پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| اینترنت کثیف آمریکایی؛ الگوی نوین جنگ روانی

اینترنت در عصر کنونی این امکان را فراهم آورده که با ایجاد صفحات وارد عرصه‌ی ارتباط سیاسی شده و اهداف جنگ‌روانی از جمله ساختار سلسله مراتب ارتباطات بین‌المللی را بشکند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ همان‌گونه که می‌دانیم مغز اینترنت در آمریکاست و آمریکا این فضا را برای همه‌ی جهانیان، مجانی ایجاد کرده است.

اینترنت با وجود شبکه‌ای مرکب از رایانه شخصی، امکان داده است که برای هر مخاطب پیام خاص او ارسال شود و این قابلیت اینترنت، طلیعه‌های تبدیل «عملیات‌روانی مقیاس انبوه» به «عملیات‌روانی خاص یا اختصاصی» را به همراه آورده است.

اینترنت در عصر کنونی این امکان را فراهم آورده که با ایجاد صفحات وارد عرصه‌ی ارتباط سیاسی شده و اهداف جنگ‌روانی از جمله ساختار سلسله مراتب ارتباطات بین‌المللی را بشکند.

در این میان، تضاد برخی سایت‌ها و فتنه‌انگیزی باعث ایجاد اغتشاشات فکری و دوگانگی‌های فرهنگی می‌گردد و این شاید نقطه‌ی شروع جنگ‌روانی باشد. برای مثال در سناریوی اشغال عراق از سوی آمریکا، از اینترنت به عنوان رساننده‌ی پیام‌های روانی برای تخریب و تنزل روحی فرماندهان ارتش عراق استفاده می‌شد.[1]

«ریچارد نفیو»[2] در کتاب «هنر تحریم‌ها، نگاهی از درون میدان» می‌نویسد:

«اساسا اگر دسترسی آزادانه به اطلاعات وجود داشته باشد، کشور تحریم‌کننده دارای یک مزیت خواهد بود، اما داشتن اطلاعات کافی از خود آن کشور نیز بسیار مؤثر است و کشور تحریم‌کننده باید تلاش کند چارچوب ذهنی مردم آن کشور و حاکمیت آن‌ها را در هنگامی که تحریم‌ها را تجربه می‌کنند به دست بیاورد و آن را ارزیابی کند.»

با توجه به تحلیل ریچارد نفیو استفاده از بستر مجازی که توسط دشمنان جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است حداقل ضربه‌ای که وارد می‌کند بدست آوردن چارچوب ذهنی مردم و حاکمیت کشور است. یقیناً بدست آوردن این حجم از اطلاعات زمینه و بستر را برای ایجاد شیطنت‌های بیشتر فراهم خواهد کرد.


[1] صهیونیسم و تلاش برای نابودی جوامع بشری، سید محمد کاظم سجادی

[2] ریچارد نفیو (به انگلیسی: Richard Nephew) سیاستمدار، نویسنده، محقق و مدیر برنامهٔ مرکز سیاست جهانی انرژی در دانشگاه کلمبیا است. وی مدیر پژوهشی و ارشد پژوهشی مرکز سیاست جهانی انرژی در دانشگاه کلمبیا است

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.