پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی شخصیت| پروفسور احسان بگبی

در سال ۲۰۰۱، پروفسور بگبی نتایج مطالعات جامع خود را به عنوان یک کتاب منتشر کرد: «مسجد در آمریکا: یک پرتره ملی» که نشان می‌دهد مسلمانان آمریکایی از لحاظ سیاسی و مذهبی معتدلند. در آوریل ۲۰۰۴ او کتاب «پرتره مساجد دیترویت: دیدگاه‌های مسلمانان در مورد سیاست، سیاست و دین» را نوشت که از تفسیر نتایج حاصل از یک نظرسنجی است که به‌وسیله سازمان اسلامی ناحیه دیترویت «موسسه‌ای برای سیاست‌های اجتماعی و تفاهم» انجام شده بدست آمده است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مدتی قبل کتابی تحت عنوان «صد و یک پروفسور خطرناک» در آمریکا منتشر شد. موضوع این کتاب معرفی صد و یک پروفسور دانشگاهی است که جرم‌شان سخن گفتن درمورد هولوکاست و یهود در کلاس‌ها و کتاب‌هایشان است. در کنار انتشار این کتاب به اساتید دانشگاه‌های دیگر هشدار داده شده که چون این افراد از خط قرمزها عبور کرده‌اند نباید از آثار آن‌ها استفاده کنید. در مجموع وقتی آزادی نامحدود شود خودش مشکلاتی به وجود می آورد که نهایتاً محدودش خواهد کرد. متن ذیل معرفی «پروفسور احسان بگبی» یکی از صد و یک پروفسوری است که نویسنده کتاب به آن پرداخته است.

 

پروفسور احسان بگبی (Professor Ihsan Bagby)

دانشگاه کنتاکی

استاد مطالعات اسلامی، دانشگاه کنتاکی

دبیرکل اتحادیه مسلمانان آمریکای شمالی

 احسان بگبی، استادیار مطالعات اسلامی در دانشگاه کنتاکی است.

او متولد اوهایو در ایالت کلیولند است و مدرک کارشناسی خود را از کالج اوبرلین گرفت و سپس مدرک فوق‌لیسانس و دکترای خود را در زمینه مطالعات خاور نزدیک از دانشگاه میشیگان گرفت.

پروفسور بگبی یک بنیادگرای اسلامی است که اعلام کرده است: «در نهایت ما [مسلمانان] هرگز نمی‌توانیم شهروندان کامل این کشور [ایالات متحده] باشیم، زیرا ما به هیچ وجه نمی‌توانیم به طور کامل به قوانین و ایدئولوژی‌های این کشور متعهد باشیم».

در سال ۲۰۰۱، پروفسور بگبی نتایج مطالعات جامع خود را به عنوان یک کتاب منتشر کرد: «مسجد در آمریکا: یک پرتره ملی» که نشان می‌دهد مسلمانان آمریکایی از لحاظ سیاسی و مذهبی معتدلند. در آوریل ۲۰۰۴ او کتاب «پرتره مساجد دیترویت: دیدگاه‌های مسلمانان در مورد سیاست، سیاست و دین» را نوشت، که از تفسیر نتایج حاصل از یک نظرسنجی است که به‌وسیله سازمان اسلامی ناحیه دیترویت «موسسه‌ای برای سیاست‌های اجتماعی و تفاهم» انجام شده بدست آمده است. با توجه به خواندن آثار بگبی و علی‌رغم دیدگاه وی که مسلمانان نمی‌توانند هم‌رنگ جامعه خود شوند، به این نتیجه می‌رسیم که «اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان آمریکایی نظرات معتدلی را در مورد مسائل سیاست، سیاست و دین دارند».  در مصاحبه روزنامه‌ای، پروفسور بگبی اظهار داشت که نتایج نشان داد که مسجد جایگاه رادیکالیسم نیست. اما همان‌گونه که دانیل پاپس، محقق اسلام می‌نویسد، تفسیر پروفسور بگبی به «یک مورد از نظر سنجی تحریف شده بوسیله حامیان مالی آن برای پنهان کردن نتایج واقعی اشاره دارد. این یک تقلب فکری و یک فریب سیاسی است».

در واقع، این نظرسنجی نشان داد که در میان پاسخ‌دهندگان مسلمان، دو سوم پاسخ‌دهندگان اعتقاد داشتند که آمریکا غیر اخلاقی است؛ چهار پنجم از به کار بردن شریعت (قانون اسلامی) در کشورهایی که اکثریت مسلمان دارند حمایت کردند.

پروفسور بگبی علاوه‌بر انجام وظایف شغلی و تحقیقات ریسک‌پذیر خود، دبیرکل اتحادیه مسلمانان آمریکای شمالی (MANA) است، سازمانی که به طور عمده آفریقایی-آمریکایی است و توسط Siraj Wahhaj، یکی از مظنونین بمب‌گذاری مرکز تجارت جهانی در سال ۱۹۹۳ مدیریت می‌شود.

جوهری عبدالمالک مدیر امور دولتی MANA، در تظاهرات ضد اسرائیل آوریل ۲۰۰۴  شیخ احمد یاسین، رهبر وقت گروه حماس را به عنوان «یک فرد فلج ضعیف که بر روی ویلچر نشسته است» توصیف کرد.

پروفسور بگبی همچنین عضو هیئت‌مدیره شورای روابط آمریکایی-اسلامی(CAIR) است. درسال ۱۹۹۸، CAIR از یک تجمع در کالج بروکلین، جایی که سخنگویان خشونت‌طلب از جهاد حمایت کردند و یهودیان را به عنوان «خوک‌ها و میمون‌ها» توصیف کردند، حمایت مالی کرد.

در نوامبر ۱۹۹۹، عمر احمد، رئیس هیئت‌مدیره CAIR به یک‌سری از حضار شیکاگویی گفت: «مبارزه برای آزادی، مبارزه برای اسلام ، خودکشی نیست؛ آن‌ها خود را برای اسلام می‌کشند».

پروفسور بگبی در هیئت مشاوره جامعه اسلامی آمریکای شمالی نیز حضور دارد که مسئول اجرای حکم الهی وهابی در مساجد آمریکایی است. انجمن اسلامی آمریکای شمالی قانون پاتریوت را به عنوان توهین به مسلمانان می‌بیند و این سازمان همچنین تصمیم گرفت که در راهپیمایی آزاد مسلمانان علیه ترور در تاریخ ۱۴ می ۲۰۰۵ شرکت نکند و آن را تایید ننماید.

 

تحقیق: جان پارانزو

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/5rB

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.