پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

تحلیل| تشتت و تفرقه در جوامع صهیونیستی

دولت غاصب صهیونیستی، امروزه برای تعریف هویت یهودی با مشکلات جدی روبروست و یهودیان اتیوپیایی و ارتدوکس‌های منتقد دولت و یهودیان ضدصهیونیست که به ناسیونالیسم صهیونیستی انتقاد دارند، بعضاً در تعریف یهودی مد نظر دولت غاصب اسرائیل نمی‌شوند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ امروزه یهودیت، بیش از آن که هویتی دینی تفسیر شود، هویتی قومی که باید در سرزمین موعود استقرار یابند، تعریف می‌شود؛ یعنی نوعی ناسیونالیسم  نژادی[1] مخصوص افرادی با مادر یهودی. گرچه اگر پدر هم یهودی باشد، برای تقویت نژاد بهتر است ولی مادر نقش مهم‌تری دارد.

 امروزه اکثر یهودیان در جهان و در فلسطین اشغالی، سکولار هستند و بیشتر ریشه‌های نژادی و تاریخی خود را تقویت می‌کنند تا دینی. البته «عبدالوهاب المسیری» به صورت مفصل در رساله‌ای تحت عنوان «یهودی کیست؟» بدین موضوع پرداخته است.

عقیده‌ی یک یهود بر ملت خویش این هست که صهیونیست‌ها ملت یهود را ملتی تبعید شده پنداشتند که با سرزمین موعود، یعنی فلسطین رابطه‌ی ازلی دارد و این سرزمین، سرزمینی تهی و بی آب و علف بوده که در انتظار رسیدن تعدادی از اعضای این ملت به سر می‌برده است.[2]

دولت غاصب صهیونیستی، امروزه برای تعریف هویت یهودی با مشکلات جدی روبروست و یهودیان اتیوپیایی[3] و ارتدوکس‌های منتقد دولت و یهودیان ضدصهیونیست[4] که به ناسیونالیسم صهیونیستی انتقاد دارند، بعضاً در تعریف یهودی مد نظر دولت غاصب اسرائیل لحاظ نمی‌شوند و لذا می‌توان از هویت‌های یهودی مختلفی مانند یهودیان آفریقایی‌تبار و یهودیان خزری و یهودیان صهیونیست صحبت کرد.

صهیونیست‌ها، شخصیت یهودی را شخصیتی از نژاد یهودی می‌دانند که برای رفتن به سرزمین موعود جهت آماده‌سازی ظهور مسیحای یهودیان برای تصرف جهان، تلاش می‌کند تا بتواند ملت یهود را در اسرائیل بزرگ جمع کند. با این تعریف، گروه‌های مختلف یهودی، از تعریف «شخصیت و هویت یهودی» خارج می‌شوند.[5]


[1] www.bafghfarda.com/106751

[2] cpalestine.parliran.ir/icp/fa/Content

[3] یهودیان اتیوپی تبار از زمان ورود خود به فلسطین اشغالی با تبعیض روبرو بوده اند و این تبعیض را تنها افراد جامعه علیه آنها اعمال نمی کنند بلکه نهادهای رژیم اسرائیل نیز با آنها تبعیض آمیز برخورد می کنند. این وضعیت باعث شده است که یهودیان اتیوپی تبار به یک قشر محروم تبدیل شوند و نهادهای رژیم اسرائیل با آنها به علت رنگ پوستشان برخوردهای نامناسب روحی و جسمی انجام دهند.

[4]https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title

[5] تحلیل نفوذ فرهنگ کابالیستی در سینما، محمد حسین فرج‌نژاد

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.