پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گزارش| آشنایی با پنج کتاب پیرامون روابط ایران و اسرائیل

امروزه رژیم صهیونیستی با استفاده از ابزار جنگ روانی در تمام ابعاد رسانه تلاش دارد نگاه جامعه ایرانی را به اسرائیل تغییر دهد به امید آن که دیپلماسی دودمان پهلوی احیا شود. شبکه‌های اجتماعی همانند توییتر و تلگرام زمینه‌ای مطلوب برای رژیم اشغالگر قدس و متحدانش می‌باشد تا فضای آرام و امن کشورمان را آشفته و ناامن جلوه دهند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، این روزها رژیم صهیونیستی با استفاده از ابزار جنگ روانی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به خود در تلاش‌ است تا نگاه جامعه ایرانی را به اسرائیل تغییر دهد. توئیتر و تلگرام یکی از بسترهای تحت سیطره صهیونیست‌ها بر فضای مجازی است.

اگر بخواهیم جدی‌تر بیان کنیم، شرکت ICANN مسئولیت فروش و عرضه اینترنت جهانی را دارد که وابسته به عناصر صهیونیستی می‌باشد. از طرفی لاشویلی سرمایه‌گذار اصلی و مالک تلگرام که امروز با مدیریت دوروف فعالیت می‌کند، از دوستان و برادران نتانیاهو هستند.

در فضایی که شبکه‌های اجتماعی جولانگاه صهیونیست‌ها و ارادتمندان به اسرائیل شده است، بد نیست تا چند کتابی را برای مطالعه بیش‌تر در حوزه روابط ایران و رژیم صهیونیستی معرفی نماییم تا دوستداران دانش و پویندگان راه حقیقت با مطالعه راهی به سوی آن چیزی که هست، بردارند و نه آن چیزی که رسانه‌های وابسته برایمان بیان می‌دارند.

 

کتاب روابط ایران و اسرائیل

نوشته سهراب سبحانی که سال ۱۹۸۹ در لندن منتشر گشت. این کتاب درباره روابط ایران و رژیم صهیونیستی در سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۸۸ و در دو مقطع زمانی پرداخته است. ابتدا به تاسیس رژیم اشغالگر قدس تا پیروزی انقلاب اسلامی که عمده بحث درباره مسائل و تحولات منطقه‌ای است و نقش ایران و اسرائیل را در این تحولات و تاثیر آن‌ها را مورد بررسی قرار داده است.

 

اسرائیل و نظام (امام) خمینی

سیاست‌های جمهوری اسلامی در منطقه تا سال ۱۹۸۸ را مورد بررسی قرار داده است و کیهان چاپ لندن با عنوان «برگ‌هایی از پرونده اسرار آمیز روابط ایران و اسرائیل» از انگلیسی به فارسی برگردان کرده است. این کتاب را مخالفان جمهوری اسلامی نوشته‌اند.

 

کتاب سیاست خارجی ایران در دوره پهلوی

عبدالرضا هوشنگ مهدوی آن را تالیف و نشر پیکان آن را در سال ۱۳۷۷ به چاپ رساند. در بخشی از کتاب، مطالبی پیرامون روابط ایران و اسرائیل از کتاب مثلث ایرانی نوشته ساموئل سگو که از مقامات ارتشی سابق اسرائیل، نقل شده است که می‌تواند سودمند باشد.

 

کتاب ایران و تحولات فلسطین ۱۳۲۷-۱۳۵۷

نوشته علی‌اکبر ولایتی که آن را توسط مرکز انتشارات وزارت امور خارجه در سال ۱۳۸۰ منتشر نمود. استناد عمده مطالب به گزارش‌های محرمانه سفیران ایران در تل‌آویو از ویژگی‌های مهم و ارزشمند کتاب یاد شده است.

 

کتاب دیپلماسی پنهان

مرتضی قانون مولف این کتاب می‌باشد که توسط انتشارات طبرستان در سال ۱۳۸۱ به چاپ رسید. حدود یک سوم کتاب به نقش یهودیان در ایران پرداخته شده است. حال امروز این سوال برای ما پیش می‌آید که موساد با تاسیس، تربیت و نگه‌داری نیروهای ساواک ایران در دوران پهلوی و آموزش آن‌ها در اراضی اشغالی، آیا دوستی خاله خرسه را با مردم ما پیاده نکرده است؟ هزاران شهید و مجروح در جریان اعتراضات انقلابیون علیه رژیم شاهنشاهی توسط همین عوامل تربیت شده دست اسرائیل و حتی نیروهای موساد در منطقه به انقلاب اسلامی متحمل شدند.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/YDQP

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.