پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| شواهدی بر فروپاشی آمریکا

اگر آقای ترامپ به هر دلیلی در کاخ سفید بماند قطعاً فروپاشی ایالات متحده آمریکا زودتر از موعد مقرری که کارشناسان و نظریه‌پردازان سیاسی غربی پیشبینی کرده‌اند اتفاق خواهد افتاد.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ «دکتر مجید صفاتاج»، کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا و فلسطین در یادداشتی به بررسی پیامدهای انتخابات آمریکا بر آینده این کشور پرداخت که متن آن بدین شرح است؛

از نکاتی که از روی غفلت یا به عمد به آن پرداخته نشده آینده ایالات متحده آمریکاست. رهبر معظم انقلاب به این نکته اشاره کردند که هر کدام از این دو رقیب انتخاباتی بر سر کار بیایند برای ما تفاوتی ندارد، اما مشخص است که قدرت آمریکا رو به افول است و ایالات متحده در سراشیبی سقوط قرار داد. منتها ممکن است با روی کار آمدن شخصی این فروپاشی زودتر از موعد مقرر رخ دهد و یا دیرتر به وقوع بپیوندد.

در مباحثی که درباره انتخابات آمریکا مطرح گردید به بحث فروپاشی ایالات متحده و یا به تعبیر دقیق‌تر سقوط امپراتوری آمریکا کمتر پرداخته شد. امام خمینی پیش و بعد از انقلاب اسلامی به آن تأکید کردند و مقام معظم رهبری در بیانات و سخنرانی‌های خودشان به این نکته اشاره نمودند که قدرت آمریکا رو به افول است.

این نکته مورد تأیید کارشناسان و نظریه‌پردازان غربی قرار گرفته است. برخی از آن‌ها معتقد هستند که قدرت آمریکا به ویژه قدرت هژمونی و سلطه‌گری او رو به افول است و برخی دیگر ضمن تأکید بر افول قدرت و هژمونی آمریکا بر فروپاشی ایالات متحده آمریکا همانند فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی تأکید دارند.

کارشناسان دلایلی را برای فروپاشی آمریکا در نظر گرفته‌اند. آقای ترامپ با سیاست‌های نابخردانه خود فروپاشی آمریکا را تسریع می‌بخشد. این فروپاشی در گستره سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

کارشناسان در هر یک از حوزه‌های سیاسی، نظامی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و اقتصادی شواهد و دلایلی دارند و براساس آن معتقدند که فروپاشی ایالات متحده آمریکا قطعاً اتفاق خواهد افتاد. زمان این فروپاشی برای آمریکایی‌ها و دیگران مشخص نیست. سردمداران و هیئت حاکمه آمریکا در تسریع فروپاشی تأثیرگذار خواهند بود.

اگر آقای ترامپ به هر دلیلی در کاخ سفید بماند قطعاً فروپاشی ایالات متحده آمریکا زودتر از موعد مقرری که کارشناسان و نظریه‌پردازان سیاسی غربی پیشبینی کرده‌اند اتفاق خواهد افتاد. اگر رقیب او، آقای بایدن هم در مسند ریاست‌جمهوری آمریکا قرار بگیرد با توجه به بحران‌های اقتصادی و افول قدرت آمریکا در جهان و همچنین بحران‌های داخلی این کشور نمی‌تواند این کشتی به گل نشسته را به حرکت وابدارد و مسیر آن را به سمت دریاهای آزاد هدایت کند.

قطعاً نسل کنونی فروپاشی ایالات متحده آمریکا را در کمتر از یک دهه خواهند دید همان‌طور که در سال 1991 میلادی مردم جهان شاهد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بودند.

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.