پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| ترس همیشگی یهود از نابودی

علت‌های متفاوتی برای یهود وجود دارد که از نابودی بترسد اما یکی از این موارد ریشه داشتن این رژیم در دل شیطان است. ریشه‌های فاسد این رژیم غاصب و کودک‌کش از دل شیطان برخاسته شده است و به همین جهت هیچ‌گاه نمی‌تواند استوار و ثابت قدم باشد و همیشه یک عده‌ای در مقابل آن‌ها می‌ایستند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، ترسِ از نابودی، یکی از چالش‌های مهمی است که همواره قوم یهود و رژیم صهیونیستی را تهدید کرده است. در جهان امروز نیز پس از هفتاد سال غصب و جنایت رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین و سلطه‌ صهیونیسم جهانی بر رسانه‌های جهان بازهم ترس از نابودی و تلاش برای بقا در هسته‌ی اصلی این رژیم طنین‌انداز است.

به همین جهت موضوع اصلی جلسات خصوصی سران رژیم صهیونیستی مسئله‌ی «بقای رژیم» می‌شود. در جلسه‌ هیئت مدیره آژانس یهود که چندی پیش با حضور «ناتان شارانسکی» رئیس هیئت اجرایی آژانس یهود برگزار شد، پس از رأی‌گیری بین هیئت مدیره آژانس، «اسحاق هرتزوگ» به عنوان جانشین ناتان شارانسکی منصوب شد.

وی  پس از انتصاب در این جلسه سخنرانی کرد و گفت: «ما باید هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم برای متحد کردن مردم یهود. باید به جایگاهی برسیم که مطمئن شویم که یهودیان از بین نمی‌روند. یهودی، یهودی است و مهم نیست که چه لباسی بر تن دارد و به چه جریانی تعلق دارد. ما یک نفر هستیم.»[۱]

در همین راستا چندی پیش، نیمی از صهیونیست‌ها در نظرسنجی یک سازمان صهیونیستی به نام «موزه اراضی کتاب مقدس در قدس» که در آستانه سالروز «تخریب معبد موهوم» صورت گرفت، نسبت به نابودی کامل رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کردند.[۲]

به گزارش شبکه ۷ پایگاه شهرک‌نشینان صهیونیست، موزه اراضی کتاب مقدس در قدس[۳] این نظرسنجی را در میان ۵۰۰ یهودی ۱۸ الی ۶۵ ساله برگزار کرد که نتایج آن نشان داد تقریبا ۴۲ درصد صهیونیست‌ها نسبت به نابودی کامل رژیم صهیونیستی نگران و ۱۰ درصد به شدت نگران هستند.[۴] بررسی داده‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد که یهودیان مذهبی بیش‌ترین نگرانی را نسبت به نفرت و انزجار جهانیان از رژیم صهیونیستی دارند.

 

بزدلی و ترسو بودن قوم یهود

یکی از علل ترس از نابودی که در بین یهودیان و صهیونیست‌ها از دیرباز نهادینه بوده است بزدلی و ترسو بودن آن‌ها می‌باشد. این صفت زشت، نشأت گرفته از علاقه زیاد آنان به دنیا می‌باشد. در آیه ۱۱۲ آل عمران این ویژگی یهود تقبیح شده است. خداوند متعال در این آیه‌ی شریفه می‌فرماید: «ضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّةُ أَیْنَ مَا ثُقِفُوا إِلَّا بِحَبْلٍ مِنَ اللَّهِ وَحَبْلٍ مِنَ النَّاسِ وَبَاءُوا بِغَضَبٍ مِنَ اللَّهِ وَ ضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الْمَسْکَنَةُ ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ کَانُوا یَکْفُرُونَ بِآیَاتِ اللَّهِ وَیَقْتُلُونَ الْأَنْبِیَاءَ بِغَیْرِ حَقٍّ ذَلِکَ بِمَا عَصَوْا وَکَانُوا یَعْتَدُونَ: هر کجا یافته شوند، به خوارى دچار شده‌اند مگر آنکه به پناه امان خدا و زینهار مردم [روند] و به خشمى از خدا گرفتار آمدند، و [مُهر] بینوایى بر آنان زده شد. این بدان سبب بود که به آیات خدا کفر مى‌ورزیدند و پیامبران را به‌نا حق مى‌کشتند. [و نیز] این [عقوبت‌] به سزاى آن بود که نافرمانى کردند و از اندازه در مى‌گذرانیدند.»

در تفسیر این آیه شریفه آمده است: یهود همیشه ذلیل است. گرچه گاهى سرنخ تبلیغات، اقتصاد و سیاست را به دست مى‌گیرد، امّا از نظر کرامت و عزّت و محبوبیّت و امنیّت، بدترین جایگاه را دارد؛ مثل افراد دزد و چاقوکشى که ایجاد دلهره کرده و درآمدهاى کلانى به دست مى‌آورند، ولى هرگز از جایگاه والایى برخوردار نیستند. «ضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّةُ»[۵]

 

رژیم صهیونیستی ریشه در تفکرات شیطانی دارد

علت دیگر مسئله‌ ترس از بقا ریشه داشتن این رژیم در دل شیطان است. ریشه‌های فاسد این رژیم غاصب و کودک‌کش از دل شیطان برخاسته شده است و به همین جهت هیچ‌گاه نمی‌تواند استوار و ثابت قدم باشد؛ در مقابل حکومت اسلامی استوار و ثابت قدم است و هرچند چند هزار رسانه، اعم از صوتی و تصویری و انواع و اقسام رسانه‌های گوناگون، با مدرن‌ترین شیوه‌ها علیه این نظام دارند کار می‌کنند.

صدها مغز و فکر در اتاق‌های فکر نشسته‌اند؛ هر روزی یک حرفی، یک شعاری، یک فکری، یک ترفندی علیه این جمهوری اسلامی ایران دارند طراحی می‌کنند؛ اما نمی‌توانند به انقلاب لطمه‌ای بزنند، نمی‌توانند به نظام اسلامی صدمه‌ای وارد کنند. این برای چیست؟ استحکام این بنا به خاطر بنا شدن بر اصل ایمان به خداست.[۶]

تزلزل رژیم صهیونیستی و ظالمان جهان به جهت این است که ریشه و اساس آن‌ها باطل، ظلم و در یک کلمه شیطان است؛ خداوند متعال خود نیز وعده‌ی نابودی آن‌ها را داده است. هنگامى که قرآن مى‌خواهد ترسیم دقیقى از منظره حق و باطل کند، مى فرماید: «اَنزَلَ مِنْ السَّمَاءِ مَاءً فَسَالَتْ اَوْدِیَهٌ بِقَدَرِهَا فَاحْتَمَلَ السَّیْلُ زَبَداً رَابِیاً وَمِمَّا یُوقِدُونَ عَلَیْهِ فِی النَّارِ ابْتِغَاءَ حِلْیَه اَوْ مَتَاعٍ زَبَدٌ مِثْلُهُ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللهُ الْحَقَّ وَالْبَاطِلَ فَاَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً وَاَمَّا مَا یَنفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الاَْرْضِ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللهُ الاَْمْثَالَ»: [خداوند] از آسمان آبى فرو فرستاد؛ و از هر درّه و رودخانه‌اى به اندازه آن‌ها سیلابى جارى شد؛ سپس سیلاب برروى خود کفى حمل کرد؛ [همچنین] و از آنچه [در کوره‌ها،] براى به دست آوردن زینت‌آلات یا وسایل زندگى، آتش بر آن مى‌افروزند، کف‌هایى مانند آن به وجود مى‌آید ـ خداوند براى حق و باطل چنین مثالى مى‌زند ـ سرانجام کف‌ها به بیرون پرتاب مى‌شوند، ولى آنچه به مردم سود مى‌رساند [آب یا فلزّ خالص] در زمین مىماند؛ خداوند این‌چنین مثال مى‌زند![۷]

 

مبارزات عالمان دین، مایهی نابودی رژیم صهیونیستی

سومین علت از علل ترس صهیونیست‌ها برای مسئله‌ بقا وجود عالمان مخلص، متدین و مجاهد در منطقه‌ خاورمیانه می‌باشد. وجود عالمان آگاه که اصل و اساس دین را شناخته‌اند و دین را صرفا انجام نماز و روزه نمی‌دانند همواره در طول تاریخ منجر به نابودی و سرافکندگی رژیم‌های باطل و غاصب شده است.

به عنوان نمونه تعبیر رهبر انقلاب در ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ که فرمودند: «شما [صهیونیست‌ها] ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت»، مورد توجه جدی رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت و بازتاب‌ها و پیامدهای گوناگونی داشت. این سخن و به طور کلی ادبیات سیاسی، مذهبی مقام معظم رهبری به همراه افشاگری‌های صریح ایشان در رابطه با صهیونیسم جهانی منجر شده است که اولا توجه جهانیان به مسئله‌ی فلسطین افزایش یابد و دوماً ترس رژیم صهیونیستی برای مسئله‌ی بقا بیش از پیش بشود.

 

نویسنده: مجید رحیمی

 

پی‌نوشت:

[۱] https://kheybar.net/?p=6515

[۲] http://khbn.ir/FOontm6

[۳] TNS

[۴] http://khbn.ir/vWsArzc

[۵]  تفسیر نور، محسن قرائتی، تهران:مرکز فرهنگى درس‌هایى از قرآن، ۱۳۸۳ش، چاپ یازدهم سوره مبارکه آل‌عمران ذیل آیه‌ی ۱۱۲

[۶]  بیانات در دیدار فرمانده و پرسنل نیروی هوایی ارتش ۱۹/۱۱/۱۳۸۸

[۷]  پیام قرآن‏، آیت الله العظمى ناصر مکارم شیرازى، دار الکتب الاسلامیه‏، تهران‏، ۱۳۸۶ ه.ش‏، ج۸، ص۱۲۸

 

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/BKo

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.