پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| همجنس‌گرایی در اسرائیل

فضای اجتماعی رژیم صهیونیستی از نوعی تبعیض نژادی و اختلاف طبقاتی رنج می‌برد. این امور باعث شده تا اسرائیل برای جبران این مشکلات و سرپوش نهادن بر رفتارهای خود، نشان دادن چهره‌ای دمکراتیک و جهانی و کم کردن فشارهای سیاسی از این انحرافی جنسی حمایت و از آن استقبال کند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ همجنس‌گرایی پدیده‌ایست که از مدت‌ها پیش دامن بشریت را به خود آلوده کرده ولی ما در قرن اخیر شاهد تکاپو و رشد بی سابقه این جریان انحرافی در میان مردم هستیم. در این بین رژیم اسرائیل با این که در ابتدا چنین عملی را غیر شرعی و حتی غیر قانونی می‌دانست، شرایط را برای این امر به سرعت تغییر داد. قوانین گذشته لغو و در مقابل قوانینی در حمایت و تشویق همجنس‌گرایان تصویب شد. تا جایی که اسرائیل امروزه به پایگاهی ایمن برای همجنس‌گرایان تبدیل شده است.(1) به شکلی که برای جذب توریست‌های همجنس‌گرا و همچنین امنیت آن‌ها برایشان کلوپ‌ها و پارک‌های اختصاصی در نظر گرفته و سالانه مبلغ قابل توجهی از این طریق درآمد زایی می‌کند.(2)

جالب است که در طول تاریخ در رفتار همه گروه‌های یهودی چنین انحرافی دیده نشده است. به همین دلیل کتاب مقدس یهودیان «تلمود»، به طور ویژه به آن نپرداخته است. حتی در سال‌های پایانی قبل از میلاد که دو فرهنگ هلنی و یهودی به شدت مواجهه داشته و نخبگان یهودی از آنان متاثر شده‌اند، چنین رفتارهای زشتی دیده نمی‌شود. با این که همجنس‌گرایی در فرهنگ هلنی به طور واضح دیده می‌شود. با این حال در سفر لاویان و در جریان لوط نبی(ص)، نبی بلیعال و بنیامین(۲۰:۱۹) این عمل گناه کبیره دانسته شده و مجازات اعدام برای آن در نظر گرفته شده است.

با وجود مخالفت‌های مردمی و مذهبی، اولین گروه مردان همجنس‏گرا یهودی به رهبری «ماگنوس هرشفیلد»(3) تشکیل شد. به دنبال آن در ۱۹۷۷م اولین راهپیمایی همجنس‏گرایان در تل‏آویو برگزار شد و در کمتر از دو دهه این عمل قانونی و رسمی شد. به گونه‌ای که در شهر مذهبی قدس، با وجود مخالفت یهودیان، مسیحیان و مسلمان، این راهپیمایی انجام گرفت.

در ادامه این جریان، برخلاف یهودیان اُرتدوکس که مذهبی‌تر هستند از میان یهودیان اصلاح طلب و محافظه کار، عده‌ای به همجنس‌گرایی روی آورده و حتی حاخام و کنیسه مخصوص به خود را دارا شدند.

در واقع بزرگترین موج این جریان انحرافی در اسرائیل به سال ۱۹۸۸م باز می‌گردد؛ زمانی که کنست با وجود مخالفت حاخام‌های اُرتدوکس، قانون مجازات همجنس‌گرایی را لغو نمود. بعد از این اتفاق بود که مجلات مربوط به این موضوع به دو زبان عبری و انگلیسی منتشر شد. همچنین در ۱۹۹۱م سومین کنفرانس بین‌المللی همجنس‌گرایان در تل‌آویو برگزار شد. دولت وقت برای حمایت از این جریان یا به عبارتی تشویق آنان، قوانینی مثل: «امکان ثبت رسمی ازدواج، فرزند خوانندگی، حق اشتغال در همه سطوح حتی مناسبات حکومتی، ممنوعیت اعمال خشونت علیه همجنس‏گرایان و حقوق مربوط به زوج غیر همجنس مثل: حقوق مالی، ارثیه، حضانت فرزند، عائله مندی و » را به تصویب رساندند.

این رفتار خلاف عرف و مذهب، جامعه مذهبی یهودی به خصوص جریان اُرتدوکس را به شدت منزجر و ناراحت کرد. آنان همجنس‌گرایی را گناه کبیره و افراد مبتلا به آن را با حیوان برابر می‌دانند. یکی از حاخام‌های اُرتدوکس در مقام گلایه گفته بود: «قبلاً تل‌آویو مرکز تجمع سکولارها و قدس پایتخت یهودیان دین‌دار بود اما اکنون فرقی میان آن دو نیست. محل فروش ابزار فساد و مجلات غیر اخلاقی در همه جای قدس حتی در نزدیکی دیوار ندبه نیز دیده می‌شود.»

به عقیده یهودیان مذهبی، همجنس‌گرایی موجب برانگیختن خشم الهی شده و عقوبت او را در پی دارد. به طور مثال حاخام «شلومو بنیزری» که عضو حزب «شاسی» در کنست و از وزرای سابق رژیم صهیونیستی است در این باره گفت: «انتظار دارد یک زلزله خانمان سوز اسرائیل را ازبین ببرد، چرا که دولت با حضور همجنس‌گرایان در کشور و فعالیت‌های آنان موافقت کرده است

این نارضایتی‌ها در برخی موارد منجر به بروز خشونت شده و حتی در برخی موارد منجر به مرگ افراد می‌شود. در راهپیمایی همجنس‌گرایان در ۲۰۰۵م یک یهودی اُرتدوکس به راهپیمایان حمله کرد و باعث کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو نفر شد. در واقع این روندی است که هر از گاهی در این قبیل تجمعات اتفاق می‌افتد.

با توجه مطالب بیان شده سوالی که مطرحی می‌شود این است که، اگرچه جریان همجنس‌گرایی یک مطالبه مردمی بود ولی با توجه به مخالفت‌های جامعه مذهبی و غیر مذهبی یهودیان، چرا دستگاه حاکم اسرائیل تا این حد از این جریان انحرافی حمایت کرده و می‌کند؟

 

دلایل دولت اسرائیل برای حمایت از همجنس‌گرایی

۱اسرائیل همواره در نوع رفتار خود با مردم بومی فلسطین خشونت را بکار می‌برد که باعث شده چهره‌ای منفور در بین مردم جهان از او ساخته شود. جدای از این، فضای اجتماعی این رژیم نیز از نوعی تبعیض نژادی و اختلاف طبقاتی رنج می‌برد. این امور باعث شده تا اسرائیل برای جبران این مشکلات و سرپوش نهادن بر رفتارهای خود، نشان دادن چهره‌ای دمکراتیک و جهانی و کم کردن فشارهای سیاسی از این انحراف جنسی حمایت و از آن استقبال کند.

۲- گسترش و شیوع جریان سکولار در میان گروه‌های یهودی و نظام‌ سیاسی، منجر به تضعیف جریان مذهبی و در پی آن تضعیف نهادها و هنجارهای دینی و اخلاقی در جامعه شد. البته نباید از نظر دور داشت که یکی از سیاست‌های دیگر این رژیم که همواره آن را دنبال می‌کند حفظ تعادل میان دو جناح مذهبی و سکولار است که حمایت از همجنس‌گرایی از ابزارهای کنترل جریان مذهبی است.

۳- تاکید این رژیم و این دین بر قومیت به جای مذهب و پافشاری بر آن، باعث شده فضا برای انجام هر رفتار خلاف اخلاقی باز باشد.

۴- نکته بعدی مهاجر بودن اکثر جمعیت این رژیم است که به عدم هماهنگی فرهنگی و نبود معیار اخلاقی واحد انجامیده است. همین امر سبب شده تا نسبی‌گرایی در تمام بخش‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و این جامعه رسوخ کند.

۵- نگاه مسامحه‌آمیز مسئولان به همجنس‌گرایی و عدم برخورد جدی با متخلفان در زمان غیر قانونی بودن این عمل و وجود مجازات.

۶- در پایان مهم‏ترین عامل را می‌توان قانونی کردن این عمل دانست، چرا که به گسترش و همه‌گیر شدن این انحراف در همه نهادها به ویژه نهادهای مذهبی این رژیم شد.(4)

انتهای پیام/

پی‌نوشت:

۱ – https://www.yjc.ir/fa/news/4870797

۲- https://www.farsnews.com/news/13911201001077

۳- Magnose Hiresfield

۴- صفاتاج، مجید، دانشنامه صهیونیسم و اسرائیل، ج۶، تهران، آروَن، چاپ اول: ۱۳۸۸، ص۸۰۷-۷۹۴٫

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.