری مراسم و جشن‌های سفارت بین‌المللی مسیحیت در قدس، نمایندگان ۱۲ دولت، مساعدت و کمک‌های مالی خود به شهرک‌نشین‌ها را، طی چک‌هایی به اسحاق شامیر ارائه نمودند. و در خلال برنامه اجتماعی ویژه سفارت بین‌المللى مسیحیت مبالغ قابل ملاحظه‌ای برای حمایت از برنامه‌ها و پروژه‌های شهرک‌نشین‌ها اختصاص یافت. ازجمله بودجه مورد نیاز برای خرید جلیقه‌های ضد گلوله، جهت تقویت روحیه یهودیانی که بین سه میلیون فلسطینی زندگی می‌کنند، تأمین گردید. هم‌چنین این سفارت از هواداران خود خواست تا با جمع‌آوری مبلغ ۱۵۰ هزار دلار، یک دستگاه اتوبوس ضد گلوله برای تردد ساکنین شهرک‌نشین «ایفرات» فراهم نمایند. سازمان «پلهایی برای صلح» نیز با داشتن برنامه مشابه‌ای تحت‌عنوان «علمیات عزرا» بیش از ۵۰ طرح و پروژه عمرانی( مانند: مزرعه «سدی بار» در نزدیکی بیت جالا) را به مرحله اجرا درآورده است. و سازمان «دوستان مسیحی برای جامعه صهیونیستی» از مسیحیان می‌خواهد که برای سلامتی شهرک‌نشین‌ها و توقف اقدامات تخریبی، و ممانعت از واگذاری اراضی به سازمان فلسطین دعا کنند.در همین راستا یهودی‌سازی، اشغال، و اسکان تدریجی یهودیان در قدس شرقی و به‌عنوان جزیی از برنامه برای تکمیل این استراتژی به شمار می‌رود. از نظر صهیونیست راهی برای حل و فصل موضوع فلسطین وجود ندارد، و سیطره بر قدس از دیرباز تاکنون برای آنان به مثابه میزانی برای موجودیت آن‌ها می‌باشد.

 

 منبع:حسین صلواتی‌پور، جایگاه صهیونیست‌های مسیحی در آمریکا

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/ADW

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.