پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

تحلیل| مافیای تجارت اسلحه در جهان(بخش اول)

دلالان و مدیران کمپانی‌های اسلحه‌سازی حیله‌گرانی هستند که تجارت اسلحه را به «انتقالات» و «صادرات» نام‌گذاری کرده‌اند و اسلحه‌سازی را به «تسهیلات دفاعی» شهرت داده‌اند و به تدارکات جنگی «امور لجستیکی» می‌گویند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر؛ دلالان اسلحه همواره کار خود را از طریق بدبینانه‌ترین نظریه‌ها درباره بت انسان، ادامه داده‌اند. یکی از مدیران لاکهید می‌گفت: «هرگز نمی‌توانید این تجارت را کنترل کنید، مگر آنکه بتوانید طبیعت انسان را تغییر دهید.» دلالان دیگر حماقت جهانی را مثل می‌زنند. فشارهای اقتصادی عمدتأ سیل اسلحه آمریکایی را به سوی خاورمیانه سرازیر کرده است.

دلالان و طرفداران تجارت اسلحه همواره اصرار داشته‌اند که این تجارت نیز مانند هر تجارت دیگری به شمار آید و مسئولیت اخلاقی ویژه‌ای برای آن قائل نیستند. البته پیچیدگی و بغرنجی سلاح‌های مدرن نیز هدف آن را به فراموشی سپرده است.

مشارکت دولت‌ها سبب شده است که اسلحه‌سازان و دلالان ایشان هر نوع شبهه و بیمی را به دیگران انتقال دهند، ولی دولت‌ها نیز عالماً و عامداً و از ترس برانگیختن افکار عمومی و «افراطیون» دامنه واقعی این تجارت شوم و خطرها و عواقب آن را پنهان می‌سازند. با وجود این، افکار عمومی مترقی و آگاه، على‌رغم جادوی قدیمی اسلحه، غالبا بیش از دولت‌های پنهان‌کار، از عقل و خرد و قدرت اخلاقی بهره‌مند است.

مشکلات تجارت اسلحه ممکن است پیچیده‌تر و کنترل آن مشکل‌تر از آن باشد که افراد معمولی در بادی نظر تصور می‌کنند، ولی افراد معمولی درست می‌اندیشند که تجارت اسلحه، مانند مواد مخدر و بردگی با تجارت‌های دیگر فرق دارد.

 هرچه مردم جهان از واقعیات آگاه‌تر شوند و در جریان‌ها بیشتر مداخله کنند، امکان تأمین آینده‌ای براساس عقل سلیم بیشتر خواهد شد.

دلالان و مدیران کمپانی‌های اسلحه‌سازی حیله‌گرانی هستند که تجارت اسلحه را به «انتقالات» و «صادرات» نام‌گذاری کرده‌اند و اسلحه‌سازی را به «تسهیلات دفاعی» شهرت داده‌اند و به تدارکات جنگی «امور لجستیکی» می‌گویند.

بنابراین منطق چه چیز می‌تواند بی‌ضررتر یا حتی ستایش‌انگیز از صادرات دفاعی باشد؟ یعنی هدف نهایی اسلحه به آسانی در جذابیت و  افسون وسیله، نام‌گذاری و حالت هنری وسیله گم شده است.

دلالان اسلحه با شور و حرارت و به سرعت در توصیف آینده تسلیح جهان غرق می‌شوند. فقط یکی از مدیران و در واقع رئیس یکی از کمپانی‌های بزرگ اسلحه‌سازی، زبان خنثی و قراردادی خود را کنار گذاشته و درباره صادرات دفاعی، ناگهان فریاد برآورده است که: «به خدا قسم آرزویم این است که می‌توانستیم تجارت اسلحه را کلا از میان برداریم.»

منبع: ایرج تبریزی، تجارت شیطانی

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.