پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| غده‌ای سرطانی در قدس

صهیونیسم بین‌‌الملل خطری جهان‌شمول برای همه ادیان الهی است؛ برای اسلام به طور ویژه و برای جمهوری اسلامی به عنوان ام‌القری کشورهای اسلامی به طور اخص خطرساز است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، توجه و اهمیت به مسئله قدس یکی از مسائلی است که مورد اهمیت برای جهان اسلام و امنیت کشورهای منطقه است، چرا که رژیم صهیونیستی در تلاش است با ناامن کردن منطقه به حربه‌های گوناگون بتواند بر منطقه مستولی شود، اما این امکان‌پذیر نیست. از همین روی «حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری»، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به این مسئله توجه داشت. (این مصاحبه پیش از سال 1399 انجام شده و در تاریخ فعلی بازنشر شده است).

 

خیبر: چه ضرورتی اقتضا می‌کند که مسئله قدس و فلسطین را بشناسیم و دیگران را هم به این شناخت برسانیم؟

هر انسانی برای تامین منافع خودش و دفع مضارّ هم باید عوامل مثبت و عوامل مفید را برای حیات و تکامل خودش شناسایی کند و هم باید عوامل نابودی، نکبت، مرض، سقوط، و آسیب‌ها را شناسایی کند. طبیعی است که امروز محور شرارت‌ها و دشمنی‌ها علیه مسلمانان، صهیونیسم بین‌الملل است و اگر کسی نسبت به دشمن شناخت لازم را پیدا نکند و اطلاعات لازم را نداشته باشد به طور جدی آسیب خواهد دید و مورد هجوم قرار می‌گیرد.

حضرت علی علیه‌السلام می‌فرمایند: «من نام لم یُنَم عنه»،‌ اگر کسی خوابید اینگونه نیست که دشمنش هم خوابیده و به دنبال ضربه‌زدن به او نیست. اگر نگاهی به آیات شریف قرآن کریم داشته باشیم خواهیم دید که بدترین دشمن مسلمانان یهود گفته شده و یهود صهیونیست با غصب بیت‌المقدس در حقیقت غده سرطانی در دل جهان اسلام ایجاد کرده و صرفاً کارشان هم با غصب بیت‌المقدس تمام نخواهد شد، بلکه با مبانی نژادپرستی داعیه حاکمیت بر کل دنیا را دارند و به دنبال نابودکردن مسلمان‌ها و ملت‌های دیگر هستند.

به همین خاطر امروز شناخت دشمن، شناخت صهیونیسم برای مسلمان‌ها بسیار مهم است و قدس هم نماد این دوستی و دشمنی است؛ نماد ایستادگی در مقابل صهیونیسم است و تل‌آویو از نظر زمین، وضعیت شهری و ساخت شهری کم‌تر از بیت‌المقدس نیست. چرا آمریکا سفارتش را به بیت‌المقدس منتقل می‌کند؟ در حقیقت یک اعلام تثبیت تجاوزگری، یک اعلام جنگ با مسلمان‌هاست و قدس امروز نقشی نمادین دارد.

 

خیبر: هدف امام خمینی(ره) از اعلام جمعه آخر ماه مبارک رمضان به مناسبت روز قدس چه بود؟

حضرت امام(ره) خطر صهیونیسم را به خوبی درک کرده بودند و می‌دانستند ریشه همه دشمنی‌ها، خباثت‌ها، عنادورزی‌ها علیه مسلمانان در صهیونیسم و نماد آن هم رژیم صهیونیستی است. اگر مسلمان‌ها نسبت به این خطر آگاه شوند، بصیرت پیدا کنند، اهتمام بورزند که این خطر را درک کنند، مسلمان‌ها حیات و بقای اسلام را تضمین کردند.

اگر مسلمان‌ها بخواهند به اختلافات درونی بپردازند و به موضوع قدس بی‌توجه باشند هیچ وقت اسلام به آن جایگاه رفیع خودش در حاکمیت بر جهان در نجات بشریت نخواهد رسید.

حضرت امام(ره) باید زمانی را برای این موضوع تعیین می‌فرمودند تا در بین امت‌های اسلامی جایگاه داشته باشد. تاریخ هجری قمری برای مسلمان‌ها مهم است و اگر هم روزی را تعیین می‌کردند، چون ممکن بود تفاوت داشته باشد و در کشوری تعطیل باشد و در کشور دیگری تعطیل نباشد.

امام،‌ اولا یک زمانی را تعیین کردند که برای همه مسلمان‌ها در ذهن‌شان تثبیت شود، چون شاخص است، جمعه آخر ماه مبارک رمضان، دوم اینکه ماه رمضان را انتخاب کردند که در حقیقت اواخر ماه رمضان مسلمان‌ها تحت تاثیر آثار و برکات ماه رمضان و روزه‌داری دچار تحولات روحی و درونی شدند و عِرق‌شان نسبت به مسائل اسلامی و مسائل جهان اسلام بیش از زمان‌های دیگر است.

 

خیبر: در سطح جهان، مردم دنیا چقدر نسبت به این موضوع حساس‌تر شدند؟

برای جا انداختن مسئله‌ای سه حالت وجود دارد: حالت اول اینکه موضوعی را همه دولت‌ها، ملت‌ها، تریبون‌ها و رسانه‌ها تبلیغ کنند تا خوب جا بیفتد، این یک حالت است. دوم اینکه نسبت به آن بی‌تفاوت باشند و عده‌ای آن را تبلیغ و ترویج کنند و سعی در احیا و اقامه‌اش داشته باشند. سوم اینکه اراده‌هایی بر این تعلق بگیرد که نگذارند یک موضوعی شکل بگیرد.

امروز متاسفانه در جهان اسلام شاهد حالت سوم هستیم، یعنی همه نظام سلطه و استکبار جهانی، توانمندی‌ها و امکانات حکومت‌های دست‌نشانده نظام سلطه در کشورهای اسلامی و عربی اراده‌شان بر این است که نگذارند روز قدس جایگاه واقعی خودش را در جهان اسلام پیدا کند، چون اگر چنین اتفاقی بیفتد رژیم صهیونیستی فاتحه‌اش خوانده خواهد شد و علی‌القاعده اگر همه جهان اسلام با همین عظمت با همین فراگیری و گستردگی شکل بگیرد، فاتحه نظام سلطه و رژیم صهیونیستی خوانده شده است.

دوم اینکه آن‌ها نمی‌خواهند مبدع این موضوع، مکتب تشیع و انقلاب اسلامی و امام راحل‌مان باشد. آن‌ها هر چیزی که حتی به ضرر رژیم صهیونیستی باشد، در کشورهای عربی که حکام آن‌ها سرسپرده نظام سلطه هستند و قدرت‌های بیگانه آن‌ها نمی‌خواهند بگذارند که اسمی، عمل صالح شیعه و به اسم ایران و انقلاب اسلامی تحقق پیدا بکند و تثبیت بشود.

بنابراین امروز در شرایط عادی نیستیم، بلکه در یک جنگ همه‌جانبه با همه صهیونیسم بین‌الملل و نظام سلطه و حکام دست‌نشانده آن‌ها هستیم. جریان‌های انحرافی، جریان‌های تکفیری، حکامی که دست‌شان به طور آشکار و نهان در دست سران نظام سلطه و رژیم صهیونیستی است، این‌ها به هر حال در کشورهای اسلامی حکومت می‌کنند و آن‌ها را چپاول می‌کنند و علاقه‌ای به این ندارند که روز قدس شکل بگیرد.

برخی فکر می‌کنند که ما داریم صرفاً برای دفاع از چند مسلمان عرب نسبت به فلسطین موضع انقلابی می‌گیریم یا روز قدس را برگزار می‌کنیم، بعضی‌ها فکر می‌کنند مثلاً حضور جمهوری اسلامی در سوریه یا جای دیگری که به صورت مستشاری کمک می‌کند و صحبت از قدس و دشمن با رژیم صهیونیستی و مبارزه با تکفیری‌ها می‌کند، صرفاً جنبه کمک به تعدادی مسلمان عرب را دارد.

واقع امر این نیست. صهیونیسم بین‌‌الملل خطری جهان‌شمول برای همه ادیان الهی است، برای اسلام به طور ویژه و برای جمهوری اسلامی به عنوان ام‌القری کشورهای اسلامی به طور اخص. بنابراین اگر ما در تحریک احساسات مسلمان‌ها و برای مقابله با رژیم صهیونیستی، جریان‌ها تکفیری که در بلاد اسلامی فعال هستند، عربستان سعودی و دیگران، حکام عربستان سعودی در حقیقت یک استحفاظ از اصل اسلام و ادیان الهی و مسلمان‌ها و خودمان هست.

اگر مقابله و مقاومت نبود، تا امروز سران نظام سلطه، رژیم صهیونیستی و حکام سرسپرده مثل آل‌سعود و آل‌یهود چیزی از کشور ما و از امت اسلام باقی نگذاشته بودند. بنابراین این در حقیقت یک دفاع و یک جهاد مقدس برای حفظ کشورمان، اسلام‌مان، تمامیت ارضی‌مان، آرمان‌ها و اصول‌مان، از ناموس، خاک و از ملیت‌مان است.

 

خیبر: تشکر می‌کنم که وقت‌تان را در اختیار پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر قرار دادید.

 

خبرنگار: علی رضایی

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/VcryM

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.