پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| آداب و رسوم مردمی فلسطین

هزاران فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه در اردوگاه‌ آوارگان زندگی می‌کنند، که رفته رفته به محل سکونت دائمی آنها تبدیل شده؛ در حالی که بسیاری دیگر، در خانه‌های راحت در داخل شهرهای مدرن مشغول به زندگی هستند.

معرفی شخصیت| روژه گارودی؛ مسلمانی شیعه، فیلسوف، تاریخ نگار و مبارز علیه رژیم صهیونیستی

گارودی سیاست آمریکا را مبتنی بر یکتا پرستی بازار و حکومت پول توصیف کرد. گارودی در پایان سخنانش ضرورت و اهمیت مبارزه جدی ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی علیه سلطنت آمریکا و اسرائیل را مورد تاکید قرار داد.

یادداشت| قرار دادن شمعدان حنوکا کنار دیوار ندبه

روشن کردن شمع حنوکا هم در میان بخش های دینی و هم در میان بخش های غیر دینی جامعه اسرائیلی رواج یافته است. اگرچه زمان حنوکا نزدیک انقلاب زمستانی قرار دارد اما در مجموع تلاش چندانی برای پیوند زدن این جشن نور با مضامین نور و تاریکی مشهود در طبیعت صورت نگرفته است.

گفت‌وگو| خرید زمین‌های فلسطینی از سران فئودال عثمانی

اگر کسی یا کسانی در این مقطع زوال اسرائیل در مقام حمایت از اسرائیل بربیایند و یا برآمدند، اینها جزو کسانی هستند که در دی ماه سال ۵۷ تمایل پیدا می‌کنند که جزو ساواک و یا فداییان شاه شوند، این عده از تاریخ عقب مانده‌اند.

یادداشت| آشنایی با مبانی هویتی رژیم جعلی اسرائیل

بر اساس آن چه در کتاب مقدس یهود ذکر شده است، اسرائیل نامی است که از سوی خداوند به حضرت یعقوب داده شده است. کشور جدید رژیم صهیونیستی در بر گیرنده دو ملیت متمایز فلسطینی و یهودی می باشد.

معرفی کتاب| راهبرد احزاب برای براندازی انقلاب

غربی‌ها بر خلاف آنچه که نشان می‌دهند اعم از دموکرات‌ها، جمهوری‌خواهان، لیبرال‌ها و، هیچ اختلاف نظری در بین آنها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران مشاهده نمی‌شود. این کتاب به بررسی راهبردهای مشترک غرب برای براندازی انقلابی اسلامی، پرداخته است.

پرونده ویژه| نقش‌آفرینی لابی صهیونیسم در سیاست مهار دو جانبه

ایندیک برای اولین بار، «سیاست مهار دو جانبه» را که بر محور رویارویی با ایران و عراق در حوزه خلیج فارس طراحی شده بود، در اجلاس سالانه آیپک پیشنهاد کرد. این طرح توجه افرادی مانند «دنیس راس» و «ساموئل لوئیس» از طرفداران اسرائیل را که در اداره امور خاورمیانه کابینه کلینتون فعال بودند، جلب کرد.

عکس‌نوشته| احتمال وقوع انتفاضه در کرانه باختری و قیام مردمی در اردن

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر،  «دکتر علیرضا عرب»، کارشناس مسائل منطقه و روزنامه‌نگار: «وقوع انتفاضه در کرانه باختری و قیام مردمی در اردن می‌تواند حاصل «الحاق غور اردن و شهرک‌های صهیونیستی به اسرائیل» باشد.»

پرونده ویژه| هارون وهومن و نفوذ فرهنگی

این نویسنده در سفرنامه «فرید الملک» در دفاع از علی‌محمد باب [مؤسس فرقه بابیه] می‌نویسد: «به دستور امیرکبیر، سید علی‌محمد شیرازی (باب) را از زندان چهریق بیرون آورده و در تبریز، وحشیانه و بدون هیچ دلیلی و گناهی دار زدند...»

کلیپ| عملیات روانی حزب‌الله

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر،  توضیحات «دکتر احمد دستمالچیان»، سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در لبنان پیرامون عملیات روانی حزب‌الله لبنان:

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.