پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| خدمات جنسی زنان اسرائیلی در ارتش

مسئولان ارشد نظامی رژیم صهیونیستی در اظهاراتی وقیحانه هدف از حضور زنان در ارتش را روحیه دادن به سربازان و استفاده از خدمات جنسی عنوان کرده‌اند؛ به گونه‌ای که در برخی از گزارش‌ها چنین آمده است که دختران سرباز، برای روحیه دادن به نیروهای خود در جنگ علیه مردم غزه اقدام به برهنه‌شدن کرده‌اند.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، نیروی ارتش در دولت‌های مختلف معمولاً مسئول حفظ امنیت کشور وتمامیت ارضی آن است. به همین دلیل میزان دخالت و نفوذ ارتش در امور سیاسی و مقدار تأثیر گذاری آن در حاکمیت‌های مختلف، متفاوت است.

اما در رژیم غاصب صهیونیستی شرایط به شکل دیگری است. چرا که نظام حاکم بر این رژیم میلیتاریستی و نظامی است به طوری که حتی سیاستمداران آن نیز از میان بازنشستگان نظامی انتخاب می‌شوند. از این روی توجه به ارتش و نیروی نظامی در اولویت قرار دارد. اما با توجه به ساختار نظامی و توجه به آن در این رژیم، شرایطش چندان هم مطلوب و مساعد نیست. همین امر باعث شده تا ادعای اسرائیل مبنی بر حمله به ایران و مقابله با آن، ادعایی گزاف دانسته شود.

افسر بازنشسته «اسحاق بریک» به عنوان «کمسیر رسیدگی به شکایات» در گزارش سال ۲۰۱۷م خود وضعیت ارتش برای ورود به جنگ احتمالی را غیر مطلوب و حتی غیر ممکن دانست. او در گزارش خود، شش مورد را به عنوان نقاط ضعف بیان می‌کند:

  • عدم آمادگی تجهیزاتی به دلیل عدم رسیدگی و تعمیر آن‌ها.
  • بی‌کیفیت‌بودن تمرینات
  • کاهش رقبت و انگیزه برای مبارزه
  • کاهش تعداد نیرو
  • افزایش حجم شکایات
  • پزشکان و گروه‌هایی که خواستار خروج از ارتش هستند.۱

این درحالی است که «گادی آیزنکوت» به عنوان «رئیس ستاد مشترک» اظهارات «بریک» را نادرست خواند و اعلام کرد که ارتش در بالاترین سطح آمادگی و توانمندی است. در نهایت اظهارات متناقض آن دو باعث شد تا «ایلان هراری» به عنوان ناظر کل ارتش رژیم صهیونیستی دستور تشکیل یک تیم تحقیقات را دهد. نتیجه آن شد که وضعیت ارتش بعد از جنگ ۳۳روزه طبق نظر افسران و فرماندهان قدیمی، نامناسب است. درحالی که فرماندهان جدید ارتش کاملاً با نظر آنان مخالف هستند.

 

فرار سربازان ازخدمت

در حقیقت وضعیت ارتش این رژیم از مسائل عدیده‌ای رنج می‌برد. یکی از این معضلات، فرار سربازان از خدمت است. به طور مثال در سال گذشته، یکی از روزنامه‌های اسرائیلی خبری مبنی بر فرار یازده نظامی از رزمایش را منتشر و علت آن را عدم رسیدگی به شکایات آنان مبنی بر بد رفتاری و وضعیت بد اقتصادی عنوان کرد. شرایط بدی که حتی نیازهای اولیه آنان مثل غذا هم به خوبی تامین نمی‌شد.۲

 

خودکشی و خود زنی نظامیان

مساله مهم دیگر خودکشی و خود زنی نظامیان است. برخی رسانه‌های صهیونیستی نیز به این امر اعتراف کرده‌اند که سربازان برای شرکت نکردن در جنگ، اقدام به خودزنی و یا حتی خودکشی می‌کنند. شرایط روحی به قدری بحرانی است که ۵۴% آنان برای تسکین مشکلات خود به اعتیاد روی آورده‌اند.۳

رژیم صهیونیستی اسرائیل به دلیل کمبود جمعیت، مهاجرت معکوس و وضعیت جنگی که در آن قرار دارد نیازمند نیرو و نظامیان فراوان و همیشه آماده به خدمت است. ولی در مقابل به نقل از روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در سال ۲۰۱۷م ، این رژیم با کاهش ۶۷% یگان‌های خود مواجه شد. حتی به نقل از برخی منابع نظامی، در سال ۲۰۰۴م بیش از ۷۷% سربازها از میان پسران بودند، اما در سال ۲۰۱۶م این میزان به ۷۲% کاهش پیدا کرده است. این بدان معناست که یک چهارم مردان در سرزمین‌های اشغالی از خدمت در ارتش فرار می‌کنند.۴

 
رفع نواقص ارتش

با وجود اوضاع آشفته سیستم نظامی این رژیم، مسئولان آن تصمیم گرفتند با برخی از طرح‌های پیشنهادی این نواقص را جبران کنند. به طور مثال سه امر را در دستور کار خود قرار دادند:

  • اعطای بورسیه تحصیلی برای کسی که بتواند دوره سربازی خود را با موفقیت به پایان برساند.
  • افزایش حقوق و کاهش مدت سربازی.
  • حضور دختران در ارتش به شکل اجباری. به عبارتی قانون خدمت در این رژیم برای دختران و پسران به طور یکسان اعمال می‌شود.
 
حضور زنان برای خدمات جنسی در ارتش

متاسفانه برخی از از مسئولان ارشد نظامی در اظهاراتی وقیحانه هدف از حضور زنان در ارتش را روحیه دادن به سربازان و استفاده از خدمات جنسی عنوان کرده‌اند.۵ به گونه‌ای که در برخی از گزارش‌ها چنین آمده است که دختران سرباز، برای روحیه دادن به نیروهای خود در جنگ علیه مردم غزه اقدام به برهنه‌شدن کرده‌اند.۶

 

علت بیزاری مردم از ارتش چیست؟

این موارد از معضلاتی است که ارتش اسرائیل با آن مواجه است. اما چه چیزی باعث شده تا مردم و جوانان تا این حد از ارتش و خدمت در آن بیزار باشند؟

نکته اول آن، آماده‌باش تقریباً همیشگی آنان است. به شکلی که سربازان را از استفاده حداقلی از مرخصی‌ها و فرصت‌های خود محروم می‌کند.

نکته دوم بی‌اعتمادی نظامیان به رهبران سیاسی خود است. چرا که رفتار آنان به گونه‌ای است که کانه هیچ تلاشی برای بهتر شدن شرایط اسرائیل و پایان جنگ نمی‌کنند. گویی برای این جنگ پایان و انتهایی نیست. جدای از این احتمال کشته‌شدن و زخمی‌شدن نیز بسیار بالاست.

جدای از موارد بیان شده افزایش قدرت، مقاومت، کارایی و تاثیرگذاری جبهه مقاومت از جهت موشکی، تسلیحاتی، شجاعت و کارآمدی نیروهای عملیاتی، باعث تضعیف روحیه آنان شده است.

در پایان می‌توان گفت رژیم اسرائیل برخلاف آنچه ادعا می‌کند، توانایی لازم برای مبارزه و دشمنی نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را ندارد و اظهارت مسئولان سیاسی آن تنها یک شو سیاسی است تا ضعف‌های خود را بپوشانند.۷

 

نویسنده: میلاد پورعسکری

 

پی‌نوشت:

۱ http://khbn.ir/Z0Hu2

۲- http://khbn.ir/fmnZ

۳  http://khbn.ir/hEA

http://khbn.ir/16SRkV

۴ http://khbn.ir/2BJpNBb

۵ http://khbn.ir/uvXDlY

۶ http://khbn.ir/MaDh

۷ http://qodsna.com/fa/326732

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/jgX12C

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.