پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گزارش| اشتراکات فکری داعش و رژیم صهیونیستی

از باب شیوه‌ی عملکرد نیز باید گفت هم داعش و هم رژیم اسرائیل، از قتل، کشتار، سرکوب و وحشت بهره می‌گیرند. گروه‌های صهیونیستی با کشتارهای کفرقاسم، دیریاسین و امثالهم راه را برای خود همواره کردند. داعشی‌ها نیز با کشتار و رعب و وحشتی که در شهرهای سوریه و عراق ترتیب دادند، عملاً موفق شدند کارشان را پیش ببرند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ مطالعه کانون‌های بحرانی بیانگر آن است که بسیاری از آن‌ها، هدفمندانه ایجاد شده‌اند. از مصادیق عینی این کانون‌ها، رژیم صهیونیستی است. جنایات این رژیم تنها در قبال مسلمانان فلسطین نبوده بلکه پیروان تمام ادیان را نشانه‌گرفته و ادعای دینی آنان فقط یک بهانه و توجیه بوده است. آنان برای مقابله با این وضعیت به کمک طراحان اروپایی و آمریکایی، درصدد تغییر جهت و محتوای انقلاب‌ها برآمده‌اند و تلاش کردند اختلافات شیعی- سنی را پر رنگ نمایند و گروه‌های تروریستی همچون داعش تأسیس کنند. نکته جالب‌توجه، اشتراک در افکار، رفتارها، رویه‌ها و مبانی دینی- عقیدتی رژیم صهیونیستی و داعش است که اتفاقی‌بودن این اشتراکات را غیر منطقی می‌نمایاند.(1)

استاد سلمان رضوی، کارشناس مسائل منطقه درباره برخی از مصادیق وجوه اشتراک میان رژیم صهیونیستی و گروهک داعش در حوزه اهداف و اقدامات می‌گوید: متأسفانه عده‌ای اقدامات تروریستی داعش را در فضای‌مجازی به اسلام منتسب می‌کنند؛ درصورتی که در حقیقت داعش گروهکی انحرافی است. اگر بخواهیم به صورت موردی به وجوه اشتراک اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و داعش اشاره کنیم، شما چه مواردی را برمی‌شمارید؟

ابتدایی‌ترین وجه اشتراک رژیم اسرائیل و گروهک تروریستی داعش، نحوه تأسیس آن‌هاست. رژیم صهیونیستی با حمایت ایالات‌متحده آمریکا و قدرت‌های اروپایی، و با هدف مقابله با کشورهای اسلامی تأسیس شد. داعش نیز تقریباً به همین شکل و توسط رژیم صهیونیستی و آمریکا و با هدف مقابله با جبهه‌ی‌مقاومت تأسیس شد. هدف‌گذاری رژیم اسرائیل و داعش نیز مشترک است؛ و هردوی آن‌ها جبهه مقاومت را هدف گرفته‌اند.

نکته‌ی دیگر، استفاد‌ه‌ی ابزاری از دین توسط رژیم صهیونیستی و داعش است. داعش با عَلَم‌کردن دین اسلام و نگاه با روایت سلفیه و اولیه به اسلام، و صهیونیست‌ها نیز با استفاده‌ی ابزاری از دین یهود به دنبال تحقق اهدافشان هستند.

از باب شیوه‌ی عملکرد نیز باید گفت هم داعش و هم رژیم اسرائیل، از قتل، کشتار، سرکوب و وحشت بهره می‌گیرند. گروه‌های صهیونیستی، به ویژه در سال‌های اولیه تأسیس این رژیم یعنی در سال‌های 1947 و 1948م. با کشتارهای کفرقاسم، دیریاسین و امثالهم راه را برای خود همواره کردند. داعشی‌ها نیز با کشتار و رعب و وحشتی که در شهرهای سوریه و عراق ترتیب دادند، عملاً موفق شدند کارشان را پیش ببرند.

در مسئله حمایت نیز داعشی‌ها و صهیونیست‌ها همواره تحت حمایت رژیم آمریکا قرار گرفته‌اند. رژیم اشغالگر و گروهک تروریستی داعش در حوزه و جغرافیای عملکردی نیز اشترک دارند؛ هر دوی آن‌ها در جهان‌اسلام فعالیت و پیش‌روی کردند.

انتهای پیام/

پی نوشت؛

1 - برگرفته از بخش چکیده‌ی مقاله «بررسی وجوه اشتراک مبانی فکری، اهداف و اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و داعش»؛ نویسندگان: ابراهیم متقی، سلمان رضوی، طاهره گودرزی.

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.