پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| همه‌پرسی در فلسطین

در این روند، فلسطینی‌ها اگر رژیم صهیونیستی را خواستند که آن‌را نگاه می‌دارند و اگر نه که این رژیم را ساقط و صهیونیست‌ها را بیرون می‌کنند. در حقیقت، حق متعلق به ملت فلسطین است. این راه‌حلِ همه‌پرسی از فلسطینی‌های اصیل و صاحب سرزمین فلسطین است.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ طی سالیان اخیر، تقابل جریان مقاومت اسلامی در منطقه با رژیم صهیونیستی و سیاست‌های جبهه استکبار به مسئله‌ای مهم در منطقه تبدیل شده است؛ به طوری که غالب وقایعی که در سطح منطقه رخ می‌دهند را می‌توان در قالب این تقابل استراتژیک تحلیل و بررسی کرد. لازم به توجه است که بخشی اعظمی از به وجود آمدن این تقابل، به دلیل شکل‌گیری رژیم نامشروع اسرائیل در سرزمین فلسطین است. از آنجا که جهان اسلام حساسیت ویژه‌ای نسبت به اشغال سرزمین فلسطین، قبله اول مسلمانان دارد تقابل مقاومت و استکبار از ابعاد سیاسی عبور کرده است.

توان نظامی مقاومت اثرگذاری بسیاری دارد. امروزه شرایط به شکلی است که گنبد آهنین توان رهگیری موشک‌های مقاومت را ندارد. چندی پیش نیز پهپاد پیشرفته‌ی «گلوبال هاوک» که به نوعی در لبه تکنولوژی قرار داشت، توسط موشک یک سامانه‌دفاعی ایرانی ساقط شد.

مقاومت همچنین موفق شد آرامکو را در چند کیلومتری بحرین، محل استقرار ناوگان پنجم آمریکا، مورد هدف قرار دهد و حتی یکی از موشک‌های شلیک‌شده رهگیری نشد. در آخرین نمونه نیز مقاومت اسلامی، پایگاه عین‌الاسد را به عین‌الجسد تبدیل کرد؛ اما آمریکایی‌ها نتوانستند حتی یکی از موشک‌های شلیک شده را رهگیری کند.

همان‌طور که گفتم، مقاومت از نظر فناوری نظامی چیزی از استکبار کم ندارد؛ اما این توان، توان بازدارنده است و از به‌کارگیری سلاح‌اتمی توسط آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها جلوگیری می‌کند. لذا مقاومت نمی‌گوید قصد دارد همه صهیونیست‌ها را از بین ببرد، بلکه نظر مقاومت این است که فلسطینی‌های اصلی که صاحب این سرزمین هستند، در یک روند مردم‌سالار در مورد آینده‌ی سرزمین فلسطین تصمیم‌گیری کنند.

در این روند، فلسطینی‌ها اگر رژیم صهیونیستی را خواستند که آن‌را نگاه می‌دارند و اگر نه که این رژیم را ساقط و صهیونیست‌ها را بیرون می‌کنند. در حقیقت، حق متعلق به ملت فلسطین است. این راه‌حلِ همه‌پرسی از فلسطینی‌های اصیل و صاحب سرزمین فلسطین است. طرح مذکور بسیار مقبول و متکی بر دموکراسی و مردم‌سالاری است.

ما مسلمان اعتقاد داریم که توسط خداوند خلق شده‌ایم. مهم‌ترین ودیعه‌ی خداوند در وجود انسان، اراده است و تمرین اراده مساوی با آزادی است. به کار بردن اراده، می‌شود آزادی و انسان هرکاری که بخواهد انجام می‌دهد. آزادی در مقیاس یک ملت، می‌شود استقلال و ملت برای خودش تصمیم می‌گیرد. در حقیقت تصمیمگیری شخص و ملت برای خودش، بر اساس آموزه‌های قرآن کریم، حقی است که خداوند برای انسان قائل شده است.

انتهای پیام/

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.