ائتلافی برای تبرئه یهود - خیبر

گفتگوی برنامه جهان آرا با استاد علی‌رضا سلطانشاهی بخش سوم:

ائتلافی برای تبرئه یهود

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۴۶
خیبر/ائتلاف/جنبش/یهود/ایران/تبرئه/ضد صهیونیسم/مقاومت/فلسطین/غزه/نفت/طلا/منابع/مظلوم نمایی/

عرفات در کمپ دیوید با گفتن اینکه درباره موضوع قدس نمی‌شود به تنهایی تصمیم گرفت و من اینجا به عنوان متولی مسجد اختیاری ندارم، کلینتون و ایهود باراک خواستند تا امضایی را از عرفات بگیرند که وی با اجازه مشورت خواستن، امضا نداد و از کمپ دیوید خارج شد و دیگر به کمپ دیوید نرفت. پس از این اتفاق اعلام شد که هیچ کشور اسلامی با معامله بر سر قدس موافق نیست.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، برنامه جهان آرا در برنامه‌ای با بررسی علل انتقال پایتخت به بیت‌المقدس به بررسی ابعاد سیاسی این موضوع پرداخته است. مهمان برنامه علی رضا سلطانشاهی است که آثاری پیرامون اسرائیل و صهیونیسم دارد. متن زیر بخش سوم از گفتگوی دکتر سلطانشاهی در برنامه جهان آرا است. (برای مشاهده بخش دوم کلیک کنید.)

عرفات گفت درباره موضوع قدس نمی‌شود به تنهایی تصمیم گرفت و من اینجا به عنوان متولی مسجد اختیاری ندارم، در آنجا کلینتون و ایهود باراک خواستند تا امضایی را از عرفات بگیرند که وی امضا نداد و اجازه مشورت خواست و از کمپ دیوید خارج شد و به ایران هم آمد که دیداری سه ساعته در فرودگاه مهرآباد با رئیس جمهور ما انجام داد و دیگر به کمپ دیوید نرفت و اعلام شد که هیچ کشور اسلامی با معامله بر سر قدس موافق نیست.

به محض اظهار نظر در این خصوص، شارون با هزار سرباز مجهز وارد حرم الشریف شدند، پیامی بود که اگر ما از طریق مذاکره نتوانیم آن را به دست بیاوریم، حتما گزینه بعدی‌مان گزینه نظامی است و بعد هم عکس‌العمل فلسطینیان را دنبال داشت که باعث انتفاضه موثر و قدرتمند القصی بود که به خاطر بحث قدس انجام شد و آنها هم می‌دانند که اگر درباره قدس اگر نتوانند اقدام موثری انجام بدهند، کل بحث‌های آنها به شکست می‌انجامد.

برای خودشان سابقه تمدنی و مذهبی دارد و چیزی که مهم است، تمام پروژه احداث و استقرار رژیم صهیونیستی این است که حرفشان را به کرسی بنشانند و فلسطین و جهان اسلام یک آزمون حساس و مهم دارد که اگر کوتاه بیایید بحث فلسطین خاتمه می‌یابد و اگر سر همین قضیه بماند، به هیچ عنوان بحث فلسطین به نتیجه نمی‌رسد.

یامین پور: دولت مستقر فلسطین در کرانه باختری و محمود عباس چه واکنشی نسبت به این موضوع داشتند؟

سلطانشاهی: به صورت ظاهری صحبت‌هایی هست که تحت فشار بودند.

یامین پور: اینکه میلیون‌ها دلار از کشورهای عربی به این دولت رشوه داده‌اند صحیح است؟

سلطانشاهی: بنده این اطلاع را ندارم و نمی‌دانم آیا این است یا نه ولی دولت خودگردان به طور رسمی با صحبت ترامپ مخالفت کرد و بعضی از اشخاص دولت خودگردان که مسئول پرونده هم هستند، از جمله صاحب عریقات اظهار نظر مخالف کرده‌اند و طبیعی است که به هیچ عنوان نمی‌توانند این همراهی را داشته باشند.

یامین پور: درون اسرائیل چگونه است و برخی از رسانه‌ها گفته‌اند که این معامله نمی‌ارزید چون علی‌الحساب توانسته‌ایم فلسطینی‌ها را کنترل کنیم و به اهدافمان برسیم و ما به خاطر این انتقال سفارت به قدس هست که موج جدیدی بسازد.

سلطانشاهی: اینکه محتمل هست، رژیم صهیونیستی از ابتدای تشکیل خودش در مقابل هر حرکت تهاجمی که انجام داده است، با یک حرکت واکنشی مواجه شده است و این را نه تنها خود اسرائیلی‌ها می‌دانند و الآن قشر مذهبی آن اصرار دارند تا برای تحقق این موضوع بلکه یهودی‌ها در سراسر دنیا هم متوجه این شدند، الآن جریانی در یهودیت شکل گرفته که پروژه صهیونیسم را ظرف ۷۰ سال تجربه‌ای که داشتند، عقلاً می‌گویند که به نتیجه نرسیده‌اند، ما تمام هزینه‌های لازم برای تاسیس این دولت را پرداختیم و نشد، از این به بعد، هزینه فایده‌ای برای ادامه این مسیر اجازه نمی‌دهد.

 

خیبر/ائتلاف/جنبش/یهود/ایران/تبرئه/ضد صهیونیسم/مقاومت/فلسطین/

یهودیان علیه صهیونیسم

این جریان در میان صهیونیست‌ها و یهودی‌ها تحت عنوان ناتوری کارتا که جنبش‌های ضد صهیونیستی شبیه به این هستند که از میان یهودیان سر درآوردند. یهودیان همین اول می‌گویند که از اول ما با پروژه صهیونیسم مخالف بوده‌ایم و از اول می‌گفتیم که عده‌ای دزد و جنایتکار وحشی به جان مردم فلسطین افتاده‌اند.

در صحبت‌های ناتوری کارتا نگاه کنید، متاسفانه در جاهای مختلفی راه می‌افتند و برخی فضاها به آنها داده می‌شود و می‌خواهند تا کل یهودیت را از عملکرد ۷۰ ساله جنایتکارانه صهیونیسم تبرئه ‌کنند. از ۱۴ میلیون یهودی که در سراسر دنیا وجود دارد، فقط ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در اسرائیل‌اند و هنوز ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار یهودی خارج از اسرائیل‌اند و همه نیامدند. اگر قرار بود که پروژه جنبش ملی یهود محقق شود، باید همه یهودیان می‌آمدند.

یامین پور: آن ۵ میلیون هم رقمی است مربوط به چند دهه قبل، یعنی چیزی اضافه نشده است.

سلطانشاهی: ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یهودی رژیم صهیونیستی است و در آمار و ارقام از ۱۸۸۱ تا الآن فقط ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مهاجرت کردند و این ۲ میلیون اضافه‌ای بوده که  ظرف این چند سال اضافه شده است و در حقیقت پروژه آنها کاملاً شکست خورده است و می‌گویند ما جنگ جمعیتی پنهان داریم. در رابطه با اعراب و نرخ رشد جمعیتی که آنها دارند و نرخ رشد جمعیتی پایینی که ما داریم، حساب می‌کنند که چقدر در برابر این جمعیت فلسطینی‌ها، با این شیب شدید مقابله کنند.

الان جمعیت فلسطینی‌ها ۱۳ میلیون نفر است، این ۱۳ میلیون را چه کار می‌خواهند بکنند؟ تا آنجا که توانستند اخراج کردند، کشتند و آواره کردند، موجودیت ۱۳ میلیون نفر چقدر می‌تواند در مقابل این جمعیت ۵ میلیون نفر، توان مقابله و ایستادگی داشته باشد. در نهایت مجموعه یهودیت در سراسر دنیا این قضایا را کاملاً متوجه شدند و ظرف نزدیک به پانزده سال اخیر ناتوری کارتا این ماموریت را دارد که یهودیت را از باتلاق صهیونیست‌ها نجات دهند.

یامین پور: یعنی این هم یک نمایش است؟ چون برخی از مقامات عالی رتبه ما با آنها به عنوان نمایندگان جنبش‌های ضد صهیونیستی دیدار داشتند و در برنامه‌های تلویزیونی ما برخی از آنها حضور پیدا می‌کنند.

 

خیبر/ائتلاف/جنبش/یهود/ایران/تبرئه/ضد صهیونیسم/مقاومت/فلسطین/غزه/

ادعا همان ادعا است، تفکر هم همان تفکر

سلطانشاهی: متاسفانه! جالب اینجاست که با برخی از آنها صحبتی کردم، از جمله خاخام دیوید وایس که گشتی در تهران می‌زدند، من صحبتی کردم و در مورد خیلی از اصول و مبانی اصلی صهیونیسم و یهودیت اینها کوتاه نمی‌آیند و با برخورد با صهیونیست‌ها گارد می‌گیرند. من گفتم با توجه به زدوخورد در مورد هولوکاست که برای مظلوم‌نمایی توسط یهودیان انجام می‌شود، خاخام یهودی به هیچ عنوان برنتافت و گفت هولوکاست اتفاق افتاده و شش میلیون نفر کشته شده‌اند و من هم گفتم بالاخره این اسنادی که موجود است را ما نساختیم.

یامین پور: با این وجود ظاهراً بودن اینها به نفع ماست که جریانی با مبانی یهودیت در حال مبارزه با صهیونیست‌ها هستند و من در رسانه‌ها دیدم که قوم یهود سرنوشت محتوم‌اش این است که الی ابد محکوم باشد و سرزمینی نداشته باشد، پس چرا ما باید با این موضوع مخالفت کنیم؟

سلطانشاهی: ما باید توجه کنیم که مسئله اصلی ما چیست؟

یامین پور: ما که با یهودی‌ها مشکلی نداریم، ما با این نگاه که برخی از یهودیان که اصطلاحاً دنبال اورشلیم هستند، مشکل داریم.

سلطانشاهی: ما طبق فرمایش حضرت امام که در دیدار با سران یهودی ایران در ابتدای انقلاب فرمودند، ما با یهودیان پیرو واقعی شریعت موسی هیچ مشکلی نداریم. حضرت موسی با آن تعاریف و پیروانش با آن تعاریف، ولی چه کسی می‌تواند تشخیص بدهد که این یهودیانی که ما در دنیا با آنها مشکل داریم، همان پیروان حضرت موسی هستند.

یامین پور: من یک ائتلاف استراتژیک رو عرض می‌کنم.

سلطانشاهی: این از جهت دیپلماتیک، از نظر سیاسی به عنوان یک وسیله به ویژه در عرصه رسانه‌ای خوب هست ولی ما نباید فریب این شگرد خودمان را بخوریم.

یامین پور: یعنی شما معتقدید که همدستی پشت پرده‌ای وجود دارد؟

سلطانشاهی: من معتقدم که صهیونیسم چهره جدید از مسئله قدیمی یهود است، یهود با آن تعریفی که قرآن دارد.

یامین پور: بحث هزینه فایده است، صهیونیست‌ها آدم‌هایی هستند که برای خرج پول‌هایشان کنترل می‌اندازند، درباره یهودی‌های سلفی که نگاه‌ عقیدتی به سرزمین اورشلیم دارند، از آنها اگر بخواهیم بگذریم، بعید است آن ساختار اقتصادی صهیونیسم در معنای کلانش که در آمریکاست، اگر وجود اسرائیل در منطقه برایش صرفه‌ای نداشته باشد و به قول شما و بر اساس برآوردهای هزینه‌اش بگوید که این هزینه‌ها هیچ فایده و اثری نداشت.

ما قرار بود نیل تا فرات را بگیریم، قرار بوده است که طرح جدیدی برای خاورمیانه بریزیم، به منابع منطقه دسترسی پیدا کنیم، هژمونی اسلامی منطقه را پس از پیروزی انقلاب اسلامی بشکنیم، جاپای آمریکا و ارتش آمریکا در خاورمیانه باشیم و اگر همه اینها در برآوردهایشان بیاورند و بگویند که نشد و هزینه‌ها بیش از فایده شد و به این نتیجه برسند که به نقطه اول برگردند و آمریکا مسئله را که همان رژیم صهیونیستی است را جمع کند، چیست؟

 

خیبر/ائتلاف/جنبش/یهود/ایران/تبرئه/ضد صهیونیسم/مقاومت/فلسطین/غزه/نفت/طلا/منابع/

به اسم سرزمین موعود به قصد غارت

سلطانشاهی: ما قبل از این باید توجه داشته باشیم که صهیونیسم تنها پلن و برنامه آمریکا در خاورمیانه نیست، یکی از پروژه‌ها است و یهودیت  در سطح جهان که پلن‌های مختلفی در عرصه مختلف اقتصادی، رسانه‌ای و فرهنگی در حال فعالیت هستند و همین تعدادی که در اسرائیل زندگی می‌کنند، همان اندازه هم در آمریکا، نیویورک، لس‌آنجلس و اینها هستند و ۵۲۰ هزار نفر در فرانسه‌اند و در سراسر دنیا پراکنده‌اند و یکی از پروژه‌ها بحث صهیونیسم بوده و با این ناکامی مواجه شده و ما باید ببینیم به چه دلیل اینها بعد از این همه سال، یک دفعه هوس سرزمین موعود کردند و آیا هیچ فرصتی نبوده که برگردند؟ بود!

تنها دلیلی که باعث برگشتن آنها شد در یک سخن شفاف یکی از نخست وزیرهای انگلیس می‌توان پیدا کرد. سر هنری کمپل بنرمن یکی از نخست وزیرهایی بود که در قرن ۱۹ در انگلیس صدارت داشته و می‌گوید در دنیا منطقه‌ای وجود دارد که مهمترین آب راه استراتژیک در این منطقه است و متاسفانه تمام این ثروت دست پیروان یک دین است و اگر ما آقایی‌مان را در سراسر دنیا می‌خواهیم، باید جای پایی در آنجا داشته باشیم. نفت در اوایل قرن ۲۰ مشخص شد و یک دفعه هوس سرزمین موعود کردند.

مطلبی را فردی نوشته بود که قابل توجه است، در دوره‎ای نوشته بود که قابل تامل است، می‌گفت بعد از فلسطین پروژه بعدی یهود کجاست؟ الآن قطب جنوب بنابر بعضی برآوردها دست نخورده‌ترین منابع نفتی دنیاست، آرژانتین یکی از کشورهایی است که در نزدیک قطب جنوب است و انگلیس سر یک جزیره با آنها دعوا دارد و به هیچ عنوان حاضر نیست که از آن یک وجب خاک عقب بکشد و بابت آن جنگ هم کرده است. جزایر فالکلند و جزایر مالویناس.

پروژه بعدی اینطوری است، کما اینکه پروژه‌های قبلی اینطوری بود، نگاهی به تاریخ یهود داشته باشید؛ در هر دوره‌ای یهودیانی که منحرف از شریعت حضرت موسی حرف زده‌اند، هر جایی که کاملاً استفاده‌اش را از سرزمینی برده‌اند با یک واقعه مظلوم‌نمایی و یهود ستیزانه آن منطقه را ترک کرده‌اند. ۱۴۹۲ انگیزیسیون در اسپانیا است که به سمت عثمانی مهاجرت کردند.

پوگروم‌ها در روسیه که به سمت فلسطین رفتند، هولوکاست هست که توجیه تاسیس دولتی صهیونیستی باشد که می‌گویند ۵ اسطوره هستند که یهودیت ساخته برای اینکه حرکت جمعیتی خودش را در سراسر دنیا توجیه کنند و برای همین است که یهودیان مهاجرترین دین و قومیت در دنیا است که در حال حرکت‌اند و هرجایی که پول، ثروت و امنیت انباشت بیشتری دارد در آنجا زندگی می‌کنند، یک زمانی روسیه بود و حالا آمریکاست. منطقه خاورمیانه تمام شده است و الان میل به خاور دور دارند.

 

خیبر/ائتلاف/جنبش/یهود/ایران/تبرئه/ضد صهیونیسم/مقاومت/فلسطین/غزه/نفت/طلا/منابع/تخلیه/

درآمدن صدای آژیر تخلیه در سرزمین‌های اشغالی

یامین پور: چرا می‌گویید تمام شد؟

سلطانشاهی: چون می‌گویند هرچه فایده بوده، تمام شده و الآن ماندن ما فایده‌ای ندارد، یعنی الآن دیگر بیشتر هزینه است، در آمریکا هم همینطور است، شیره جان این کشور و ملت را کشیدند و الآن اقتصاد آمریکا وابسته به یهودیان و بدهی عظیمی که غیر قابل احساس است که تاوان آن را باید خود مملکت آمریکا بپردازد و یهودیان به جای دیگری می‌روند. برخی از شواهد که یهودیان نقطه تمرکز فعلی آنها در مناطق هنگ کنگ، سنگاپور و آسیای جنوب شرقی نقطه تمرکز و تکاپوی اقتصادی یهودیان است و مناطق دیگری که با آنها مواجه هستیم.

یامین پور: اینکه رفتارهای صهیونیست‌ها را بر اساس هزینه فایده‌هایی که برایشان دارد، تحلیل کنیم و از این جهت که ما منتظریم اثری از اسرائیل در منطقه نبینیم، یعنی جمهوری اسلامی و گروه‌های مقاومت آنقدر هزینه‌های اسرائیل را بالا ببرد و بگویند که معادلاتشان برهم ریزد و اثری از آنها وجود نداشته باشد و بگویند آبی برای ما از این منطقه گرم نمی‌شود.

سوالی که باید به آن پاسخ صحیحی داده بشود، این است که حالا اگر جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی، سپاه قدس و حاج قاسم سلیمانی نبود، شرایط برای رژیم صهیونیستی چگونه بود و آنها چاه‌های عمیق‌تری برای بهره برداری‌های چند صد ساله‌شان می‌کردند؟

سلطانشاهی: تذکری کوچکی را بگویم که دکتر فتحی شقاقی مرید حضرت امام بود و به واقع دیدگاه حضرت امام را گرفته بود، از باب وظیفه‌ای که در این باب باید انجام بدهد، دیدگاهش خیلی ناب بود. ایشان این اعتقاد را داشت که صحنه فلسطین صحنه واقعی حق و باطل است که باطل از بین می‌رود و خبرنگاری سوال کرده بود که با دو عملیات استشهادی، با منفجر کردن و … می‌خواهید رژیم صهیونیستی با این امکانات را از بین ببرید؟

گفته بود که باید وظیفه را انجام داد و الآن وظیفه ما مبارزه با این باطل است و سنت خدا منجر به این می‌شود که اسرائیل بر باطل مطلق بنا شده را از بین ببریم، منتها اگر من وظیفه‌ام را درست انجام بدهم یا به قول شما جمهوری اسلامی یا سردار سلیمانی این سنت خدا تسریع می‌شود ولی به هیچ عنوان منوط به این نیست که ما این کار را انجام دهیم و این سنت خدا این است که اسرائیل باید از میان برود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=9328

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *