پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| چرا واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا قابل اعتماد نیست؟

از کجا معلوم واکسنی که می‌خواهند به ما بدهند همان واکسنی است که به اروپایی‌ها می‌دهند. ممکن است چیزی که به ما می‌دهند با آن چیزی که خودشان مصرف می‌کنند متفاوت باشد. چون شاید بخواهند بر روی مردم ما تستی را انجام دهند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ تقریبا یکسالی می‌شود که ویروس منحوس کرونا جهان را فراگرفته و هر روز بر تعداد فوتی‌های آن افزوده می‌شود. با این وجود جامعه پزشکی از نخستین روزهای شناسایی این ویروس، کار خود را برای تولید واکسن علیه کرونا آغاز کرده و تاکنون نیز موفقیت‌هایی کسب کرده است.

دانشمندان ایران اسلامی نیز هم پا با جامعه جهانی برای تولید واکسن ایرانی کرونا تلاش‌های شبانه روزی داشته و موفق شدند در این زمینه اقدامات خوبی داشته باشند. با این وجود عده‌ای در داخل کشور به سبب منافع مادی و اغراض سیاسی این موفقیت را زیر سوال برده و تأکید دارند که واکسن ایرانی کرونا مشکلی را حل نمی‌کند و بهترین راهکار استفاده از واکسن آمریکایی و انگلیسی است.

رهبر معظم انقلاب نیز چندی پیش با توجه به کارنامه سیاه آمریکا و انگلیس در برخورد با ملت ایران، در رسانه ملی اعلام کردند که خرید واکسن کرونا از این دو کشور ممنوع است و باید به فکر استفاده از واکسن کشورهای دیگر بود. پس از سخنان معظم له عده‌ای که منافع خود را در خطر دیدند به صورت گسترده در فضای مجازی و حقیقی اقدام به شایعه پراکنی کردند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، برای بررسی مطالب مطرح شده درباره واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا با «پرفسور علی کرمی»، متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و مهندسی ژنتیک گفت‌وگویی داشته که در ادامه متن آن را ملاحظه می‌کنید؛

 

خیبر: استاد برای ورود به بحث نخست مقداری درباره تفاوت واکسن‌های خارجی و ایرانی کرونا بفرمایید.

با توجه به بحث مهم واکسن‌های کرونا که چند مدتیست در کشور ما و سطح جهان مطرح است و این‌که ما چه واکسنی را باید استفاده کنیم، در داخل کشور افراد به دو گروه تقسیم شدند؛ گروه نخست می‌گویند فقط باید واکسن خارجی بخریم. گروه دوم تماماً از این بحث می‌کنند که باید واکسن ایرانی مصرف کنیم.

نخست باید بگوییم واکسن ایرانی کرونا اکنون در فاز بالینی بوده و در حال طی کردن این فاز است و خوشبختانه تاکنون در افرادی که واکسن تزریق شده، عوارضی را نشان نداده است، چون این واکسن در حقیقت ویروس کشته شده است و کمتر نسبت به واکسن‌های دیگر عارضه دارد.

در حالی که واکسن‌های خارجی که به واکسن مودرنا، فایزر، بایونتک و آدنو معروف هستند، اکثراً واکسن‌های ژنی یا ژنتیکی هستند که ابهاماتی درباره آن‌ها وجود دارد، چون تزریق واکسن دارای ژن خاص به بدن انسان می‌تواند علاوه بر عوارضی که در خود بدن ایجاد می‌کند، در دراز مدت نیز عواقبی داشته باشد. همچنین مدت زمان ایمنی واکسن‌های خارجی مشخص نیست، یعنی آیا به قدری دراز مدت است که بتواند اپیدمی کرونا را کنترل کند!

گویا با توجه به وضع همه‌گیری کرونا در آمریکا و انگلیس که بسیار بد است، هدف این دو کشور کنترل اپیدمی است. یعنی به دنبال این نیستند که واکسن در دراز مدت نیز ایمنی ایجاد کند. این‌ها معتقدند اگر شش ماه یا یکسال ایمنی ایجاد کنند چه بسا این همه گیری کنترل شده و از بین برود، به همین دلیل با عجله این واکسن‌ها را ساخته‌اند.

 

خیبر: استاد یعنی تنها دلیل ممنوع شدن خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا عدم کنترل اپیدمی است؟

متأسفانه عده‌ای در کشور که مسئولیت‌هایی نیز در وزارت بهداشت دارند و عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا هستند، دیدشان به بیرون کشور است. در حالی که فرزندان و دانشمند انقلابی ما و دو مؤسسه عظیم واکسن سازی یعنی رازی و پاستور نزدیک به 100 سال است که در کشور واکسن تولید می‌کنند.

ایران سابقه درخشانی در تولید واکسن‌های کودکان دارد و سال‌های فراوانی مورد استفاده قرار گرفته و هیچ خطری نیز نداشته است. واکسن ویروس کشته شده نیز جزو این‌هاست. برای همین است که ایران مدل واکسن ویروس کشته شده را انتخاب کرده است. حتی دومین واکسنی هم که قرار است به عنوان واکسن کرونای ایران با همکاری یک کشور خارجی به زودی مجوز بگیرد و آزمایش‌های انسانی آن وارد فاز سوم شود نیز یک واکسن پروتئین نو ترکیب است که به نظر ما این انتخاب بهتر از واکسن‌های خارجی است که در آن‌ها از ساختار ژنی استفاده شده است.

بحث بعدی این‌که سابقه دشمنی و توطئه آمریکا و انگلیس با ملت ایران بر کسی پوشیده نیست و حتی پیش از انقلاب نیز وجود داشته است. دوستان کافیست فیلم «یتیم خانه» را نگاه کنند تا بدانند انگلیسی‌ها چه بر سر ملت ایران آورده‌اند. دشمنی آمریکا با ایران کاملا مشخص است و بارها در جنگ تحمیلی و... خود را نشان داده است.

این‌که عده بگویند آمریکا 150 هزار دوز واکسن فایزر به ما هدیه داده، آیا واقعا باید به آن‌ها اعتماد کرد؟ چگونه است این‌ها تا چند ماه پیش دارو برای درمان کرونا به ما نمی‌دادند ولی اکنون می‌خواهند واکسن هدیه کنند؟! این کارشان شک و تردیدها را افزایش می‌دهد.

همچنین بارها شاهد سابقه سیاه آمریکا در استفاده از دارو علیه ملت‌های مختلف همانند هند و آفریقا بوده‌ایم. اسناد و مدارک آن‌ها موجود است. با این وجود آیا ما باید به کشور آمریکا و انگلیس اعتماد کنیم؟ طبیعی است که نباید اعتماد کنیم. آیا بهتر نیست ما واکسن‌های ایمن‌تر و سالم‌تری را تهیه کنیم؟

اینقدر احساس نکنیم که نمی‌توانیم. ان‌شالله واکسن ایرانی کرونا تا بهار آینده آماده خواهد شد ولی تا آن زمان نیز می‌توانیم از واکسن‌های ساخت کشورهای دیگر استفاده کنیم. چرا باید از آمریکا و انگلیس واکسن ژنتیکی تهیه کنیم. اگر آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها خودشان می‌خواهند استفاده کنند، استفاده کنند، چون اوضاع کرونا در آن کشورها بسیار وخیم است و اوضاع ما همانند آن‌ها وخیم نیست. ما اکنون شاهد کاهش یافتن فوتی‌های کرونایی هستیم و کافیست مقداری همت کنیم و إن‌شالله کنترل کنیم.

 

خیبر: یعنی تنها دلیل استفاده نکردن از واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا، دشمنی دیرینه آن‌ها با ماست یا دلایل دیگری هم دارد؟

دلایل دیگری هم دارد. نکته نخست این‌که قرار نیست این واکسن به همه افراد تزریق و تجویز شود، بلکه تنها به افراد گروه‌های پرخطر زده می‌شود. پس بهتر است به دنبال واکسن مطمئنی باشیم. در حالی که مدلی که آمریکایی‌ها انتخاب کردند تا به حال در بین هیچ واکسنی وجود نداشته است. ما تاکنون واکسن‌هایی که استفاده کردیم یا ویروس ضعیف شده بوده، یا ویروس کشته شده بوده و یا آنتی ژن ویروسی بوده است، یعنی پروتئین یا پروتئین نو ترکیب بوده است.

بنده 20 سال است که در زمینه واکسن «DNA» فعالیت می‌کنم و مقالات و تحقیقات فراوانی در این زمینه دارم، ولی چرا مجوز استفاده از واکسن‌های ژنی داده نمی‌شود؟ چون علاوه بر عوارضی که ممکن است داشته باشد، واکسن‌های «mRNA» برای از بین بردن محیط سلولی یا بیرون سلولی در یک حبابی چربی قرار داده می‌شود که این حباب خودش آلرژی زاست.

ما سوالمان این است چرا باید سراغ واکسنی برویم که با عجله ساخته شده و تاکنون در دنیا استفاده گسترده نشده است. در حالی که واکسنی که ما در حال کار بر روی آن هستیم در دنیا استفاده شده و مشابه آن وجود دارد، همانند واکسن هپاتیت B. چرا باید سراغ واکسن شک دار بریم؟

 

خیبر: استاد پس چرا خود اروپایی‌ها می‌خواهند از این واکسن استفاده کنند؟

چون وضعیت کرونایی آن‌ها بسیار وخیم است و آمریکا رتبه یک مرگ و میر در دنیا را دارد. به همین دلیل رهبر معظم انقلاب با خردمندی، مشورت با کارشناسان و با توجه به شواهد می‌گوید ما نمی‌توانیم به آمریکا و انگلیس که با ما 40 سال خصومت و دشمنی کردند اعتماد کنیم.

همچنین نمی‌توان به فرانسه که به ما خون‌های آلوده داده، اعتماد کنیم. پرونده خون‌های آلوده مربوط به دارویی به نام فاکتور هشت است که بیماران هموفیلی از آن‌ها استفاده می‌کنند تا خونریزی درونی نداشته باشد، ولی فاکتور هشتی که کمپانی مریوی فرانسه به ما داد، به ویروس ایدز آلوده بوده و وقتی بیماران هموفیلی کشور از آن استفاده کردند، گرفتار ایدز شدند.

همچنین چگونه می‌توان به این‌ها اعتماد کرد در حالی که دارو را بر روی مردم کشورهای فقیر تست می‌کنند. از کجا معلوم واکسنی که می‌خواهند به ما بدهند همان واکسنی است که به اروپایی‌ها می‌دهند. ممکن است چیزی که به ما می‌دهند با آن چیزی که خودشان مصرف می‌کنند متفاوت باشد. چون شاید بخواهند بر روی مردم ما تستی را انجام دهند.

افراد فکر نکنند این مسائل توهم توطئه است، بلکه سوابق آمریکا، انگلیس و فرانسه را در آزمایش داروها بر روی مردم کشورهای فقیر مطالعه کنند. اخبار و اطلاعات این کارها موجود است. ما می‌گویم چه ضرورتی دارد واکسن را از آمریکا و انگلیس بخریم؟ حداقل از کشورهایی خریداری کنیم که دشمنی کمتری با ما دارند و واکسنشان مشابه واکسن ماست، یعنی ویروس کشته شده است تا مقداری واکسن برای کنترل اپیدمی داشته باشیم و إن‌شالله تا بهار آینده واکسن ایرانی آماده شود و از آن استفاده کنیم و جلوی این همه گیری را بگیریم، بدون این‌که ضرر و آسیبی به ملت خودمان بزنیم.

 

خیبر: آقای دکتر پس از سخنان رهبر معظم انقلاب در مخالفت با خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا شاهد شایعه پراکنی‌های فراوانی بودیم، نظر شما چیست؟

پس از این‌که رهبر معظم انقلاب مخالفتشان را با خرید واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی اعلام کردند و تحویل گرفتن آن 150 هزار دوزی که مثلا خیریه‌ای در آمریکا می‌خواست به ایران هدیه دهد و با کمال تأسف برخی از مسئولین هلال احمر بسیار ذوق زده شده بودند، لغو شد. برخی در فضای مجازی گفتند ما حق انتخاب داریم، چرا شما حق ما را ضایع می‌کنید، ما می‌خواهیم واکسن فایزر را داشته باشیم.

اگر واقعا شما حقوق ملت را در نظر می‌گیرید، اکثریت ملت خواهان واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی نیستند، بلکه واکسنی شبیه واکسن ایرانی را می‌خواهند و به واکسن خودمان امید بسته‌اند، چون ما سابقه 100 ساله ساخت واکسن را داریم.

از سوی دیگر سوابق وحشتناک آمریکا و انگلیس در جنایات علیه بشریت و دشمنی با ملت ایران ما را به این‌ها مشکوک می‌کند، چرا باید به این‌ها اعتماد کنیم؟ شاید افرادی بگویند حق شخصی ماست، خب اگر حق شخصی است خودتان بروید تهیه کنید و در کشور خارجی بزنید، شما نمی‌توانید ملت را به خاطر مقاصد شخصی و اغراض سیاسی خودتان دچار مشکل کنید.

ما دیدیم پس از سخنان رهبر معظم انقلاب رسانه‌های معاند همانند رسانه‌های وهابی، صهیونیستی و وابسته به دشمنان ایران، شروع به مخالفت کردند که چرا ایران دیکتاتوری ایجاد می‌کند، حق انتخاب به مردم خودش نمی‌دهد. شما به مردم خودتان حق انتخاب می‌دهید؟ یا همان واکسن را می‌زنید؟

بحث بعدی این‌که شما صادقانه درباره جزئیات واکسن اطلاع رسانی نمی‌کنید. متأسفانه برخی در فضای مجازی بدون این‌که تخصصی در این زمینه داشته باشند اظهار نظر می‌کنند. حتی برخی پزشک هستند ولی هیچ شناختی از واکسن‌های «mRNA» ندارند و نمی‌دانند وقتی وارد سلول می‌شود چه اتفاقی می‌افتد. شاید این‌ها در دراز مدت سرطان ایجاد کنند و یا عوارض دیگری ایجاد کنند که نمی‌دانیم و ابهام داریم.

حتی ایمنی این واکسن را خودشان نمی‌دانند چند ماه است و اخیرا فردی گفته واکسن‌ها مودرنا و فایزر بیشتر از سه ما ایمنی نمی‌دهند، بنابراین به درد نمی‌خورد. پس با این همه مشکلاتی که این واکسن دارد، چرا به سراغ واکسن مشکوک برویم و از واکسن کشته شده که صدها سال است استفاده می‌شود و میلیاردها نفر استفاده کردند، استفاده نکنیم. قطعا هم ایمنی آن بهتر است و هم عوارض آن کمتر است و هیچ احتمال جهش، عوارض بلند مدت و خطراتی که در فایزر و مودرنا دارد را ندارد.

بنده به عنوان یک متخصص عرض می‌کنم عزیزانی که در این حوزه تخصص ندارند اظهار نظر نکنند، بنده اگر نظر می‌دهم چون سالیان سال است بر روی این واکسن‌ها کار کردم. در واکسن فایزر و مودرنا ما ژنی را وارد سلول می‌کنیم، در حالی که تاکنون چنین واکسنی در دنیا و جمعیت انسانی بزرگ تست نشده و مجوزی هم که صادر شده اورژانسی است و در آن نیز قید شده که احتمالاً عارضه داشته باشد.

حتی سازندگان و فروشندگان این واکسن اطلاعات درستی به ملت خودشان نمی‌دهند. بسیاری از دانشمندان خارجی نمی‌دانند داخل این واکسن‌ها چیست، چون سازندگان به دلیل منافع اقتصادی پنهان کاری می‌کنند.

بنده به افراد توصیه می‌کنم به شایعات فضای مجازی که دام ضد انقلاب است، گوش ندهید. همچنین در دام افرادی که متأسفانه در داخل کشور حرف‌های عجیب و غریبی می‌زنند و اصلاً نمی‌دانند واکسن چیست، ولی چون لجاجت سیاسی دارند و می‌خواهند در مقابل رهبری بایستند، چنین مطالبی را مطرح می‌کنند، نیفتید.

 

خیبر: وظیفه ما در قبال سخنان رهبر معظم انقلاب چیست؟

همه ما باید از موضع رهبر معظم انقلاب حمایت کنیم. ما نباید واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا را وارد کشور کنیم، چون ده‌ها واکسن سالم دیگری وجود دارد که می‌توان آن‌ها را تا زمان آماده شدن واکسن ایرانی، تهیه کرد.

به عنوان یک کارشناس می‌گویم - سیاسی و جناحی صحبت نمی‌کنم - مسلما سلامتی شما مدنظر ماست و رهبر انقلاب سلامتی ملت ایران را مدنظر قرار می‌دهند. امیدواریم افراد از توجه به شایعات فضای مجازی پرهیز کنند و مواظب سلامت خود باشند تا از واکسن ایرانی و مشابه آن استفاده کنند.

بحث پایانی این‌که رهبر انقلاب گفتند ما واکسن می‌خریم ولی واکسن مطمئن می‌خریم، ایشان نگفتند واکسن نمی‌خریم بلکه گفتند واکسن آمریکایی و انگلیسی نمی‌خریم. افراد با دقت مراقب سلامت خود باشند و انتخاب آگاهانه داشته باشند. همچنین تمام پروتکل‌ها را رعایت کنند.

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.