پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| بارکِشان ‌یهود در واقعه عاشورا

یکی از عوامل مهم در ماجرای عاشورا و یکی از نکات اساسی در این فاجعه، دخالت متدینین و اهل‌دین در این مصیبت است؛ کسانی که خود داعیه‌دار دین بودند، اما در به‌بار آمدن یک فاجعه دینی عظیم و به شهادت رسیدن و به اسارت رفتن نسل رسول‌الله(ص) نقش داشتند.

یادداشت| آمریکا سپر نیابتی اسرائیل در منطقه

طبق قوانین ایالات متحده موسسات و نهادهایی که به انجمن‌های خیریه کمک می‌کنند از مالیات معاف هستند. برهمین اساس یهودیان ثروتمند آمریکا با کمک به خیریه‌های یهودی و اسرائیلی هم از مالیات معاف می‌شوند و هم سالیانه چیزی حدود یک میلیارد دلار به اسرائیل کمک می‌کنند.

یادداشت| اقدام علیه خود

هندرسون صراحتاً می‌گفت: «ما اعتبار خود را از دست خواهیم داد و برای سال‌های مدید از ما به‌عنوان خائن به اصول دمکراتیک یاد خواهد شد؛ اصولی که خود ما در دوره جنگ جهانی دوم بارها آن را به زبان آورده‌ایم». به عقیده او «چنین طرحی، اصلی هم‌چون حق تعیین سرنوشت و قاعده اکثریت را نقض می‌کند. این پیشنهاد در واقع به معنای پذیرش اصول یک دولت دینی- نژادی است که می‌تواند موجب ایجاد تبعیض مذهبی و نژادی شود.»

یادداشت| اسلوب مشترک و اهداف متفاوت صهیونیست‌های مسیحی و یهودی

اگرچه صهیونیست‌های مسیحی، زیر مجموعه کلیسای انجیلی و پروتستان می‌باشند، ولیکن کلیه فرقه‌ها و کلیساهای مختلف انجیلی با آن‌ها اتفاق نظر نداشته، و نه تنها در جهان، بلکه در خود آمریکا نیز کلیساهای انجیلی متعددی وجود دارند که با آن‌ها مخالف بوده و آنان را گروهی منحرف و خارج از دین می‌دانند.

یادداشت| آشنایی با انواع صهیونیسم

صهیونیسم دینی، اندیشه‌ای است که اعتقاد دارد بازگشت به سرزمین موعود، در زمانی که پروردگار مشخص نموده و به شیوه‌ای که او تعیین می‌کند، انجام خواهد شد و این کار به دست بشر انجام‌پذیر نیست.

درآمدی بر تحول گفتمان دیپلماسی انرژی ایالات متحده آمریکا – بخش دوم

با انقلاب شیل در ایالات متحده، معادلات ژئوپلیتیک انرژی جهان دچار تحول و دگرگونی شد. در چنین شرایطی، مصرف‌کنندگان انرژی به ویژه اروپایی‌ها از قدرت چانه‌زنی بیش‌تری برخوردار شدند و در واقع زمینه برای فشار بر صادرکنندگانی نظیر روسیه فراهم شد.

گفت‌وگو| امارات مجبور به پذیرش توافق عادی‌سازی با اسرائیل شده است

امارات کشوری تجاری است و این تجارت توسط مردم صورت می‌گیرد. اگر این کشور کاری کند که تحت‌فشار اقتصادی و تحریم‌های احتمالی قرار بگیرد، با مشکل مواجه می‌شود. به نظر می‌رسد، پذیرش این توافق از سوی امارات دستور کار آمریکایی بوده است.

یادداشت| محور مقاومت، مهم‌­ترین چالش اسرائیل در منطقه

مهم‌­ترین چالش اسرائیل در منطقه، قدرت و گسترش روزافزون محور مقاومت در منطقه است. طبیعی است که اسرائیل از هر فرصتی برای تضعیف محور مقاومت استفاده کند. در مقابل عربستان نیز همواره محور مقاومت را در مقابل اهداف خود دیده است و در راستای تضعیف آن اقدام کرده است.

یادداشت| اسرائیل، رژیم قومیت‌­گرا

قوم کرد یکی از اقوام مهم خاورمیانه است که در سه کشور مهم ایران، عراق و ترکیه حضور دارد. یکی از مسائل مهم منطقه ایجاد کشور مستقل کردستان است. گرایشات قوم­‌گرایانه در میان کردها بسیار قوی است و این منطقه به ویژه کردستان عراق از مهم‌­ترین پایگاه‌­های رژیم صهیونیستی در منطقه است.

یادداشت| طوایف یهودی مدینه

طوایف یهودی بعد از سکونت در یثرب با موج جدیدی از مهاجرین روبرو شدند که به دلایلی بیشتر جغرافیایی و تغییرات جوی یا خرابی مملکت سبا از سمت جنوب به طرف شمال مهاجرت کرده بودند و بعد از ورود به یثرب، دو گروه بزرگ عرب آنجا را به وجود آوردند. درگیری‌های موجود در یثرب سرانجام منجر به اتحاد طوایف مختلف عرب با یهود علیه طایفه دیگر می‌شد. اما در ترکیب اجتماعی یهود چنین ملاحظه می‌شود که نتوانست خود را از تأثیر و تأثر متقابل با اعراب دور بدارد.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.