پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی شخصیت| پروفسور نیکلاس دی ژنوا

پروفسور دی ژنوا: وطن پرستی آمریکایی از جنگ امپریالیستی و برتری سفید پوستان جدا نیست. پرچم‌های ایالات متحده امروز نماد ماشین‌های جنگی مهاجم در عراق هستند. آن‌ها نماد قدرت اشغالگری هستند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ مدتی قبل کتابی تحت عنوان «صد و یک پروفسور خطرناک» در آمریکا منتشر شد. موضوع این کتاب معرفی صد و یک پروفسور دانشگاهی است که جرم شان سخن گفتن درمورد هولوکاست و یهود در کلاس‌ها و کتاب‌هایشان است.

در کنار انتشار این کتاب به اساتید دانشگاه‌های دیگر هشدار داده شده که چون این افراد از خط قرمزها عبور کرده‌اند نباید از آثار آن‌ها استفاده کنید. در مجموع وقتی آزادی نامحدود شود خودش مشکلاتی به وجود می‌آورد که نهایتاً محدودش خواهد کرد. متن ذیل معرفی «پروفسور نیکلاس دی ژنوا» یکی از صد و یک پروفسوری است که نویسنده کتاب به آن پرداخته است.

 

دانشگاه کلمبیا

1 - استادیار انسان شناسی در دانشگاه کلمبیا

2 - خواستار تشکیل «یک میلیون مگادیشوس» کمین نظامی در سال ۱۹۹۳ در سومالی که ۱۸ آمریکایی را به کشتن داد.

3 - تنها قهرمانان واقعی کسانی هستند که راه‌هایی برای شکست دادن ارتش ایالات متحده پیدا می‌کنند.

نیکلاس دی ژنوا سی و پنج ساله استادیار علوم انسان شناسی در دانشگاه کلمبیا است. در سال ۲۰۰۳ او در یک سخنرانی آموزشی در دانشگاه کلمبیا که تمرکز کمی روی مخالفت با جنگ عراق داشت، خواستار تشکیل یک میلیون مگادیشو(پایتخت سومالی) شد، عبارتی که به شکست نظامی سال ۲۰۰۳ نیروهای ایالات متحده اشاره دارد که در آن جان ۱۸ آمریکایی گرفته شد. در واقع گروهی از چپگراهای ضد جنگ هستند که بوش و صدام را مانند هم می‌دانند و خواستار عقب‌نشینی نیروهای نظامی آمریکا هستند. در سخنرانی اصلی پروفسور نیکلاس دی ژنوا به این گروه اشاره دارد ولی منظور اصلی او عبارت آورده شده در متن است.

پروفسور دی ژنوا به سه هزار دانشجوی کلمبیا گفت: وطن پرستی آمریکایی از جنگ امپریالیستی و برتری سفید پوستان جدا نیست. پرچم‌های ایالات متحده امروز نماد ماشین‌های جنگی مهاجم در عراق هستند. آن‌ها نماد قدرت اشغالگری هستند. تنها قهرمانان واقعی کسانی هستند که راهی برای شکست دادن ارتش ایالات متحده پیدا می‌کنند.

پروفسور دی ژنوا پیش از این نیز گفته‌های جدال آمیز داشت. او در یک سخنرانی آموزشی که در سال ۲۰۰۲ در کلمبیا ایراد کرد گفت: میراث هولوکاست متعلق به مردم فلسطین است. دولت اسرائیل هیچ ادعایی برای میراث هولوکاست ندارد. میراث ستمدیدگان به ستمدیدگان تعلق دارد نه به ستمگران.

بدیهی است که تهاجم همزمان تمام کشورهای همسایه عرب به دولت تازه تشکیل شده اسرائیل در سال ۱۹۴۸ و همچنین وضعیت جنگی فلسطینیان علیه اسرائیل که همچنان هم ادامه دارد و بوسیله دیگر کشورهای عربی نیز حمایت می‌شود در برداشت پروفسور دی ژنووا از وضعیت سیاسی به منزله ستمگری دولت اسرائیل است.

پس از این دو اظهار نظر، پروفسور دی ژنوا مصاحبه‌ای را برای توضیح و تفسیر سخنان خود انجام داد که چندان نتوانست موفق باشد. او در توضیح اشاره‌اش به «یک میلیون موگادیشوس» گفت که منظورش این بود که امیدوار است که نیروهای ایالات متحده در یک جنگ چریکی، مانند آنچه که در ویتنام اتفاق افتاد، متزلزل شوند.

پروفسور دی ژنوا در توضیح سخنان خود در مورد اسرائیل و فلسطینی‌ها گفت که منظور او این است که دولت اسرائیل «وارث قانونی» ظلم نازی‌ها نیست.

در یک میزگرد در سال ۲۰۰۴ در دانشگاه کلمبیا، پروفسور دی ژنوا علیرغم این حقیقت که دانشگاه کلمبیا تنها تعداد معدودی دانشجوی بومی آمریکایی (سرخ پوستان) دارد، خواستار تشکیل رشته مطالعات بومیان آمریکا در مرکز مطالعات قومیت و نژاد کلمبیا شد.

دی ژنوا، که صفحه شخصی‌اش در وب سایت دپارتمان علوم انسانی ابراز می‌کند که تمرکز تحقیقاتی او بر روی «دولت امنیت ملی» و «به اصطلاح (الکی مثلا)جنگ علیه تروریسم» است، گفت: ما همچنان در روابط اجتماعی دخالت می‌کنیم و سعی در بر هم زدن آن‌ها داریم. این کار نژادپرستی را بخشی تعیین‌کننده از جامعه ایالات متحده می‌کند.

همچنین نگاه کنید به: پروفسور ابر، برامفیل، جنسن، کرشتاین، مرانتو

تحقیق: جوزف ویلسون

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.