پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| رفتارهای دوگانه غرب در مواجهه با ترور دانشمندان ایرانی

کشورهای اروپایی و در رأس آن‌ها انگلیس و فرانسه به دنبال کسب اطلاعات در خصوص شهید فخری‌زاده بودند. این رفتار دوگانه آن‌ها نشان می‌دهد که این کشورها جاده‌صاف‌کُن وقوع چنین اتفاقاتی در کشور ما هستند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ «دکتر موسی حقانی»، رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر در یادداشتی به بررسی عوامل ترور شهید دکتر محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان پرداخت که در ادامه متن آن را ملاحظه می‌کنید؛

ملت ما در حزن از دست دادن سرداری به سر می‌برد که ناجوانمردانه توسط عوامل صهیونیسم در ایران به شهادت رسید. شهادت شهید فخری‌زاده نشان می‌‌دهد که دشمن برای ضربه زدن به ایران بیدار است و پی‌درپی به دنبال توطئه و نقشه‌کشی برای از بین بردن ظرفیت‌های کشور ماست.

این کارها به اشکال مختلفی صورت می‌گیرد، با انفجار در مراکز هسته‌ای یا حمله سایبری به بخش‌های مختلف صنعتی و یا شهادت دانشمندانمان همچون شهید فخری‌زاده، شهید شهریاری و سایر شهدای هسته‌ای و سردار بزرگ سلیمانی.

دشمن، 10 سال پیگیر به شهادت رساندن شهید فخری‌زاده بود و به تعبیر فرزندش با جنگی تمام عیار ایشان را به شهادت رساند. در حادثه به شهادت رساندن این عزیز، انفجاری صورت می‌گیرد و افراد مسلح به ایشان شلیک می‌کنند. این مسائل نشان می‌دهد که دشمنان برای از بین بردن ظرفیت‌های انقلاب اسلامی از هیچ کاری فروگذاری نمی‌کنند.

فعالیت شهید فخری‌زاده در حوزه هسته‌ای، دفاعی، پزشکی و دارویی بود. کیت تشخیص کرونا یکی از دستاوردهایی بود که تحت نظر ایشان ساخته شد. واکسن کرونا هم که به مرحله آزمایش انسانی رسیده است با همت این شهید و همکارانشان ساخته شد.

این فعالیت‌ها باعث شد که دشمن، شهید فخری‌زاده را زیر نظر بگیرد و در سخنرانی‌های نخست‌وزیر اسرائیل نام او برده و جان او تهدید می‌شود. نتانیاهو می‌گوید: ما تو را تحت نظر داریم و هیچ‌وقت ایمنی نخواهی داشت. حرف‌های اولمرت و نتانیاهو در خصوص این شهید با تهدید‌هایی همراه بود و در نهایت به آن عمل کردند.

با پیروزی انقلاب اسلامی ما موفق شدیم که سلطه آمریکا و اسرائیل را در کشورمان از بین ببریم. ایران جولانگاه صهیونیسم بین الملل بود. آن‌ها به صراحت بیان می‌کنند که اگر دنیا بفهمد که ما در دوران پهلوی در ایران چه کارهایی کردیم انگشت تعجب به دندان خواهد گرفت. این روایت‌ها مبین نفوذ گسترده آن‌ها در ایران است.

به عبارتی ایران، ستون پنجم اسرائیل در منطقه بود و انقلاب اسلامی این ظرفیت را از آن‌ها گرفت و در گام بعدی، حمایت ایران از جریان مقاومت باعث شکست‌های اسرائیل و آمریکا در منطقه شد.

استکبار جهانی و رژیم‌های آلت دست او همچون رژیم صهیونیستی به هیچ‌وجه نمی‌خواهند کشور ایران و سرزمین‌های اسلامی قدرتمند شوند به همین دلیل آن‌ها حدود دویست سال است که تمام تلاششان را به کار می‌برند تا بتوانند سرزمین‌های اسلامی را تجزیه و تضعیف کنند و با جنگ و اعمال زور تحت سلطه خودشان در بیاورند. وضعیتی که در فلسطین و عراق و سوریه و خیلی از کشورها حاکم است، به سیاست اهریمنی آن‌ها برمی‌گردد.

در این راستا سفیر انگلیس به صراحت به وزارت خارجه‌شان می‌نویسد که ایران می‌بایست در بَربَریت نگه داشته شود. در این راستاست که می‌بینیم امیرکبیرها، سردار سلیمانی‌ها، شهریاری‌ها، فخری‌زاده‌ها به شهادت می‌رسند.

اساساً آن‌ها نمی‌خواهند که هیچ کشور اسلامی قدرتمند شود. این مسئله هم به خاطر مراجع بزرگ شیعه می‌باشد که همیشه در صف اول مبارزه با استکبار قرار داشته‌اند. آن‌ها برای ایران حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. بنابراین هر تلاشی که موجب اعتلای ایران بشود از سوی آن‌ها مورد غصب واقع می‌شود و تلاش می‌کنند که از آن جلوگیری کنند. شهادت شهید فخری‌زاده یکی از اقدامات آن‌ها در این راستا بود. لازم به ذکر است که دوست و دشمن هم فرقی نمی‌کند.

در دهه هشتاد، شاهد ترور دانشمندان هسته‌ای مصر به دست اسرائیل هستیم. این در شرایطی است که مصر با اسرائیل پیمان دوستی دارد و اولین کشور اسلامی بود که با اسرائیل در قالب قرارداد کمپ دیوید ارتباط برقرار می‌کند.

از سال 2003 تا 2008، در عراق چیزی حدود 550 نفر از دانشمندان هسته‌ای و اساتید در حوزه فیزیک و شیمی ترور شدند. عراق اشغال شده و تحت سلطه آمریکایی‌ها بود و رمقی برای فعالیت خاصی نداشت، اما صهیونیست‌ها کوچه‌به‌کوچه و خانه‌به‌خانه به دنبال اساتید فیزیک و هسته‌ای می‌گشتند تا آن‌ها را از بین ببرند و در این فعالیت‌ حدود 550 نفر از فرزندان کشور عراق را به شهادت رساندند.

آن‌ها کشورهای اسلامی را ضعیف و ذلیل می‌خواهند و برنامه‌هایی برای نفوذ، تضعیف و تجزیه آن‌ها دارند. تمام تلاش آن‌ها برای جلوگیری از پیشرفت این کشورهاست تا تحت سلطه آن‌ها باقی بمانند.

با توجه به اینکه ما خطوط قرمز آن‌ها را در پیشرفت و فناوری رد کردیم، دشمنان هم با به شهادت رساندن شخصیت‌هایی همچون شهید سلیمانی و شهید فخری‌زاده و دیگر پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال تضعیف و جلوگیری از قدرتمند شدن ایران بودند.

ما باید تمام تلاشمان را به کار ببریم تا راه این شهیدان را دنبال کنیم. دشمن بزدل نمی‌تواند این حرکت را متوقف کند. ما شاهد بودیم که بار ریخته شدن خون هر شهیدی، صدها جوان برای پاسداری از آن خون به پا ایستادند و توانستند از کشورمان در مقابل ناجوانمردانه‌ترین تهدیدات در حوزه‌های دفاعی، سیاسی و امنیتی، تکنولوژی و فن‌آوری محافظت کنند.

اتحادیه اروپا، این اقدام را محکوم کرد. این در شرایطی بود که کشورهای اروپایی و در رأس آن‌ها انگلیس و فرانسه به دنبال کسب اطلاعات در خصوص شهید فخری‌زاده بودند. این رفتار دوگانه آن‌ها نشان می‌دهد که این کشورها جاده‌صاف‌کُن وقوع چنین اتفاقاتی در کشور ما هستند.

براساس آنچه که تاکنون منتشر شده ام‌.ای‌.سیک انگلستان و دستگاه امنیتی فرانسه و کشورهای منطقه طی 10 سال گذشته دست به بازجویی ایرانیانی زدند که به این کشور تردد داشتند. دلیل اصلی آن‌ها هم کسب اطلاعات درباره شهید فخری‌زاده بوده است. بنابراین، این‌گونه اظهارنظرها برای پیشگیری از این‌گونه اقدامات تأثیرگذار نیست.

پاسخ قاطع به این رفتارها و ایستادگی تمام عیار در مقابل غرب و رژیم صهیونیستی تنها راهکار به عقب راندن آن‌هاست که ان‌شاءالله محقق خواهد شد. آمریکا و اسرائیل موقعیت 42 سال پیش را در جهان و منطقه ندارند و این حاصل ایستادگی مردم ایران و مقاومت در مقابل این اهریمنان است و ان‌شاءالله به زودی شاهد نابودی آن‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.