پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| یهود در زیارت عاشورا

دشمن‌شناسی در زیارت عاشورا که می‌توان آن را با کلید واژه لعن پی‌گرفت، درجه و طبقه‌بندی دشمنان اهل بیت (علیهم‌السلام) را نشان می‌دهد. در این گروه‌بندی قاتلان مباشر امام حسین (علیه‌السلام) در رده‌های آخر قرار گرفته و گروه‌هایی که در پشت‌صحنه فعال بودند، در اولویت قرار گرفته‌اند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در روز عاشورا امام حسین در خطبه‌ای فرمودند: «حششتم علینا ناراً اقتدحناها‌ علی عدونا و عدوکم فأصبحتم ألبا لأعدائکم علی أولیائکم؛ آتشی‌ که‌ برای‌ نابودی‌ دشمن شما و خود بـرافروختیم، شـما ایـن آتش را علیه خود ما به کار می‌برید.»

در این بیان،‌ حضرت از یک دشمن مشترک سخن به میان می‌آورند. برخی این دشمن مشترک را یزید و بنی‌امیه می‌دانند ولی در زیارت عاشورا یزید نفر پنجم است که لعن می‌شود و اول ظالم فرد دیگری است: «اللهم خص انت اول ظالم باللعن منی و ابدا به اولا ثم الثانی و الثالث و الرابع اللهم العن یزید خامسا و العن عبید الله بن زیاد وابن مرجانة و عمر بن سعد».

آیا نمی‌توان این دشمن را در افرادی جست‌وجو کرد که پشت‌پرده بنی‌امیه بودند و تلاش زیادی داشتند تا بعد از عثمان معاویه را خلیفه نمایند؟ در زیارت عاشورا آمده است «إن هذا یوم تبرکت به بنوا امیة اللعین بن اللعین علی لسانک و لسان نبیک»، پسران امیه از سوی خدا و پیامبر(ص) لعنت شده‌اند و از سوی دیگر تنها قومی که در قرآن مورد لعن خدا قرار گرفته‌اند، کفار بنی‌اسرائیل هستند، این خود دلیلی بر یهودی‌بودن شخص «امیه» است.

 
دشمن‌شناسی در زیارت عاشورا

دشمن‌شناسی در زیارت عاشورا که می‌توان آن را با کلیدواژه لعن پی‌گرفت، درجه و طبقه‌بندی دشمنان اهل بیت علیهم‌السلام را نشان می‌دهد. در این گروه‌بندی قاتلان مباشر امام حسین(علیه‌السلام) در رده‌های آخر قرار گرفته و گروه‌هایی که در پشت‌صحنه فعال بودند، در اولویت قرار گرفته‌اند. همان گروه‌هایی که در نظام سیاسی پس از پیامبر انحراف ایجاد کردند و خلافت را جایگزین امامت کردند، همان گروه‌هایی که دین را از مسیر هدایت خارج کردند تا جایی که مسلمانان فرزند پیامبرشان را کشتند و به آن مباهات کردند.

این گروه‌ها مقدمه‌چینی رویداد عاشورا را انجام دادند و آل‌مروان و آل‌امیه و همه افرادی مانند شمر و عمرسعد،‌ پیاده‌نظام و آلت دست این سیستم انحراف‌گر شیطانی بودند.

در زیارت عاشورا، چهار گروه لعن می‌شوند:

1- فلعن‌‌الله امة‌ اسست‌ اساس‌ الظلم‌ و الجور علیکم‌ اهل‌البیت. امت در لغت عربی به معنی سازمانی است که امام و رهبر دارد؛‌ یعنی یک گروه سازماندهی‌شده در صدد ایجاد این ظلم بودند که بنی‌امیه عامل اجرای آن است.

2- و لعن‌‌الله امة‌ دفعتکم‌ عن‌ مقامکم‌ و ازالتکم‌ عن‌ مراتبکم‌‌الّتی‌ رتبکم‌‌الله فیها.

3- و لعن‌ الله امة‌ قتلتکم‌.

4-و لعن‌‌الله الممهدین‌ لهم‌ بالتمکین‌ من‌ قتالکم‌.

 

نویسنده: دکتر محسن محمدی

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/WkEn6

  • سلام خدمت استاد بزرگوار

    باتوجّه به توضیحاتی که در متن بالا در مورد نقش یهود در واقعه روز عاشورا داده اید،مطلب کمی مجهول است و نیاز به تحقیق وپژوهش دارد،اما استاد دکتر علی اکبر رائفی پور نقش یهود در واقعه عاشورا را استناد به حدیث امام صادق(ع)میکند که حضرت فرموده:{{بنی اسرائیل دوبار فتنه کردند بقتل علیاً و الحسین}}

    اما استاد در صحبت های خود در مورد سند روایت سخن نگفت وفقط گفت یزید تحت تربیت سرجون یهودی بزرگ شده است و او بوده یزید و عبیدالله بن زیاد را تحریک کرده است

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.