پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی نهاد| سازمان حقوق بشر «شکست سکوت» یا (BTS)

جلسات خانگی تقریباً در تمامی سرزمین اشغالی برگزار می‌شود. در این جلسات سربازان مرد و زن در مورد تجربیات شخصی خود صحبت کرده و آن را به اشتراک می‌گذارند. هم‌چنین در این مراسمات درباره دو موضوع «روش‌های مختلف (IDF) برای کنترل مردم فلسطین» و «چگونگی تأسیس این (NGO) و اهداف آن» صحبت می‌کنند. در مراسمات سخنرانی هم همین روال برگزار می‌شود ولی جلسات خانگی از صمیمیت و جذابیت بیشتری برخوردار است.

معرفی شخصیت| شلومو بروم

شلومو بروم به‌عنوان مدیر پروژه روابط فلسطینی- اسرائیلی یک شخصیت نسبتاً ناشناخته است. هیچ مشخصه‌ای از محل تولد و ویژگی‌های فردی او در فضای مجازی وجود ندارد. تمامی سایت‌هایی که وی را معرفی کرده‌اند با همان بیوگرافی مرکز «INSS» معرفی کرده‌اند که به این نکته اشاره می‌کند که وی افسر بازنشسته ارتش اسرائیل است.

معرفی کتاب| نیکوکاران نابکار

تورم کشورهای در حال توسعه بیش‌تر به علت تورم مبتنی بر تقاضا است و سیاست‌هایی که به کاهش این نوع تورم می‌انجامد با کاهش فرصت‌های شغلی و سطح دستمزدها و کاهش تولید، باعث جلوگیری از روند رو به رشد این کشورها می‌شود. پس کشورهایی که در مراحل ابتدایی رشد خود می‌باشند وجود تورم‌هایی که بالاتر از نرم استاندارد کشورهای پیشرفته می‌باشد تا حدودی طبیعی است و فشار بر این کشورها برای کاهش تورم تا حد زیادی غیر منطقی می‌باشد.

یادداشت| ساختار شناسی دولت صهیونیستی اسرائیل

تجمع یهودیان در اسرائیل یک تجمع سکونت‌گزین است که از طریق مهاجرت گسترده یهودیان از سراسر جهان به فلسطین فراهم آمده است. این جمعیت ابتدا تحت لوای صهیونیسم و پس از اعلام تأسیس اسرائیل (۱۹۸۴) با عنوان یهودی به این سرزمین مهاجرت کردند.

معرفی نهاد| جنبش اتحاد برای افق‌های نو صهیونیستی

این جنبش بر این باور است که یهودیان نباید به عنوان هویتی غربی در دنیا معرفی شوند. بلکه باید هویت یهودیان ساکن فلسطین اشغالی، به صورت بومی و جدا از غرب در بیاید.

معرفی شخصیت| پروفسور دیوید کول

پروفسور کول برای دانشجویان دانشگاه فلوریدا جنوبی یک سخنرانی با عنوان «آزادی و آزادی‌های مدنی پس از ۱۱ سپتامبر» ایراد کرد که در آن، دفاعیه مستحکمی از سامی آلآریان، استاد دانشگاهی که به‌عنوان رهبر جهاد اسلامی فلسطین در آمریکای شمالی است که بیش از صد غیرنظامی را در بمب‌گذاری انتحاری در خاورمیانه کشته است، ارائه داد.

معرفی شخصیت| دکتر مصطفی یوسف اللدوای

پس از تبعید به سوریه به عنوان اولین نماینده حماس انتخاب شدم؛ به عبارت صحیح‌تر نمایندگی حماس را در سوریه تاسیس کردم. سپس به لبنان منتقل شدم و نماینده جنبش حماس در لبنان بودم. در لبنان موسسه بین‌المللی قدس را تاسیس کردم و اولین مدیر عامل آن بودم. موسسه قدس، موسسه بزرگی است که فلسطینی و غیر فلسطینی، شیعه و سنی، عرب و عجم را در بر می‌گیرد.

معرفی نهاد| اتحادیه ضد افترا موسوم به «ADL»

از جمله شخصیت‌هایی که نسبت به عملکرد اتحادیه ضدافترا انتقاد دارند، «نوام چامسکی» نظریه‌پرداز آمریکایی-یهودی است. «چامسکی» معتقد است سازمان «ADL» چهره دفاع از حقوق‌مدنی و اجتماعی را از دست داده است و این نهاد تماماً مدافع و طرفدار اسرائیل می‌باشد.

معرفی کتاب| هولوکاست و نفوذ یهودیان در ایالات متحده آمریکا

نویسنده کتاب هولوکاست و نفوذ یهودیان در ایالات متحده آمریکا، دیوید دیوک می‌باشد که افشاکننده بسیاری از جنایات رژیم صهیونیستی است. این خبرنگار معروف آمریکایی از داستان هولوکاست و مظلوم‌نمایی یهود در این چندسال پرده برمی‌دارد و قضیه هولوکاست و کشتار مردمان بی‌گناه یهودی را زیر سوال می‌برد.

معرفی کتاب| از مبارزه تا مذاکره یاسر عرفات

«روند سازش، کمپ دیوید اول تا کمپ دیوید دوم» عنوان بخش پایانی کتاب است. در این قسمت همچون سایر کتاب‌های مشابه مختص به این موضوع، جریانات توافقات را با برخی جزئیات کم‌تر و یا بیش‌تر مطرح می‌کند. همچنین برای آمادگی ذهنی مخاطب، نویسنده در ابتدای این قسمت تاریخچه اشغال فلسطین و بخش‌هایی از لبنان، سوریه و مصر را به شکل مختصر بیان کرده تا زیاده‌خواهی رژیم غاصب اسرائیل را نشان و علت عدم رسیدن توافق یاسر عرفات و طرف اسرائیلی را به طور ضمنی به مخاطب بفهماند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.