پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| همکاری رسانه‌های فلسطینی و ایرانی

صهیونیست‌ها نسبت به اعمال نفوذ در جامعه داخلی و برجسته کردن ضعف‌هایشان شدیداً حساس هستند و همواره تلاش می‌کنند شرایطی را فراهم کنند تا امکان نفوذ به جامعه درونی اسرائیل و انتشار ضعف‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی آنان در رسانه‌های جهانی و ایرانی صورت نگیرد.

پایگاه صهیون پژوهی خیبر؛ یهودیان و صهیونیست‌هایی که در اراضی اشغالی زندگی می‌کنند به ترس از موشک‌های گروه‌های فلسطینی شهره هستند، به طوری که پس از هر حمله موشکی و درگیری فلسطینی‌ها با اسرائیل، برخی از ساکنین این منطقه به اروپا سفر کرده و پس از برقراری آرامش مجدداً به اراضی اشغالی باز می‌گردند.

باتوجه به اینکه ساکنین این منطقه نسبت به خاک فلسطین و کشور جعلی اسرائیل دل‌بستگی چندانی ندارند و هریک از این یهودیان با وعده‌های مختلف حاضر به سکونت در فلسطین شدند، می‌توان از تأثیرگذاری بر این افراد استفاده کرد تا رژیم صهیونیستی از درون تضعیف شود.

باید توجه داشت که رژیم صهیونیستی و عیادی آن عبری فکر و اقدام می‌کنند، اما به زبان انگلیسی با افکار عمومی ارتباط برقرار می‌کنند؛ به عبارت دیگر تصمیم‌گیری‌ها در این رژیم متکی به اصول یهودیت و صهیونیسم است، اما هنگام ارتباط با اذهان عمومی به شکل دیگری عمل کرده و اعتقادات اصلی خود را بر زبان نمی‌آورند.

صهیونیست‌ها در گفتمان‌های داخلی خود دیدگاه نژادپرستانه و تحقیرآمیزی نسبت به یهودیان آفریقایی دارند و چنین افکاری هر روزه در فلسطین اشغالی منتشر می‌شود؛ اما در منابع خبری انگلیسی زبان آن‌ها چنین مواردی دیده نمی‌شود.

جمهوری اسلامی امروزه فقط رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد و این رژیم در حقیقت دشمن شماره یک ایران اسلامی است. بنابراین برای مقابله با چنین دشمن زیرکی باید هوشمندانه برنامه‌ریزی و عمل کرد.

اساساً بدون شناخت دشمن و تفکراتش نمی‌توان با آن مقابله کرد؛  زبان عبری در گفتمان‌ها و تصمیم‌گیری‌های رژیم صهیونیستی جایگاه ویژه‌ای دارد و لذا در اولین قدم بایستی آموزش زبان عبری به صورت آکادمیک و با هدف ترتبیت محقق در ایران انجام گیرد؛ به طور کلی تأثیرگذاری هنگامی صورت می‌گیرد که از طریق زبان مخاطبان با آن‌ها ارتباط ایجاد شود.

برای مثال، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در دوارن مذاکرات هسته‌ای در توئیت‌ها و مصاحبه‌های خود در خصوص جمهوری اسلامی به زبان فارسی صحبت می‌کرد و سعی داشت از این طریق با مردم ارتباط ایران بگیرد.

البته فعالیت‌هایی در این زمینه انجام گرفته است، اما از آن‌جا که هجمه دشمن هر روز بیش‌تر می‌شود، باید تلاش کرد تا در مقابل این هجوم نیروهای کارآمد بیش‌تری تربیت شود.

 

تأسیس وب‌سایت‌ و شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی

پس از آموزش زبان صهیونیست‌ها و تربیت نیروهای مسلط به زبان عبری، می‌توان از طریق تأسیس وب‌سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیون و اینترنتی عبری‌زبان با یهودیان ساکن فلسطین اشغالی ارتباط برقرار کرد و به تبیین ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی پرداخت.

اخیراً یک یهودی اتیوپیایی‌تبار به ضرب گلوله پلیس اسرائیل به قتل رسید و پس از چند روز اغتشاش در اراضی اشغالی، این شورش داخلی به پایان رسید؛ اگرچه در رسانه‌های جمهوری اسلامی جزئیاتی از این درگیری منتشر شد، اما باید وقایع این‌چنینی که در جامعه داخلی اسرائیل رخ می‌دهد را به چشم فرصت‌های طلایی نگاه کرد و از طریق راه‌اندازی جنگ روانی به رژیم صهیونیستی ضربه زد.

 

برجسته‌کردن ضعف‌ها و گسست‌های داخلی اسرائیل

صهیونیست‌ها نسبت به اعمال نفوذ در جامعه داخلی و برجسته کردن ضعف‌هایشان شدیداً حساس هستند و همواره تلاش می‌کنند شرایطی را فراهم کنند تا امکان نفوذ به جامعه درونی اسرائیل و انتشار ضعف‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی آنان در رسانه‌های جهانی و ایرانی صورت نگیرد.

تسلط به زبان عبری و بررسی آمار و اطلاعاتی که در نشریات و روزنامه‌های اسرائیل و انتشار این مباحث در رسانه‌های جمهوری اسلامی و فرامنطقه‌ای فرصتی را فراهم می‌کند تا رژیم صهیونیستی متحمل هزینه‌ها و بحران‌های کلان شود.

 

همکاری رسانه‌های فلسطینی و ایرانی

همراه کردن رسانه‌های فلسطینی با رسانه‌های داخلی جمهوری اسلامی روش دیگری است که می‌توان از آن برای پیش‌برد اهداف مشترک فلسطینی‌ها که هم‌سو با گفتمان جمهوری اسلامی است، استفاده کرد. این راهبرد تا حدی به مرحله اجرا رسیده و امروزه تعدادی از رسانه‌های داخلی فلسطین با رسانه‌های جمهوری اسلامی مرتبط هستند؛ افزایش عمق این ارتباط و استفاده از ظرفیت موجود در فلسطین و سایر کشورهای منطقه، زمینه تأثیرگذاری بر ساکنین اراضی اشغالی را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.