پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت اختصاصی| نقش ایران در افول آمریکا

علی الظاهر، کره شمالی و چین چالشی جدی در برابر یکه‌تازی‌ها و بلندپروازی‌های سلطه‌جوی واشنگتن محسوب می‌شوند، اما انقلاب اسلامی ایران طلایه‌دار چالشی به مراتب بزرگتر و مرگبارتر برای امپراتوری ایالات متحده است.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد دشمنی استکبار جهانی به ویژه آمریکا با این انقلاب الهی بودیم و دشمنان از هیچ تلاشی برای شکست دادن آن فروگذاری نکردند. یکی از دلایل اصلی دشمنی این است که جمهوری اسلامی ایران هیمنه پوشالی آمریکا را در جهان به چالش کشانده و از یکه‌تازی ایالات متحده جلوگیری کرده است.

استاد علی اکبر جعفری، مترجم و روزنامه‌نگار بین‌الملل نیز در یادداشتی برای پایگاه صهیون پژوهی خیبر به بررسی استقامت انقلاب اسلامی ایران در برابر یکه تازی آمریکا پرداخته که در ادامه متن آن تقدیم حضور علاقه‌مندان می‌شود؛

نام ایالات متحده مترادف با جنگ‌های بی‌پایان شده و در دوران مدرن هیچ کشوری به اندازه آمریکا شروع کننده جنگ نبوده است. در مطبوعات و رسانه‌های غربی از ایالات متحده تصویری به عنوان نیرویی تدافعی، بازدرانده و میانجیگر ارائه می‌شود اما واقعیت ماجرا با این‌گونه تصویرسازی‌ها بسیار فاصله دارد.

علی الظاهر، کره شمالی و چین چالشی جدی در برابر یکه‌تازی‌ها و بلندپروازی‌های سلطه‌جوی واشنگتن محسوب می‌شوند، اما انقلاب اسلامی ایران طلایه‌دار چالشی به مراتب بزرگتر و مرگبارتر برای امپراتوری ایالات متحده است.

بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی در سال 1991، ایالات متحده اولین جنگ خلیج فارس علیه عراق را شروع کرد. از آن زمان به بعد، آمریکا با پوشش سازمان ملل متحد و ناتو درگیر جنگ‌های بیشتری شد.

خوشبختانه در گردش سریع روزگار و با ظهور انقلاب اسلامی ایران و انقلاب‌هایی در آمریکای جنوبی از جمله بولیوی و ونزوئلا حدودی یکه‌تازی‌های آمریکا کم شد؛ اگرچه در این راستا قدرت گرفتن چین در حوزه اقتصاد و نیروی نظامی هم تدریجاً مزید بر علت گشت، اما در میان مخالفین و رقبای جدی یکه‌تازی‌های ایالات متحده، انقلاب اسلامی ایران طلایه‌دار چالشی بزرگتر برای سلطه جهانی ایالات متحده است.

ایران این قدرت شیطانی اما رو به موت را با چالشی مرگبار روبه‌رو نموده است. نظام اسلامی ایران، بلند پروازی و تسلیحات هسته‌ای ندارد و این مطلب را بارها و بارها اعلام نموده است؛ بنابراین از حسن نیت زیادی در بین جامعه جهانی و از جمله مردم آمریکای شمالی و اروپا برخوردار شده است.

ایالات متحده و نایبان آن نمی‌توانند بدون ریسک کردن و بر پا کردن طوفان عظیمی حمله نظامی علیه ایران را توجیه کنند. همچنین ایران نفوذ عمیقی بر منابع نفتی دارد که نظام اقتصادی آمریکا را زنده و سرپا نگه می‌دارد. هر گونه جنگ با ایران ضربه‌ای مرگبار علیه امپراتوری شیطانی آمریکا را به دنبال خواهد داشت.

دلیل سوم طلایه‌داری ایران در چالشی مرگبار علیه آمریکا وجود ارتش قدرت ایران است. هشتاد میلیون نفر به تعهدات ضد امپریالیستی خود پایبند هستند. از سوی دیگر، ایالات متحده روبه افول، با تجربه‌ای گران‌بها از درگیری فرسایشی جنگ ویتنام به شدت از ورود به جنگ با ایران هراسان است.

در پایان فراموش نکنیم که ترامپ گفت ما هفده تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم و در ازای آن هیچ‌چیز به دست نیاوردیم. بی‌شک چنین امر مهمی مدیون استقامت جبهه مقاومتی است که پایه‌گذار آن جمهوری اسلامی ایران بود و بعدها چین و روسیه به آن پیوستند.

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.