پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| فراموشی یک ملت

افرادی مثل «جوزف شکت من» و «والادیمیر ژابوتینسکی»، از طرف دولت اسرائیل در جوامع غربی ادعا کردند که این موج مهاجرت‌ها، به دستور مسؤلان و مقامات عربی بوده، و ربطی به دولت اسرائیل ندارد. بیان این ادعا و بی‌پاسخ نهادن آن، سبب شد تا این امر تبدیل به یک واقعیت تاریخی شود. بهگونه‌ای که برخی از یهودیان بر اساس آن، داستان نوشتند و فیلم ساختند.

 

پایگاه صهیونپژوهی خیبر، جالب است بدانید، با شروع موج مهاجرت یهودیان به فلسطین، بعد جنگ جهانی دوم و تشکیل گروه‌های شبه‌نظامی، فشار به مردم فلسطین برای اخراج از محل زندگیشان آغاز شد. البته این امر، بعد از تشکیل دولت اسرائیل در سال ۱۹۴۸ شدت یافت و موج گسترده مهاجرت فلسطینیان به سایر کشورهای همسایه شروع شد. به گونه‌ای که انگلیس، موج مهاجرت در بین سال‌های ۴7-۴8 را حدود ۸۱۰۰۰۰ نفر بیان کرده است.

در کنار این رفتار اسرائیل، افرادی مثل «جوزف شکت من»۱ و «والادیمیر ژابوتینسکی»،۲ از طرف دولت اسرائیل در جوامع غربی ادعا کردند که این موج مهاجرت‌ها به دستور مسؤلان و مقامات عربی بوده و ربطی به دولت اسرائیل ندارد. بیان این ادعا و بی‌پاسخ نهادن آن، سبب شد تا این امر تبدیل به یک واقعیت تاریخی شود. به گونه‌ای که برخی از یهودیان بر اساس آن داستان نوشتند و فیلم ساختند.

ویتز،۳ در دفترچه خاطراتش درباره مدل شهرکسازی و چگونگی تصرف اراضی می‌نویسد: «از حالت روانی اعراب فراری باید استفاده کرد و ساکنان حیفا که شهر را ترک نکرده‌اند، باید مجبور به ترک شوند». یا در پیامی به فرمانده هاگانا۴ می‌نویسد: «خوشحال شدم که این سیاست توسط نظامیان اتخاذ شده است تا اعراب را تا جایی که ممکن است بترسانند و این ترس در وجودشان باقی بماند و در نتیجه اسرائیل را ترک کنند و به آن باز نگردند.»

همه این شواهد، بیانگر این امر است که صهیونیسم جهانی با کمک قدرت‌های استعماری و قدرت رسانه‌ای خود دست به یک نسلکشی زد و سعی در به فراموشی سپردن یک ملت دارد.۵

 

پینوشت:

1- Joseph schect man

2- Valadimir jabotinsky

3- Witz

4- Haganah

5- Michael hoffman & moshe lieberman، israel holocaust Against the palestinians، ISBN:964-411

​​​​​​​

لینک کوتاه: http://khbn.ir/lZwEr0

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.