پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی شخصیت| پرفسور حاتم بازیان؛ حامی انتفاضه

حاتم بازیان بومی فلسطین است و در حال حاضر مدرس شاخه مطالعات خاور نزدیک و از مدرسان دپارتمان مطالعات آمریکایی آسیایی در دانشگاه یو.سی. برکلی است. در تظاهراتی که در ۱۰ آوریل ۲۰۰۴ در سانفرانسیسکو علیه جنگ در عراق اتفاق افتاد پروفسور بازیان، خواستار تشکیل یک “انتفاضه” در امریکا شد.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ مدتی قبل کتابی تحت عنوان “صد و یک پروفسور خطرناک” در آمریکا منتشر شد. موضوع این کتاب معرفی صد و یک پروفسور دانشگاهی است که جرم شان سخن گفتن درمورد هولوکاست و یهود در کلاس‌ها و کتاب‌هایشان است. در کنار انتشار این کتاب به اساتید دانشگاه‌‌های دیگر هشدار داده شده که چون این افراد از خط قرمز‌ها عبور کرد‌هاند نباید از آثار آن‌ها استفاده کنید. در مجموع وقتی آزادی نامحدود شود خودش مشکلاتی به وجود می‌آورد که نهایتاً محدودش خواهد کرد. متن ذیل معرفی «پروفسور حاتم بازیان» یکی از صد و یک پروفسوری است که نویسنده کتاب به آن پرداخته است.

حاتم بازیان بومی فلسطین است و در حال حاضر مدرس شاخه مطالعات خاور نزدیک و از مدرسان دپارتمان مطالعات آمریکایی آسیایی در دانشگاه یو.سی. برکلی است.

در دوران تدریس خود، دوره‌‌های اسلام، قانون اسلامی، تصوف، عربی و سیاست خاورمیانه در دانشگاه برکلی، دانشگاه ایالتی سن فرانسیسکو، اتحادیه فارغ التحصیلان الهیات برکلی و کالج دیابلو ولی آموزش داده است. او همچنین یکی از میزبانان و دستیار تولید یک برنامه رادیویی هفتگی به نام “اسلام امروز” است که از رادیوی کالیفرنیا پخش میشود که به مسائل مسلمان سرتاسر جهان اختصاص یافته است.

در تظاهراتی که در ۱۰ آوریل ۲۰۰۴ در سانفرانسیسکو علیه جنگ در عراق اتفاق افتاد پروفسور بازیان، خواستار تشکیل یک “انتفاضه” در امریکا شد. بر روی پلاکارت‌های تظاهرات نوشته شده بود: “ از مقاومت مسلحانه در عراق و همه جا‌های دیگر حمایت کنید.

دانشجویی که لبخند بر لب داشت پلاکارتی را حمل میکرد که میگفت: “زنده باد فلوجه”، جایی که به قلعه ابومصعب الزرقاوی و تروریست‌هایش تبدیل شده است؛ دانشجوی دیگری عروسکی از بوش بر روی یک میله چوبی گذاشته بود.

پروفسور بازیان به جمعیت پرشور اعلام کرد، “ما اینجا نشسته ایم و گذشت زمان را نظاره می‌کنیم درحالی که مردم دارند بمباران میشوند و اکنون وقت آن رسیده که ما یک انتفاضه در این کشور داشته باشیم که اساسا دینامیک سیاسی اینجا را تغییر دهد”.

او این دعوت به خود را با وعده دیگری به پایان رساند: “آن‌ها خواهند گفت که بعضی از فلسطینی‌ها خیلی رادیکالی هستند ـ خوب، شما هنوز رادیکالیسم را ندیده اید!

در کتاب جهاد آمریکایی: تروریست‌ها در میان ما زندگی می‌کنند، استیون امرسون نویسنده کتاب ظاهر پروفسور بازیان را در کنفرانس اتحاد مسلمانان آمریکا که در ماه مه ۱۹۹۹ در سانتا کلارا، کالیفرنیا برگزار شد توصیف میکند.

پروفسور بازیان در حال تبلیغ دولت اسلامی فلسطین بود: “در حدیث آمده [روایت زندگی حضرت محمد]، تا زمانی که با یهودیان نجنگید روز قضا هرگز اتفاق نخواهد افتاد و سنگ‌ها خواهند گفت: “ای مسلمان، یک یهودی پشت من پن‌هان شده است بیا و او را بکش!

هنگامی که برگزاری یک تظاهرات دانشجویی برای عدالت در فلسطین در سال ۲۰۰۲ در دانشگاه یو سی برکلی منجر به دستگیری ۷۹ نفر شد، پروفسور بازیان، در تظاهراتی که برای اعتراض به دستگیری‌ها انجام شده بود گفت: “اگر شما می‌خواهید بدانید فشار بر دانشگاه ازکجا میآید به نام یهودیانی که بر روی ساختمان‌های دانشگاه است نگاه کنید”.

مثل همیشه به گفته‌‌های خام و نژاد پرستانه پروفسور بازیان که در ملاعام گفته شد‌ه‌اند هیچ واکنشی از طرف اداره مرکزی دانشگاه یو سی برکلی که بخاطر حساسیت بسیار شدید خود نسبت به دیگر آزاری و نژادپرستی معروفند داده نشده است.

در مه ۲۰۰۲، پروفسور بازیان تنها سخنران یک رویداد دو روزه در دبیرستان جورج واشنگتن در سان فرانسیسکو بود. این رویداد آنچنان پرالتهاب و خشونت آمیز بود که باعث شد مدیریت مدرسه با نامه‌هایی رسمی از عموم مردم عذرخواهی کند.

به عنوان تبلیغ “مجمع فرهنگی” خاورمیانه در این همایش در حالی که دانش آموزان با پرچم فلسطین رژه میرفتند یکی از دانش آموزان آهنگ رپی می‌خواند که در آن صهیونیست را با نازی‌ها مقایسه میکرد.

دانش آموزان و معلمانی که شاهد بودند سخنرانی را “کاملا طرفدار فلسطین” توصیف کردند.

در ماه فوریه سال ۲۰۰۴، بازیان به یک دانشجوی مسلمان حق سخنرانی در یک انجمن حمایتی خیریه در دانشگاه مک‌گیل در مونترال را داد که عنوان این سخنرانی “امپراتوری جدید آمریکا و ماجراجویی‌های او در خاورمیانه” بود.

در این سخنرانی او به تفکرات کاملا نومحافظه‌کارانه اشاره کرد، او مقامات دولتی، “اسرائیل محوری”، حق مسیحیان و صنعت نفت را به عنوان چهار نیرو پشت سیاست خارجی آمریکایی معرفی کرد. پروفسور بازیان گفت: “محافظه کاران نیویورکی می‌خواستند خاورمیانه را به یک محله امن تبدیل کنند اما نه برای اعراب؛ آن‌ها می‌خواستند آنجا را به یک محله امن برای اسرائیل تبدیل کنند .

تحقیق: جاناتان کالت هریس

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.