پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| نفوذ رژیم صهیونیستی در سودان

امروزه صهیونیست‌ها می‌خواهند با تطمیع و طعمه‌ای که برای مردم سودان ایجاد کردند، سودان را به جرگه کشورهای عادی‌سازی روابط وارد کنند. ولی مردم سودان مسلماً زیر بار این عادی‌سازی نخواهند رفت.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، «دکتر سید هادی سید افقهی»، کاردار اسبق ایران در لبنان در گفت‌وگو با پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، به بررسی اظهارات حمیدتی(محمد حمدان دقلو) جانشین رئیس دولت موقت سودان پیرامون عادی‌سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی پرداخت.

وی با اشاره به این‌که درباره این موضوع باید به چند نکته توجه کرد، گفت: نکته نخست نفوذ رژیم صهیونیستی در نوار شرق قاره آفریقا است. این رژیم حضور دیرینه و قوی به ویژه در بُعد امنیتی و اقتصادی کشورهایی همانند کنیا، تانزانیا، اریتره، اتیوپی و سودان دارد.

دکتر سید افقهی تأکید کرد: متأسفانه پس از تقسیم سودان به جنوبی و شمالی عمده نفوذ صهیونیست‌ها در سودان جنوبی است و اکنون نیز در اتیوپی سد بسیار بزرگ و عظیمی به نام النهضه را در دست احداث دارند که آب‌های مورد نیاز سودان و مصر را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

کارشناس مسائل منطقه‌ای عنوان کرد: رژیم صهیونیستی در تکمیل حلقه نفوذ خود، مشکلات عدیده‌ای را برای حکومت آقای البشیر مانند قراردادن نام سودان در میان کشورهای حامی تروریست، ایجاد آشوب‌های منطقه جنوب سودان یا منطقه دارفور، مسلح‌کردن گروه‌های معارض و فشارهای اقتصادی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به وسیله همین حربه‌ها و با نفود عربستان و امارات(پیشران عادی‌سازی روابط) توانست انقلاب مردمی سودان را توسط حکومت نظامی مصادره کند و این بار آقای حمیدتی در یک مصاحبه گستاخانه اعلام می‌کند: ما از هیچ‌کس نمی‌ترسیم و از هیچ‌کس واهمه نداریم که با اسرائیل روابط خودمان را عادی‌سازی کنیم، چون اگر روابط ما با اسرائیل عادی شود وضع اقتصادی سودان بهبود می‌یابد، گروه‌های معارض مسلح دولت مرکزی سلاح را بر زمین گذاشته و نام کشور از لیست کشورهای حامی تروریست خارج می‌شود.

دکتر سید افقهی یادآور شد: البته اظهارات حمیدتی نشان می‌دهد کسانی که گروه‌های مسلح را حمایت می‌کنند، رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند. کسانی که فشار آورده و به ناحق نام سودان را وارد لیست کشورهای حامی تروریست کردند، آمریکا و اسرائیل بودند.

وی افزود: امروزه صهیونیست‌ها می‌خواهند با همین تطمیع و طعمه‌ای که برای مردم سودان ایجاد کردند، سودان را به جرگه کشورهای عادی‌سازی روابط وارد کنند. ولی مردم سودان مسلماً زیر بار این عادی‌سازی نخواهند رفت، حتی اگر به شکل قانونی و صوری سودان بخواهد روابط خودش را با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی کند.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/TFcuB

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.