پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گزارش| نقش روباه پیر در ایجاد رژیمی اشغالگر

با شکست مسیحی‌ها در جنگ‌های صلیبی، یک نفرت عمومی در انگلیس نسبت به یهودیان شکل گرفت. مردم، یهودیان را متهم به ارتکاب هرگونه جنایتی می‌کردند و در آخر این نفرت منجر به صادر شدن اعلامیه بالفور شد که راه اشغال فلسطین را برای یهود هموار ساخت.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، کتاب «555»، نوشته شمس‌الدین رحمانی از مصائبی می‌گوید که محصول حضور صهیونیسم و اسرائیل در غرب آسیا است. متن زیر بخش اول از کتاب ۵۵۵ است.

اعلامیه بالفور، اعلامیه‌ای است که در سال ۱۹۱۷ میلادی به وسیله وزیر خارجه انگلیس، لرد جیمز بالفور صادر شد و تاسیس کانون ملی یهود در فلسطین را رسماً از طرف دولت انگلیس تضمین کرد. هر ذهن کنجکاوی می‌خواهد بداند که چرا انگلیس این اعلامیه را داد؟ و علت خطاب قراردادن لرد روچیلد در این اعلامیه چه بود؟ و چرا در این سال؟

اندره موروا نویسنده یهودی می‌نویسد: «ادوارد اول در سال ۱۲۹۰م کلیه یهودی‌ها را از انگلستان اخراج کرد ... شکست مسیحی‌ها در جنگ‌های صلیبی منجر به تحریک یک نفرت عمومی انگلیسی نسبت به یهودیان شده بود ... مردم یهودیان را متهم به ارتکاب هرگونه جنایتی می‌کردند. اشرافی که به یهودیان بدهکار بودند، می‌خواستند هرچه زودتر از بدهکاری‌ها و بستانکاران خود خلاص شوند. رفتار ادوارد نسبت به یهودیان از سایرین، جوانمردانه‌تر بود.»

 

یهود در سراشیبی نفرت

ویل دورانت پس از نقل مسائل مالی یهودی‌ها از بیش از یک قرن قبل از این واقعه به این جریان می‌پردازد و می‌نویسد: «...پادشاهان انگلیسی، گاهی در مورد آن اتباعی که به یهودیان بدهکار بودند، با صدور فرامینی، تعهد پرداخت فرع (نزول پول) یا اصل یا هر دو را باطل می‌ساختند (به علت فشاری که به مردم می‌آمد و احتمال ناآرامی می‌رفت).... در سال ۱۲۱۰م جان لکند پادشاه انگلستان فرمان داد که کلیه یهودیان کشور، اعم از مرد و زن و بچه را زندانی کنند. مبلغ ۶۶۰۰۰ مارک هر مارک معادل نیم پوند نقره با قوه خرید شاید پنجاه برابر امروز از آن‌ها باج گرفتند ... در سال ۱۲۳۰م هنری سوم با این اتهام که یهودیان سکه ریج مملکت را تراشیده‌اند و ظاهراً برخی به این عمل دست زده بودند- یک سوم کلیه اموال منقول یهودیان انگلیس را توقیف کرد.»

ادوارد اول وام‌دادن به قصد رباخواری را اکیداً ممنوع کرد و با این همه وام‌گرفتن، کماکان این عمل ادامه یافت و چون این امر مستلزم خطر زیادتری بود، میزان ربح (یعنی بهره) افزایش گرفت. ادوارد دستور داد تا کلیه یهودیان انگلیس را بازداشت و اموالشان را ضبط کنند. از جماعت یهودی ۲۸۰ نفره در لندن تکه‌تکه، چهار شقه و به‌دار آویخته شدند. عده دیگری در ولایات به قتل رسیدند و اموال صدها نفر یهودی به نفع خزانه مملکتی ضبط شد.

 

تاریخ تمدن، ویل دورانت، جلد چهارم، ص۴۸۲

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/Unzyt

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.